zirve

Arama sonuçlarınız

1. K

2020 Maktu Aidat

SN ARKADAŞLAR 2020 yılı smmm maktu aidati bildiğiniz gibi Ocak ayı 2020 tarihinin sonuna kadar ödenmesi lazımdı. Bizim odanın bu yılki aidatı 690 TL idi Ben işyerinde bir çocukla 150 tl bankaya yatırmak için gönderdim. Benim düşüncem 4 ay içinde olayı kapatmaktı.Gecikme faizinide sonunda öderim...
  2. K

Zayi Ve Hasar Gören Demirbaş Kaydı

Sn Arkadaslar isletmemizde bulunan demirbaslarin kimisi kayboldu kimisi de zarar gordu yil sonu islemlerinde bunlari envanterden dusmemiz gerekiyor. Bunun icin fatura kesmemiz lazim mi muhasebe kayitlari nasil olmalidir
  3. K

Ba da Kendi Firmamızın V.Nosu Yanlış Yazılmış

SN Arkadaslar 7 doneminde ba yi verirken kendi v.numaramizla vermisiz hatayi biz tespit ettik fatura adedi matrah dogru tabi v numarasi hatali oldugu icin buyuk olasilikla ceza gelecek idare tespit etmeden ve yil kapanmadan duzeltme veremelim mi idareyi mi bekleyelim vergi numarasindan...
  4. K

BA BS Fazla Bildirme Sorunu

SN: ARKADAŞLAR Temmuz 2019 da bildirmemiz gereken ba da 17 adet bildirmemiz gereken tutar ise 9000 TL olması gerekirken biz 18 adet 9472,50 TL girmişiz Bu 472,50 TL fatura Ağustos faturası yanlışlıkla temmuza girmişiz kdv beyannamesinden sonra olduğu için kdv yi etkilemedi. Karşı taraf...
  5. K

Otele Hibe Edilen İçecekler

SN: ARKADAŞLAR Otelemiz de ünlü bir içecek firması temsilcilerine toplantı yaptı. Bu toplantıda kendilerine ait odalara içecek koydurdu. Odaları kullananlar kullandıklarını kullandılar geriye kalanlar otele kaldı. Daha önce çalıştığım otellerde de bu şekilde oluyordu. Biz tutanakla sadece...
  6. K

2018 Sorunlu E-Fatura Mükellefi

SN: ARKADAŞLAR Bir mükellefim var. 2018 tarihinde muhasebe tam olarak yerine oturmamış sorunlu bir yer bu yüzden öyle eksik ve yanlış yapılmış kayıtları var ki hem de bilanço esasına göre defter mükelleflisi eskiden olsa 12 ayda düzeltirdim kurumlar vergisi verilmeden kayıtlarını düşünüyorum...
  7. K

Netsis Bordro (hr) Program Anlatımı

SN: ARKADAŞLAR Yeni bir yer ile iş anlaşması yaptım. Firma netsis programını kullanıyormuş. Daha önce hiç netsis kullanmadım. İnternette çeşitli aramalarımda bordro program anlatımı bulamadım. Bana nereden bulabileceğim konusunda yardımcı olmanızı rica ederim Şimdiden teşekkür ederim
  8. K

İkale Sözleşmesi (Turizmde)

SN: Arkadaşlar Turizmde sezon sonuna geldiğimiz şu günlerde lütfen ikale işlemlerine dikkat ediniz.Emeğinizi lütfen hiç etmeyiniz.Müdürünüz yarım yaka yarım pabuç olabilir (tek başına işlem yapamayacak seviyede)Geleceği için sizi harcamasına izin vermeyin. Sezon içerinde çalışılmayacak kadar...
  9. K

İnsan Kaynakları Departmanı Ve İşlemleri

SN: ARKADAŞLAR Muhasebe departmanında stajımda dahil 15 senelik deneyimim bulunup her şeyini artık gözüm kapalı yapıyorum. İnsan kaynaklarını ise stajdayken firmamızda bir büyüğümüz 10 yıl önce göstermişti. O andan sonra bünyemizde insan kaynakları olduğu için sadece tahakkuk kaydı için...
  10. K

Turizmde Askı

Arkadaşlar öncelikle gelecek bayramınızı içtenlikle kutlarım.Daha sonra da sayfiye yerinde çalışanların büyük bir sorunu olan askı meselesi.Bayramdan sonra sezonun bitmesine sayılı günler kalıyor. Bulunmuş olduğum otelde yaz kış bil fiil 4 senedir çalışıyorum.Ama bu sene departman müdürüm ile...
  11. K

Muhasebe Müdür Ve Mali İşler Hiyerarşi

Muhasebe müdürü ve mali işler müdürü altındaki hiyerarşi nasıl olur(Özellilke turizm alanında)
  12. K

Yıllık İzin Deği Alacak Ücretli İzin

SAYIN MESLEKDAŞLAR Yıllık izin hesap edilirken hafta sonu dahil edilmemekte ve çalışan personelin daha fazla izin yapılması sağlanmaktadır. Yaklaşık 15 gün alacak izin (bu yıllık izin deği)l. İş gereği fazla mesai yapılan işte toplanan alacak izinlerin toplu bir şekilde kullandırılması...
  13. K

Senet İle Sözleşme Tutarsısızlığı

Değerli arkadaşlar Bizim işletmemizde bünyemiz içindeki dükkanlar bulunmaktadır. Bu dükkanları biz kiraya veriyoruz. Sözleşmesini de döviz bazlı olarak düzenliyoruz.Bunun karşılığında da dükkanlarımızdan biriyle senet üzerinden anlaştık. Ama senetleri düzenlerken döviz bazlı olarak düzenlememiz...
  14. K

İşkur Teşvik Ödeme

Sn:Forumdaşlar İşletmemizde işkur teşvikli eleman çalıştıryoruz. Bunun ödemesini nasıl yaparız.
  15. K

Turizmde İşi Askıya Alma

Sn ÜSTATLAR Turizmde sözleşmeler askıya alınabiliyor.Adam size git 15 gün, 1 ay, 2 ay git. Duruma göre seçip sizin işinizi askıya alıyor.Bu süre zarfında size ne maaş ödüyor.Ne de sgk ödemesi yapıyor.Ama benim bildiğim Sizinle eğer belirsiz süreli sözleşme imzalamışsa benim bildiğim böyle bir...
  16. K

Dövizli Cari Kur Farkı

SN:ARKADAŞLAR 09.11.2015 FATURA FİRMA 0,00 174500 174500 EURO 540950 (A) TL 15.11.2015 HESAPLARARASI VİRMAN 170007,12 0,00 4492,88 566752,73 25802,74 (B) TL Firma ile kur farkında anlaştık. Kur farkı geliri keseceğiz Keseceğimiz...
  17. K

Komiser Ücreti

Genel kurul yaptık arkadaşlar Komiser ücreti olarak 129 TL ödedik Bunun muhasebesel kaydı ve hesaplamasında yardımcı olur musunuz?
  18. K

SGK ve Çalışma Bölge Müdürlüğüne Ay İçerisinde Verilen Belgeler

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak ben bu muhasebe mesleğini 10 yıldır yapıyorum Yeni mali müşavir oldum Yeni bir işyerine müracaat ettim.Bu 10 yıllık deneyimimde büyük yerlerde çalıştığım için muhasebe kayıtlarını tam anlamıyla öğrenmeme ve bilmeme rağmen benim insan kaynakları yani personel...