zirve

Arama sonuçlarınız

1. C

Dönem Sonu Zarar

Merhabalar, Kurum dönem sonu zarar etti, 370-371 hesaplar kullanılmadı. ancak yıl içinde 193 nolu hesapta takip edilen banka faiz kesintisi tutarları var, Faiz gelirinden kesilen gelir vergileri var. 193 nolu hesap bilançoda gözükmemesi adına bunu ne ile kapatabilirim? karşı hesap ne olmalı
  2. C

23 Nisan Sokağa Çıkma Yasağı

Merhaba, Arkadaşlar yarın 23 nisanda sokağa çıkma yasağı varmış, muafiyet listesine baktım meslek gruplarına bizim meslek grubuna rastlayamadım. hafta sonu da gelmesi nedeniyle mart 2021 beyannamelerini uzatma imkanı olur mu acaba.
  3. C

Mart MUHSGK Yüklemesi Hk.

Merhaba, 3 gündür MUHSGK beyanlarımız sistemde beklemede.. beyanname onaylandı vergi tahakkuku çıktı ancak sigorta tahakkukları onay bekliyor aşamasında kaldı.. güncelleme butonuna bastığımda hata mesajı çıkıyor, "SGK durum güncelleme başarısız diye".. 3 gündür tahakkuklar onaylanacak diye...
  4. C

A.Ş. Sermaye Artırımı

Merhaba, 2019 yılında kurulan bir anonim şirketin sermayesi 50.000 TL, mevcut sermayeyi 10.000.000 TL ye çıkartmak istiyorlar. Son iki yılda faaliyete henüz geçemediler, gelir kalemleri yok. Yapılan aidat kira ödemeleri haricinde gider kalemi de bulunmuyor. Ancak ilk yılında 14000 TL (Kira...
  5. C

Asgari Ücret Devlet Desteği Tutarı Yansımamış

Merhaba, teşekkür ederim, evet 2021 destekleri sisteme geçmemiş sadece 2020 yılı verileri var. Ancak ocak/2021 döneminde 300 TL indirimli ödendi ( Bir dosya için 75 TL, Öteki dosyadan 225 TL olarak) şubat/2021 dönemi indirimsiz ödendi.
  6. C

Asgari Ücret Devlet Desteği Tutarı Yansımamış

merhabalar, kolay gelsin, 2021 yılı ilk iki ay boyunca destek yansımadı bizdede.. işveren uygulamaları sisteminde açıklama olarak şöyle yazıyor arkadaşlar "2020 yılında "3" sigortalıdan daha az sayıda bildirim yapılan aylar için destek hesaplaması yapılmayacaktır." tüm sene 3 kişi sigortalı...
  7. C

Yıllık Gelir Vergisi

Merhaba, arkadaşlar mükellefin ticari kazancının yanında bir de işyeri olarak kiraya verdiği bir dairesi var. Kesinti Yoluyla elde edilen gelirler bildiğiniz gibi bir sınır var, işyeri kira gelirlerinde yıllık 49000 TL aşarsa beyana tabi. Mükellefin elde ettiği işyeri kira geliri sınırın...
  8. C

Vergi Dairesi Ödenen Bağkur Primlerini Kabul Etmiyor!!

Merhaba, genel amaçlı dilekçede durumu izah edip, ekine de 12 aylık ödenen bağkur ödeme makbuzlarını gönderdim, hatta dilekçede 4.dönem geçici vergi tutarının terkin edilmesini diye de belirttim. Ama vergi dairesi ödeme makbuzlarını gönderdiğim bağkur primlerini kabul etmedi, yıllık beyannameye...
  9. C

Vergi Dairesi Ödenen Bağkur Primlerini Kabul Etmiyor!!

Merhaba, mükellefin yıllık beyannamesinde serbest meslek kazançlarının altında bulunan SGK/Bağkur Primi bölümde 2020 yılında ödediği 4/b primlerini kar tutarı kadar indirim konusu yaptık. Aynı gün interaktif vergi dairesinden 12 ay boyunca ödenen primlerinin ödeme makbuzlarını da dilekçe ekinde...