zirve

Arama sonuçlarınız

1. B

Basit usul hk.

Merhabalar, Taksi plakası kira geliri olan basit usul mükellefinin kira geliride olursa Gelir vergisine tabi olurmu?
  2. B

Kıdem tazminatı hk.

Merhabalar, İşin sona ermesi nedeniyle işten çıkan işçilere kıdem tazminatı ödenirmi. Teşekkürler
  3. B

SSK Başvurusu Yapmayan İnşaat İşleri Hk.

Merhaba, Benim sorum şu inşaat onarım işlerinde ssk işyeri başvurusu yapılmadığı durumlarda ne gibi sonuçlar ortaya çıkar.
  4. B

İlişiksizlik Belgesi Hk.

Merhabalar, Firmadan işçi çıkışı yapıpda işçi çalıştırmadığına dair dilekçe vermeyen firmaya cezai yaptırım uygulanır mı? ne yapılabilir bu konuda... Teşekkürler,
  5. B

Bedelsiz Satışın Yevmiye Kaydı Hk.

Merhabalar, Bedelsiz satış kayıtlarının nasıl muhasebeleştirildiği hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler
  6. B

Tevkifatlı Kdv Hk.

merhabalar, satışda tevkifatlı kd yi hangi hesapta izleyebiliriz birde bunun yevmiye kaydı nasıl olacak?
  7. B

Asgari Geçim İndirimi Hk.

Merhabalar. Asgari geçim indirimi ile ilgili evrakları doldurmayan kişiler için ne yapmak gerekir.
  8. B

Geçici Vergi Hk.

Merhabalar, geçici vergide bildirdiğimiz en son kesilen faturada firma 2 koçan kullanıyorsa her iki koçandaki en son faturalar mı yazılacak yoksa sadece birinin en sonki faturasını yazmak yeterli mi teşekkürler
  9. B

2007 için Ba Bs Hk.

Merhabalar, 2007 için hazırlayacağımız ba bs formlarının sınırının 30.000 ytl olduğu söyleniyor. 381 nolu tebliğ de böyle bir bildirim görmedim.İlgili tebliği öğrenebilirmiyim.
  10. B

İade fatura hk.

Merhabalar, İade verilen mallar için %100 iskonto uygulanırmı? teşekkürler..
  11. B

Kurumlar arasındaki iş ortaklıklarının vergilendirilmesi hk.

Merhabalar, İki limited şirket aralarında iş ortaklığı sözleşmesi imzalamışsa bunu vergi dairesine bildirmek gerekir mi? Maliyetlendirmesi ve vergilendirilmesi nasıl yapılır? Teşekkürler.
  12. B

Bağımsız denetçilik hk.

Merhabalar, Ben bağımsız denetçilikle ilgili sınavları nerden takip edebileceğimizi öğrenmek istiyorum. Teşekkürler,
  13. B

Otel İşletmelerinde Kullanılması Zorunlu Evraklar

Merhabalar, Otel işletmelerinde kullanılması zorunlu evrakları ve maliyeye yapılması gereken bildirimleri öğrenmek istiyorum. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler..
  14. B

Tevkifatlı Kdv Hk.

Merhabalar, Devlet hastahanelerine tıbbi malzeme alım satımıyla ugraşan bir firma ara sırada makina tamiratı yapmaktadır. Burda verdiği hizmetten dolayı tevkifatlı kdv sözkonusu. Bu oran yüzde %90 mı yoksa %50 midir?
  15. B

Özel İletişim Vergisi Hk.

Merhabalar özel iletişim vergisinin gidere atılması ile ilgili yeni bir tebliğ yayınlandımı teşekkürler
  16. B

Şirkette Çalışan Kişi Şirket Ortağı Olursa

Merhabalar, Şirkette siğortalı olarak çalışan bir kişi şirket ortağı olursa sigortası devam edebilirmi yoksa bağkura mı geçmeli teşekkürler
  17. B

Büfelerde Maliyet Hesaplama Hk.

Merhaba, Büfelerde maliyet hesaplarken satışan ticari malların yanında birde döner sandaviç satışları bulunmakta.Bunları maliyetini nasıl hesaplayabiliriz ve bunu satılan mamul maliyetine mi atmamız lazım. Teşekkürler
  18. B

Yabancı Uyruklu İşçi Hk.

Merhaba, Geçmiş bayramınızı kutlu olsun nice bayramlara erişmek dileğiyle, Benim sorum yabancı uyruklu işçi çalıştırmaya başlamadan önce gerekli prosedürler nelerdir. Bununla ilgili hangi kaynaktan yardım alabilirim. Teşekkürler,
  19. B

Zeytin Toptan Satışı Hk.

Merhabalar zeytinin toptan satışında Kdv %1 midir. Teşekkürler
  20. B

Kredili Satışlar Hk.

Merhabalar, Kredili satışlarda çoğu arkadaşlarımız 108 nolu hesabı kullanmakta ben ise bunun 102 hesapta olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü önce bankadan hesap açtırıp daha sonra yapılan kredili satışlar bizim açtığımız hesaba aktarılmakta. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler..