zirve

Arama sonuçlarınız

1. E

iş görememezlik belgesini sisteme işleme hak.

Rapor islemleri menüsünden, sigortalının kimlik numarası veyahut rapor verilen tarih girilmek suretiyle sigortalı hakkında verilen istirahat raporları isveren tarafından sorgulanabilecektir. Bu menüde istirahat süresi sona eren yani hak edilen raporlar kırmızı renge dönüsen raporlardır. Kırmızı...
  2. E

İstirahat raporları hak.

merhaba arkadaşlar, genel tatil ve dini bayramlara denk gelen raporların parasını SGK ödemesini yapıyor mu?
  3. E

4711 işkolu kodu hak.

merhaba arkadaşlar, 4711 tütün satış iş kolu işe giriş bildirgesinde İşyerinin Çalışma ve Sos.Güvenlik Bakanlığı İşkolu kodu bölümünde 17-ticaret,eğitim,büro ve güzel sanatları mı seçmem doğru olur?
  4. E

Rapor parası hak.

arkadaşlar merhaba, personelimiz hamile sürekli rapor ücretsiz izin almakta ilerde doğum iznine ayrıldığında doğum rapor parasını alabilmesi için son dört ay eksik günü olmaması mı gerekir ödemeyi alabilmesi için?
  5. E

Ocak ayı puantaj hesabı

arkadaşlar merhaba, ocak ayında puantaj gününü hesaplatacağım 25 normal çalışma 4 Hafta tatili+1 gün genel tatil mi olacak ?
  6. E

Part time puantaj hesaplama hak.

arkadaşlar merhaba, part time uygulamasına başladık fakat puantajını nasıl hesaplayacağım hakkında tam bilgi sahibi değilim.saat üzerinden anlaşıldı toplam aralık ayında 33 saat çalışma yapmış puantajını nasıl oluşturacağım bilgisi olan arkadaşalrın paylaşmasını rica ederim.takıldığım nokta...
  7. E

2-Deneme süreli iş sözleşmesinin işçi tarafından feshi hak.

arkadaşlar merhaba, deneme süresinde işten ayrılmak isteyen personelden istifa alıyorduk çıkış bildirimi de 03-istifa olarak yapıyoruz.fakat denetme sonrasında yaptığımız işlemin yalnış olduğu bilgisi verildi deneme süresinde işten ayrılacak personel nasıl bir dilekçe yazması gerekir?
  8. E

İş kazası bildirimi nereye yapılıyor.

marhaba arkadaşlar, bağcılar sgk ya bağlı işyerimizde iş kazasına maruz kalan bir personelimizin bildirimini yapacacağız fakat bölge çalışma unkapanına mı yapmamız gerekecek değil mi? çelişkide kaldım :-\
  9. E

Part time çalışma hakkında.

arkadaşlar, puantaj hesabı yaparken parametre türü normal mi partime mı seçilmeli?
  10. E

Kasım ayı bordro hesaplama

arkadaşlar merhaba, kasım ayı puantaj hesabı yaparken 22 çalışma günü 4 hafta 4 de genel tatil olarak mı hesaplama yapılması gerekir?
  11. E

Ekim puantaj hesaplaması hak.

arkadaşlar merhaba, Ekim ayında 5 hafta olduğu için puantaj hesaplası yapılırken 25+5 mi yoksa 26+4 mü olarak hesaplatma yapılması gerekir.Pazar günü çalışma var işyerinde
  12. E

Fazla mesai bayram çalışması ödemesi hk.

arkadaşlar merhaba, bayram ve fazla mesaileri bordro da hangi kalemde gösteriyorsunuz? biz ödemelere yeni başlayacağız dolayısıyla bodro üzerinde nasıl göstermemiz gerekecek
  13. E

Engelli personelin emeklilik işlemleri hak.

arkadaşlar merhabar, engelli çalışanımız emekli olacak fakat işlemleri hakkında ilk defa yapacağım için bilgi sahibi değilim konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını rica ederim. İAB de işten çıkış sebebi 9- malulen mi olacak?
  14. E

Kıdem tazmınatı tavanı hak.

arkadaşlar merhaba, kıdem tazmınatının ikinci dönem için tavanı hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı paylaşmanızı rica ederim.
  15. E

Yabancı maaş sgk hesaplaması hak.

arkadaşlar merhaba, yabancı çalışan personelden işsizlik primi kesintisi yapılır mı yapılmaz mı iş kanunda ilgili konuyla ilgili hesaplamasının nasıl yapılacağı ilgili bir mad. var mı ben bulamadım eğer varsa paylaşmanızı rica ederim.
  16. E

e bildirge işlemleri hak.

İşveren Prim Toplama Sistemi >> Ulusal Adres Veritabanı Sistemi ile İşyeri Adres Girişi Kullanıcı Giriş Kullanıcı Ad : - Sistem Şifresi : İşyeri Şifresi : merhaba, bu konuyla ilgili genelge yayınlandımı acaba?
  17. E

SGK işe giriş hak.

izmirde yeni şube açtık sgk işe girişlerini yaparken il kısmını İzmir yazıp girişi yazarsam doğru mu yapmış olurum ilk defa il sınırlarına çıktık konu ile ilgili tecrübesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.Girişleri istnabul merkezden yapacağım
  18. E

Sgk bölge çalışma numası öğrenme hk.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21/01/2011 tarih, 1451 sayılı genelgesi ile Sosyal Güvenlik Kurumu?nca tescil edilen işyerlerine, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğü?nce Dosya Numaraları verilmeyecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen İşyeri Numarası esas...
  19. E

Kıdem tazmınatı tavanı hak.

arkadaşalr merhaba, ilk dönem için kıdem tazmınatı tavanı 2617,70 mi 2623,23 hangisini dikkate almamız gerekiyor
  20. E

Sgk' dan gelen yazı hk.

motorlu kurye dağıtım yapılıp yapılmadığı hakkında 76745/GDR/01 Sayılı müfettiş raporu ile ilgili yazı geldi fakat konuyla ilgili anlamadığım( 76745/GDR/01 ) bunun açıklaması ne olabilir?