zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

Arsanın ev olarak satışı

bir arkadaşımın sorusu tereddütte kaldık üstadların görüşleri nedir. 7.2.2008 tarihinde arsa olarak satın alınan arsa 35.000 tlye satın alındı 2010 yılında inşaat ruhsatı alınarak bir adet ev yapıldı , şu anda ev bitti ama halen arsa olarak görünüyor şimdi 275000 tl satılcak aradaki fark beyana...
  2. S

Bugün itibariyle türmob bağımsız denetim eğitimleri başlamış

bugün itibariyle türmob bağımsız denetim eğitimleri başlamış bilgisi olan varmı eğitimi alan varmı acaba videolu eğitim başladımı acaba
  3. S

Malulen emeklilikte bağkurluluk

zor bir soru yardımcı olubilirseniz tecrübelerden faydanalım. 1949 doğumlu TC vatandaşı olan kişi, Norveçten malulen emekli olan kişi daha sonra Türkiye?ye gelerek , 1984 yılında kollektif şirkete ortak olmuştur bu ortaklık daha sonra anonim şirkete dönüştürülerek kurucu ortağı olmuştur ve...
  4. S

3 günlük evlilik izni

3 günlük evlilik izni bordroda nasıl yapılır ssk gününü 3 gün eksikmi gösterilir,
  5. S

Bağkur kapanış bildirim süresi?

şirket ortaklığından ayrılan kişi ne kadar süre içinde bağkurdan çıkışını yaptırmalı
  6. S

İstanbul ve Ankara eğitimlerine katılan var mı?

istanbul ve ankara eğitimleri türmobun organize ettikleri eğitimlere katılanlar varmı acaba , eğitimin içerikleri planlamaları nedir bilgisi olan varmı?
  7. S

***ACİL***AFRİKA'DA HERGÜN 300 ÇOCUK ÖLMEKTEDİR***DUYARSIZ KALMAYALIM !!!***

Bir insalık dramı... Yarın bizimde bu duruma düşmememizin bir garantisi yok. Bir SMS'ten ne olacak diye düşünmeyelim. Yardım edelim. Yardımlarınız kabul olsun... DUYARSIZ KALMYALIM LÜTFEN ETRAFIMIZA YAYALIM PAYLAŞALIM. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Başkanlığımızın Türkiye Diyanet Vakfı ile...
  8. S

Kooperatif Kuruluşu

yapı kooperatifi kuruluşu yapıcaz ne şekilde yapılıyor hangi şartlara haiz olması gerekir dikkat eddilecek hususlar nelerdir.
  9. S

Kira kontratları

vergi mükellefi olmayan kişi kendine bir ev almıştır bu evi kiraya vermiştir, kira konratına ait damga vergisi nasıl ödenmeli
  10. S

SGKsız işçinin işyerinde kaza geçirmesi

sgksız işçinin işyerinde kaza geçirmiş, ambulans çağırılmış fakat önemli birşey olmadığından 1-2 saat sonrasında taburcu edilmiş işçi bu durumda ne yapmamız gerekli.
  11. S

Taksitlendirme hesaplamaları

şirketimizin 20453 tl anapara borcu var tefe/tufe hesapplanmış 4800 birde katsayı var 3750 tl tutmuş çok çıkmış gibi rakamlar bu hesaplamalar doğrumudur acaba
  12. S

Doğum izni

doğum izni sgk nın sisteminde nasıl işleniyor acaba?
  13. S

SPK Sınavı ne zaman olacak?

spk sınavı ne zaman olcak internette hiç bir bilgid yok n zaan yapmayı düşünüyor kurum acaba yapmıcaklarmı?
  14. S

Yeni Ticaret Kanunu geçtimi.?

dün akşam görüşülüyordu ne oldu geçtimi acaba?
  15. S

SGK dan gelen cezalar 16 yaş altındakiler için

bir arkadaşımın başına gelmiştir ; sgk kurumu 16 yaşın altında emeklilik furyasında yapılan sgkların iptali için gelen cezalarla ilgili neler yapılıyor, bizim başımıza gelen şöyle, işyerine gelen 2 memur tehditler savurarak işverene zorla tutanak imzalatmakl istemişler işveren imzalamayınca ...
  16. S

Türmob bağımsız denetim sınav konuları kaynaklar

Türmob bağımsız denetim sınav konuları kaynaklar nelerdir ,nerden çalışcaz internettede yok muhasebe standartları iç denetim" denetim güvence " iç kontrol sistemi
  17. S

SGK teşvikleri

uzun bir ara vermiştim uzak kaldım konulara son durum nedir teşviklerde bayanlara ve ilk işe aldıklarımıza nasıl bir uygulama yapıyoruz?
  18. S

Günleri dolu bağkur ödemek istemiyor.?

sgklı olarak çalışan kişi emeklilik günlerini doldurmuştur fakat emekli olmak için yaşını beklicektir ayrıca şirket ortağı işi bırakacaktır çalışmayacak artık ama bağkur ödemek istemiyor diyelim ilerde çok bağkur borcu çıktı günlerinin ve bağkurunun iptali için dava açabilirmi çünkü para ödemek...
  19. S

Bağkurlunun SGKlı çalışması

gayrifaal ltd şirkete ortak olan kişinin çok bağkur borcu bulunmaktadır malum krizden dolayı ltd şirket kapatılamamıştır bir yandanda bağkur borcu katlanmıştır katlanmaya devam etmektedir.kişi bir yerde sgklı olarak çalışmaktadır sgk sıda tam 30 gün üzerinden yatırılmaktadır ameliyat olması...
  20. S

Limited şirket kuruluşu

arkadaşlar merhaba ilk defa limited şirket kurucam nelere dikkat etmem gerekli sitelerde hep eski bilgiler var güncel bilgiler nelerdir nerden bulabilirim.