zirve

Arama sonuçlarınız

1. H

GMSİ Nakit Tahsilat

2007/09.Ayda 2.750,00 YTL 1 yıllık kirasını peşin tahsil edilen bir durumda 2007 yılı için GMSİ Beyannamesi Verilmesi Gerekirmi diye bir sorum olacaktı Herkese kolay gelsin dileklerimle
  2. H

Gelir Vergisi Mükellfinin Özel İş Yeri İnşaatı

Vergi dairesine gelir vergisi mükellefi olarak kayıtlı olan bir kişinin, kendi adına organize sanayi bölgesinde masrafları deftere dahil olmayan bir işyeri inşa ettirmesi ( bu işyerinin bir kısmında kendi ikamet edecek ve diğer bir kısmını da kiraya verecek),böyle bir durumda burada çalışan...
  3. H

Şube Adres Değişikliği Tescili

Arkadaşlar kolay gelsin, Ltd.Şti.nin Şube işyerinin adres değişikliği yaptık bunu maliyeye zamanın da bildirdik ama ticaret sicile tescili ni yaptırmadık aradan 1 sene geçti acaba bunun bir yükümlülüğü varmıdır herhan gi bir cezası gibi.. hayırlı işler
  4. H

Sözleşmedeki Damga Vergisi

Merhabalar .. Taşeron olarak yaptığımız işten dolayı yapılan sözleşme gereği ortaya çıkan binde 7,5 lik damga vergisini hangi tarafın beyan edmesi gerekir.( İki tarafta A.Ş.dir) ve karşı tarafın beyan ederek ödediği damga vergisini bizim alacağımızdan kesmesi durumun da bunu gider...
  5. H

Hakediş Sevk İrsaliyesi

Arkadaşlar öncelikle şu yoğun iş günlerimizde herkese sabır ve kolaylıklar diliyorum. Bizim Faturasını keserek hakediş tutarını aldığımız bir işte, daha önceden bu işin yapımı için gönderilen malzemeler için sevk irsaliyesi düzeni nasıl olamalıdır.Malzemelerin gittiği süre ile fatura tarihi 1...
  6. H

Aynı Faturanın 2 Kez Kayda Girmesi

2006/09.Aya Ait mal faturasının iki kez kayda girdiğini farkettim bu durumda kdv için nasıl bir işlem yapmam gerekir.düzeltme beyanı yapılırmı,ve beyannamede nasıl göstermek gerekir,, Tüm forumdaşlara kolay gelsin iyi günler
  7. H

KDV Beyannamesi Eki

Hizmet İhracı ve aynı zamanda mal ihracı Yapmış Bir Firmamızın Beyannamesinin ekinde bu durumu ispat edici belgeleri Vergi dairesine bildirmemize gerek varmıdır.. Saygılarımla..Herkese kolay Gelsin
  8. H

Mali tatil

Sayın Unakıtan diyorki ; arkadaşlara sordurdum dünyanın hiçbir yerine böyle bir tatil yok diyor. tabi heralde olmaz böyle bir tarihte lüzümsüz bir tatili hangi ülke verir merak ediyorum. maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek gibi geliyor bana
  9. H

Serbest Meslek İşyeri KDV

Meslek Mensubunun almış olduğu işyerinin, faturasını ibraz etmek üzere KDV sini indirim söz Konusu yapabilirmi ayrıca amortisman ayırabilirmi saygılar...