zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

Eski Hükümlü Personeli Bordroda 5510 Kanunundan Gösterme ?

merhaba geçen ay işe başlayan eski hükümlü personeli sigorta girişinde ESKİ HÜKÜMLÜ seçeneğiyle tüm sigorta kollarından işe girişi yapıldı , fakat bordro programında kanun maddesi olarak 5510 seçilmiş şuan farkettim olması gereken 14857 sakatlık eski hükümlü maddesi mi ? düzeltme yapsak ne tür...
  2. S

İş Kazasında Hastalık Sebebiyle Rapor Alınmışsa İş Kazası Bildirilir mi?

merhaba arkadaşlar, 14.02.2019 tarihinde firmamızda bir çalışan baygınlık geçirdi bizde hastaneye götürdük doktor rapor verdi ama rapor da hastalık yazıyor , ben şimdi bunu resmi iş kazası bildirsem sıkıntı olur mu ?
  3. S

Rapor Onaylama Süresi̇

Arkadaşlar merhaba , e-vizite sisteminde bir personelimizin bugüne kadar görünmeyen raporu bugün sistemde önceden sisteme düşmüşde ben onaylamamışım gibi görünüyor ekrana düştüğü tarih 12. Ay rapor 12. Aya ait ( 2016 ) ama daha önce sistemde yoktu bu rapor bende bugün onayladım herhangi bir...
  4. S

İşten Ayrılış Bild. Hatalı Bildirme

Merhaba arkadaşlar , 14/10/2016 tarihine dış ticaret firmamızda çalışan personelimizi imalat firmasından işten çıkışını yaptık bunu suan farkettim dilekçe ile hallolabilecek bi hata mı ? ceza sı var mı ? teşekkürler , iyi çalışmalar
  5. S

Performans Değerlendirme Yöntemleri

Merhaba 280 kişilik bir üretim firmasıyız , bu yıl performans değerlendirme yöntemimizi değiştirmek istiyoruz ama hangi yöntemi kullansak daha adaletli olur bilemedim . Normalde bu zamana kadar kişisel , davranışsal , teknik ve verimlilik kriterlerine göre bölüm amirleri personellere puanlama...
  6. S

E-bildirge İşten Çıkış Gösterilmemesi

Merhaba arkadaşlar , 6 ay önce onayladığım e-bildirgede o dönemde işten ayrılan bir personeli eklemediğimi farkettim , düzeltme ihtimalim varmı yada bunun cezası nedir? Not : O dönemden sonra bildirgeye bilgileri proramdan çektiğim için diğer ay farkedemedim sanırım.
  7. S

Rapor Onaylama

Merhaba arkadaşlar , benim şöyle bir sorunum var eski personellerimizden birinin 5 günlüğk raporu vizite ekranında düşmüş personelim değil dememe rağmen cezai durum işaretli gözüküyor , sgk cevap vermiyrm bu konuyla alakalı bilgisi olan varmı ? not : 2-3 yıl önce işten ayrılmış bir personel ve...
  8. S

Hi̇jyen Eği̇ti̇mi Ve Portör Muayene Aynı Mı ?

Merhaba, şirketimiz metal alanında faaliyet göstermekte , hijyen eğitimi alan servis personellerine portör de gereklimi bu durumda , yani hijyen eğitimi portör yerine de geçer mi ?
  9. S

Hastane Tarafından Onaylanmayan Sisteme Düşmeyen Raporun Manuel Olarak Onaylanması

Arkadaşlar merhaba , personellerimizden biri özel bir hastaneden 4 ayrı rapor aldı 10 nar günlük bu 4 rapordan 2 sinin parasını aldı ama kalan 20 günlük 2 raporunun parasını alamdığını söyledi bu arada o 20 günlük rapor sistemde gözükmüyor , bende manuel olarak rapoları onayladım kişi yine...