zirve

Arama sonuçlarınız

1. Y

İş kanunu 24/e maddesi!!

merhaba.....personel maaşlarını 1 sene boyunca 3 defa geç ödedik....bunun üzerine personel noterden istifaname gönderdi...."maaşım geç ödeniyor,eksik ödeniyor,hiç ödenmiyor" diye...7 gün içinde tüm yasal haklarımı istiyorum demiş..personelin tazminat alma hakkı bu durumda doğuyor mu?biz işveren...
  2. Y

Özel şoförler ssk lı olur mu?

Merhaba arkadaşlar.. emekli bir kişi şahsi arabası için özel şoför almış ve başta 2 ay deneme süren var demiş.. 2.ayın sonunda işi sonlandırmış..fakat şoför bu kişiyi ssk ya şikayet etmekle tehdit etmiş.. bu konu ile bilgisi olan arkadaşlar var mı? böyle bir durumda ssk dan cezai bir yaptırım...
  3. Y

Sgk emeklisinin annesinin sağlık yardımı hk.

Merhaba arkadaşlar sizlerden bir bilgi rica ediyorum. ssk emeklisi evli bir bayan var. bu emekli kişinin "hiçbirşekilde emekli maaşı almayan dul annesi" var. anne kızından sgk sağlık yardımı alabilir mi?? kız annenin tek çocuğu. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilerini...
  4. Y

Sigorta Poliçesi İade Kaydı

Merhaba arkadaşlar KDV den muaf iktisadi işletmesiyiz. Bu iade bir bedel indirimi sonucunda sigorta acentemiz tarafından tarafımıza gönderilen bir iade poliçesidir. Alacaklı hesap olarak hangi hesabı kullanmalıyım. Bu konuda bilgilerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.