Arama sonuçlarınız

1. ZİNDAN

İşten çıkış kodunu yasak kodlardan seçmişiz?

İşçi çıkarmanın yasak olduğu süre içinde olmaması gereken 22 kodu ile çıkış yapmışız bir işçiyi? Bunu nasıl düzeltebiliriz? Buna ilişkin bir ceza söz konusu mu?
  2. ZİNDAN

Eksik gün kodu

Sistemden yapabilmen gerekiyor. İptal edebiliyorsan, ekte yapabilirsin. Sistem biraz basit, biraz da karışık gibi aslında.
  3. ZİNDAN

İşyeri Devri

Tabiki yollarını ayırabilir. Burada şuna dikkat edin, eski firma işçilerin hakkını versin muhakkak. Yoksa işçiler sen burayı devir aldın eski firma kapatıp gitti benim hakkımı vermedi, sen vereceksin diyebilirler.
  4. ZİNDAN

İşyeri Devri

Siz yeni şahıs firması açacaksınız, diğer devir aldığınız firma ticari malları, demirbaşları, yazarkasayı fatura eder ve çalışmaya başlarsınız. Sgk dosyası devir olmaz, yeni dosya açacaksınız. İşyeri ruhsatı ve tekel ruhsatını da sil baştan tekrar alacaksınız. Ayrıca devir koşullarını aranızda...
  5. ZİNDAN

Ücretsiz İzin Temmuz 2020

31 gün olacaktır, orası KÇÖ gibi değildir herhalde, ancak biraz bekleseniz iyi olur, güncellenecektir büyük ihtimal. Çok erkencisiniz.
  6. ZİNDAN

Kamyonet Alım Hakkında

@ferhat üstad burada da eğer firma kendi malını taşıması için alıyorsa, şahıs firması da olsa bunun bildirimine yine gerek yok. Ancak bu araç ile nakliyecilik yapacak ise, bu durumda bildirilmelidir.
  7. ZİNDAN

KDV

Amin, Allah hayırlı ömürler versin üstad. :) Bu arada neden böyle yazdım derseniz, Allah kimsenin başına vermesin de, ülkemizde 1-2 günlük evli kalıp, hayatı boyunca nafaka ödeyenler var, ayrılıklar da bir tarafı çökerten, maddi manevi bitiren bir hukuk sistemimiz var. Bunun ile ilgili...
  8. ZİNDAN

Yeni Personelin Sgk Teşvik Durumu

+ Çıkış tarihinden itibaren 3 ay geçmiş olması gerekiyor. Ücretsiz izin dönemlerini bu süreden sayamazsınız.
  9. ZİNDAN

E-Ticaret Şirketinde Bağkur Zorunlu mu ?

Vergi mükellefi olduğunuzda zorunlu olarak da Bağkur'lu olmanız gerekiyor. Bunun tek istisnası, kendi şirketinizde/firmanızda da olmamak kaydıyla başka bir firmada Ssk'lı iseniz, Bağkur'lu olmazsınız.
  10. ZİNDAN

Kısa Çalışma

Sen şimdi yeni bi boyut kattın olaya, ben öyle düşünmedim açıkçası, haziran ortasında biten işçi için de 1 ay ilave edeceğim, nerede biterse orada duracağız. Öyle olmaz mı? Eğer haziranın son 15 günü diyelim ki, kabul olmuyor, bu durumda kçö bitiyor, tekrar başvurmak gerekiyor. Ancak piyasada...
  11. ZİNDAN

Kısa Çalışma

Bizde bu yaptığımız diğer destek girişlerini bugün yeniden sildik. KÇÖ otomatik uzuyor diye.
  12. ZİNDAN

İş Sağlığı ve Güvenliği Firması İle Anlaşan Var mı ?

Aslında değil tabi, ama üzerimize yapışmış işlerden biridir, her konuda bilgilendirmek. Ben bunu bilgilendirmedim açıkçası da.
  13. ZİNDAN

İş Sağlığı ve Güvenliği Firması İle Anlaşan Var mı ?

Ben İsmmmo'nun, Turmob'un, diğer bir çok muhasebe sitesinin bile gündemine girmediğine göre uzatılır diye düşündüm ancak uzatmadılar. Yİne de belli olmaz. Müşterilerinize böyle bir zorunluluk var diye bildiriminizi yaptırdıysanız yeterli. Sorumluluk onlardadır. Bende yaptırmadım, yaptırmayı da...
  14. ZİNDAN

Kısa Çalışma

Yeni bir başvuru yapılmayacak, otomatik olarak uzayacak, eğer siz çalışmaya başlarsanız durdurulması için mail atarsınız.
  15. ZİNDAN

Kısa Çalışma Ödeneği Haftalık Çalışma Süresini En Az Üçte Bir Oranında Azaltılması?

KÇÖ kanununda aranılan şartlarda "en az dört hafta süreyle durdurulması hallerinde" diye yazar. Direkt ay demiyor, ancak buradan da aya ulaşılıyor diye bir sonuç çıkıyor. Bu genel kural, yani ben kısaca özetledim gibi, bir ay bu iş azaltma-bırakma olmalı diyor İşkur.
  16. ZİNDAN

e-Arşiv Fatura Sorgulama

Tüm bilgiler elindeyse oraya giriyorsun ve doğruluyor demi. Ben hep fatura no girdiğin de diğerlerini de çıkarması gerekir diye düşünüyorum, ondan dolayı da çalışmıyor diyorum. :)
  17. ZİNDAN

Yeni Kurulacak Yabancı Tek Ortaklı Şirketin Kurulduktan Hemen Sonra Yabancı İşçi Çalıştırmak İstemesi

Yeni kurulan şirket için çalışma izni başvurusunu yapın, ilk altı ay için 5 türk şartı aranmıyor, çalışma iznini alırsınız, bir yıllık olarak. Sonra uzatmak için tekrar 2.yılda başvurduğunuzda eğer ikinci altı aylık dönemde 5 türk çalıştırmamışsanız red verirler. Alamazsınız ve aynı yerden...
  18. ZİNDAN

Çözüldü Kısa Çalışma Gün Hesabı

Bu videoda herşeyi tüm detayları ile açıklamışlar, hangi saatlerde ne gün bildirilecek vs. hepsi var.
  19. ZİNDAN

Ücretsiz İzin Destekleri

Ayın 3'üne kadar yapabilirsiniz onları, bu tarihi geçirirseniz bir sonraki ayın 5'ine kadar alamazlar işçiler maaşları. Ben kaçırdım geçen ay, sıkıntı oldu.:( Devletinki de iş güzarlık, neden bir tarih ile sınırlandırıyorsun ki? Ben ne zaman giriyorsam, bunu günlük yada haftalık gönder İşkur'a...