zirve

Arama sonuçlarınız

1. A

İş Ortaklığına Ait İşyerinin Tescil Edilmesi ?

İhaleli bir iş dolayısıyla iş ortaklığı kurarak iş aldık. 1. Ancak işin işyerinin tescili hususunda kararsız kaldık. Hangi evrakların bizden normal tescilden farklı olarak isteneceğini ve de ayrı ayrı mı yoksa birlikte tek işyerinde mi tescil edileceğini tespit edemedik. 2. Ayrıca 10 yıl...
  2. A

Ocak 2006 Puantajı Hakkında Bir Konu

Evet konu oldukça işlendi ve puantaj yazıp aradım bulamadım. Bulduğum 29 konunun da benim sorum ile bağlantısı yoktu. 2006 Ocak ayında 11 gün (4 hafta tatili, 4 bayram tatili, 1 yılbaşı tatili ve 2 gün de idari tatil olmak üzere) çalışmadık. Puantaj konusunda yardımınızı talep ediyorum. Resmi...
  3. A

Vergi İadesinde Kira Kontratı V.D. Gönderilir mi?

Aslında soru da başlıkla aynı Vergi İadesinde Kira Kontratı olarak verilen belgeler işveren tarafından vergi dairesine gönderilmesi zorunlu mu? Bir bayram ziyaretinde vergi dairesinde yoklama memuru olan tanıdığımız bu şekilde yapmanız gerekir dedi. Her ne kadar mevzuatın tamamını okumasam da...
  4. A

Toplu İşçi Çıkarma İle İlgili Sorun

İşyerimiz 01.07.2004 tarihinde ihalenin kazanılması ve işyeri teslim tutanağı ile açılmıştır. 2 yıl süreli iş sonunda 15.07.2005 tarihinde ihale yapılmıştır. Ancak ihale iptal edilmiş tekrarı 02.09.2005 tarihine ertelenmiştir. Bu ihale yapılmış ve ihale başka bir firmada kalmıştır. 13.09.2005...
  5. A

E-Bildirge'den Yanlış İşe Giriş Hk.

İnternetten (e-bildirgeden) işe giriş yaptık daha sonra bir başka arkadaş yanlışlıkla ve dikkat etmeden aynı girişi 2 gün sonra tekrar yaptı. SSK'yı aradık ve ikinci girişin iptali için dilekçe verin denildi. Biz de verdik. 2.nin iptal edilmesini ve ilkinin geçerliliğini kabul edilmesini...
  6. A

Yıllık izin esnasında rapor.

Firmada çalışanlarımızdan biri geçen sene 14 günlük yıllık izin esnasında (6. gününde) 10 günlük rapor almış ve raporunu bize ulaştırmıştır. Bugün ise raporun izninden sayılmayacağını ve kalan 8 gününün olduğunu söylüyor. Biz ise araştıralım ve öyle konuşalım dedik bu konuda görüşleriniz nedir...