zirve

Arama sonuçlarınız

1. G

İnternet Haber Sitesi KDV Oranı

Arkadaşlar internet haber sitesinde kullanılan reklam ilanların KDV oranı kaçtır ? Kamuyla ilgili kullanılan ilanlarda KDV 0 diye söylenti var
  2. G

e Haciz Kaç Defa Uygulanır ?

mevcut bir banka hesabında e haciz varken tekrar olarak üzerine yine e haciz uygulanır mı ? e hacizin uygulanma süresi var mı örneğin yılda 2 defa gibi :confused: ayrıca e haciz sonrası bloke tutarı neden ilgili vergi dairesine aktarılıp bloke düşmüyor ?
  3. G

E Fatura Muhasebe Ücretli Olacak mı ?

E fatura ya geçiş de muhasebe ücretlerinde ve defter tasdik ücretlerinde bir değişim olacak mı ? Olacaksa ne şekilde oluyor
  4. G

Vergi Dairesi Hesaptan Para Çekmiş

Vergi dairesine olan borç nedeniyle hesaptaki ufak bir paraya bloke koymuşlardı ancak bugün baktım onuda almışlar böyle bir işlem mümkün mü
  5. G

Vergi Borcu Nedeniyle Hesaplara Bloke Konuldu

5 bin tl olan vergi borcum nedeniyle hesaplarıma bloke konuldu hesaplarda ufak miktar var onlar şuan bloke olarak gözüküyor bu bloke bundan sonra gelecek olan paraları etkiler mi ?
  6. G

Home Ofis İçin Belediye Ruhsat İstiyor

1 yıldır home ofis olarak vergi kaydım var babamın adına kayıtlı olan evin bir odasını kiraci olarak gösterdik haber ajanslarının faliyeti olarak çalışıyorum bu nedenle bulunduğum belediye ye fatura kesiyorum bugün ruhsat Müdürlüğü aradı ve ruhsat almam gerektiğini söyledi bu ruhsat alma işi ne...
  7. G

Bağkur Borcum Var GSS den Yararlanabilir miyim ?

Yeni bir açılış yaptık ve zorunlu Bağkur lu oldum hala devam ediyor Bağkur primlerini ödeyemiyorum genel sağlık sigortası ile hastaneden yararlanma şansım var mı ?
  8. G

Hizmet Süresindne Vazgeçip Bağkur Borcunu Sildirebilirmiyiz ?

24 aylık bağkur borcum vardı mecburi sigortalılık üzerine bu 24 aylık hizmet gününden vazgecsem primi sildirme şansım var mı ?
  9. G

29 Yaş Altı Vergi Kanunu İle İlgili Bir Sorum Olacak

27 yasindayim ve ilk defa vergi mükellefi oldum home ofis olarak actik bu vergi indirimi kisaca nasil oluyor benim yillik 15 20 bin tl arasi gelirim oluyor