zirve

Arama sonuçlarınız

1. C

Yurtdışı Seyahati Faturaları

Merhaba Yurtdışında otel ve uçak bileti rezervasyon faturalarını şahıs şirketi için gider olarak gösterebilir miyim? Bunun işle ilgili olduğunu kanıtlanam gerekiyor sanırım ama bu nasıl kanıtlanabilir? Saygılar
  2. C

Vergi Daireleri Gelir Vergisi Sıralamalarını Duyururlar Mı?

Merhaba Ödediğim gelir vergisi bakımından ilçe bazında kaçıncı olduğumu nereden öğrenebilirim? Haberlerde her ilin sıralamaları yayınlanıyor. Ben bu istatistiklere nereden ulaşabilirim? Saygılar
  3. C

Devlete Ödenen Harçlar Gider Olarak Gösterilir mi?

Merhaba Şahıs şirketi sahibiyim. Devlete ödenen harçlar mesela ehliyet ya da pasaport yenileme için ödenen harçlar gelir vergisinden gider olarak düşülebilir mi? Saygılar
  4. C

Öğrenim Kredisi Geri Ödemesi Gelir Vergisinden Düşülebilir Mi?

Merhaba, Üniversite eğitimi için 4 sene öğrenim ve harç kredisi almıştım. Şimdi bunları aylık taksit halinde vergi dairesinde devlete geri ödüyorum. Bu geri ödeme eğitim gideri olarak gelir vergisinden düşülebilir mi? Saygılar
  5. C

Gurbetçiler Vergi Ödüyor Mu Türkiyeye?

Merhaba Mesela Almanyada çalışan Türk vatandaşları orada kazandıkları gelir vergisini Türkiyeye ödemek durumunda mı? Maaş ya da şirket geliri farkediyor mu? Saygılar
  6. C

Yurtdışından Elektronik Ürün Almanın Faturalandırılması

Merhaba Malum vergiler ve ilave özel iletişim vergileri çok yüksek olduğundan yurtdışına tatile çıkarken birkaç elektronik alet almayı planlıyorum. Örneğin 1000 dolara alınan bir laptop bilgisayarı faturalandırmak mümkün müdür? Mümkünse bu faturalandırma nasıl yapılmalıdır? Yurtdışında aldığım...
  7. C

Şahıs Şirketi Yurtdışı Tatillerini Masraf Olarak Gösterebilir mi ?

Merhaba Şahıs şirketi sahibiyim. Yurtdışı için aldığım uçak ve otel faturalarını gider olarak gösterebilir miyim? Tatil olarak değerlendirildiği için gösterilemez diye biliyorum ama limited şirketi sahiplerinin restaurant faturalarını bile muhasebede kullandıklarını görüyorum. Maliye bir...
  8. C

Şahıs Firması Oda Kayıtı Zorunlu Mudur?

Merhaba, Ben internet sitemdeki reklamlar üzerinden gelir elde ediyorum. 2 sene önce şahıs firması açtım. Vergi Levhasında Ana Faaliyet Kodu = 731101 (Reklamcılık) olarak gözüküyor. Baba evinin bir odasını adres olarak gösterdim. Yani kendi evimdeyim, özel iş yerim yok. Reklamcılık ile ilgili...