zirve

Arama sonuçlarınız

1. Y

Biten İnşaat İşyeri İçin Sadece Muhtasar SGK Bilgileri Nasıl Yüklenecek

inşaat bitti, çıkışlar yapıldı, iskana başvuracağız, eskiden SGK tarafını E-Bildirge sayfasından yapabiliyorduk, şimdi Muhtasarla birleşince sadece SGK kısmını yükleme imkanı mevcut mu? Bu işi nasıl yapacağız?
  2. Y

Alt Taşeronun Taşeronunun Kapanış İşlemi

Merhaba. Bir Taşeronumuzun kendi alt taşeronu olsa, bu taşeronun alt taşeronu kapanış dilekçesi vermeden önce bunun üst taşeronu kapanış dilekçesi verebilir mi? Verirse SGK işlem yapar mı? iyi çalışmalar.
  3. Y

Muhtasarda IPC'ler Artık Prim Borcu Gibi mi Değerlendiriliyor ?

Merhaba, Bir işyerimizde SGK borcu bulunmamakta ama IPC var, eski sistemde IPC var iken bildirge yükleyebiliyorduk. Acaba muhtasara geçtikten sonra bir değişiklik mi oldu IPC' Prim borcu gibi 5510 indirimini almaya mani mi oluyor?
  4. Y

E-bildirge Kullanıcı Değişikliği İşlemi

Merhaba, e-Bildirge kullanıcısı değişikliği işlemi için dilekçenin yanı sıra şifre formu EK1 verilmesi gerekmekte mi? İyi çalışmalar.
  5. Y

Sgk Nakil İşleminde Çıkışı İptal Edersek Problem Olur mu ?

Merhaba 31.12.2020 tarihli SGK işten çıkış işlemi yaptık, 01.01.2021 tarihli SGK nakil işlemi yaptık. Çıkışda fazla mesaiyi eklemeyi unutmuşuz. Esasında çıkışı iptal etmek kolay işlem ve vakti içindeyiz ama çekiniyorum. SGK artık web servislerini kullanıyor nakil işleminde önce çıkış...
  6. Y

Bizdeki BDP Programında 7252 Nolu Kanun Yok

https://ebeyanname.gib.gov.tr/download.html Bu linkteki de MAYIS ayından kalma, sizler nasıl bu maddeyi kullanıyorsunuz?
  7. Y

KÇÖ İadesi İçin İŞKUR IBAN No Lazım

KÇÖ iade edeceğiz gelen havalede IBAN nosu yok işsizlik fonu yazıyor, İŞKUR da pek yardımcı olmuyor IBAN nosunu nerden öğrenebiliriz?
  8. Y

Geçmiş Aylar Bildirge Düzeltme

Geçmiş birkaç ay için bildirge düzeltmemiz gerekmekte. Bu işlemlerin artık V2 sitesi ile yapılabildiğini biliyoruz, öncelikle SGK şubesine dilekçe mi vermek gerekiyor? Dilekçe ekinde kağıt ortamında bildirge vermek ayrıca gerekiyor mu?
  9. Y

KÇÖ Denetimi Başladı mı ?

Bize müfettişler geldi bir sürü evrak istediler,, 6 kişi 3 ay için kullandık halbuki
  10. Y

65 Yaş Üstü Son Durum

Merhaba, 65 yaş üstü saat 10:00 / 20:00 arası dışarı çıkış izni verilmişti bu aynı zamanda çalışabilirler demek oluyor değil mi? Bu saatlerde bir değişiklik oldu mu acaba?
  11. Y

Asgari Ücret

Merhaba, Muhtasarda Asgari ücretli çalışanları belirtmek için çalışanın ücretinin tam tamına 2943 lira mı olması gerekiyor? Mesela 2945 ₺ brüt ücreti olan birini muhtasara asgari ücretli olarak yazabilir miyiz? Yine 2943 ücreti olan birini asgari ücretli olarak bildirmesek bir mahzuru var mı?
  12. Y

27103 nolu Teşvikde DV-GV İndirimlerini Yazmasak Olur mu?

işveren prim indirimi rakamları iyi de GV ve DV için olan indirimler şahıs olarak küçük rakamlar. Bu indirimleri bulmak için İSTİHDAM TEŞVİKİNE İLİŞKİN BİLDİRİM exceli falan dolduruyoruz, hesaplama yapıyoruz. Bu kanun maddesini seçince SGK işveren indirimi otomatik sistem veriyor. Acaba Terkin...
  13. Y

Bekar Çalışan AGİ Formu Vermeli mi ?

Gerçi biz bekar evli herkesden alıyoruz ama bunu merak ettim araştırdım birşey de bulamadım, bekar çalışan da Aile Durumu Bildirimi formu düzenlemekle yükümlü mü?
  14. Y

Sokağa Çıkma Yasağı Günlerinde Ücret Ödemesi

Merhaba, Sokağa çıkma yasağı olan günler için işveren olarak mağduriyet olmaması için çalışanların bu günlerinin ücretini ödedik ama aynı zamanda bu günler için yıllık izinden düşme yaptık. Çalışan diyor ki, ben işe gelecektim kanun olduğu için gelemedim, ücretini ödediniz güzel ama bir de...
  15. Y

SGK Primleri Ertelendi Buna Rağmen Ödenebiliyor mu?

sgk primleri ertelendi buna rağmen ödenebiliyor mu
  16. Y

Bordro Kesintilerinde GÖÇMEN Kısmı Ne Demek ? Halen Geçerli mi ?

Bazı paket programlarda bordro kesintileri kısmında göçmen indirimi ifadesi var, göçmen ne demek? eskiden kalan bir kanuni parametre midir? Halen kullanılmakta mıdır?
  17. Y

27103 Teşvik İçin EK-1 Formu Doldurulması Hakkında

27103 nolu teşvik EK1 formu doldurulması hakkında bilgi talebi 4447 sayılı Kanunun Geçici 21 inci maddesi kapsamında gelir vergisi stopajı teşvikinden yararlanmak isteyen işverenlerin, Tebliğin ekinde yer alan “İstihdamın Teşvikine İlişkin Bildirim”i (EK:1) doldurmaları ve muhtasar...
  18. Y

Çözüldü İşkur Anasayfada Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu

Merhabalar, işkur işveren şifresi ile giriş yapınca Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu isimli link eklemiş, tıklayınca excel dosyası inmekte. TCKIMLIKNO, AD SOYAD, ISYERIUNVAN, BIRIM STATU başlıkları var ama 3 ayrı kurum için baktım bizde hep boş gelmekte. Ya hazırlık yapılmakta, buraya...
  19. Y

Yıllık İzin Esnasında Sokağa Çıkma Yasağı

Çalışan Yıllık iznini kullanırken Sokağa çıkma yasağı uygulaması gelirse bu izin süresi ötelenir mi? cumartesi çalışan işyerinde C. tesi yasak vardı, yıllık izin 1 gün ötelenir mi?
  20. Y

Istihdam Edilen Hizmet Erbabının Ücreti Ve Teşvik Tutarının Hesabı ile terkin edilecek tutara

27103 nolu teşviki 1 kişi için uyguluyoruz, LOGO programları kullanıyoruz, muhasebe İSTİHDAM EDİLEN HİZMET ERBABININ ÜCRETİ VE TEŞVİK TUTARININ HESABI İLE TERKİN EDİLECEK TUTARA İLİŞKİN BİLGİLER isimli bir exceli doldurmamızı istiyor, bu excel nedir, ne amaçla kullanılmaktadır, niçin tahakkuk...