zirve

Arama sonuçlarınız

1. C

Maaş Ve Huzur Hakkı Birlikte Aynı İşletmede

üstatlar merhaba, bir şey danışmak istiyordum fikir fikirden üstündür. bir A.Ş.de muhasebe müdürüyüm.sgdp kesintisi ile bordroluyum şirket hissedarı değilim aynı şirkette yönetim kurulu üyesi seçildim ticaret siciline tescil edildi cüzzi miktarda huzur hakkı alacağım müşterek imzam olacak diğer...
  2. C

Ödeme Emri 2002 Senesine Ait

üstatlar hayırlı akşamlar, sgk dan ödeme emri geldi burcun türü prim diyor. 2002/11 asıl 835,61 tl gecikme zammı 4506,90 tl toplam 5342,51 tl 2002/12 asıl 17,83 tl gecikme zammı 91,27 tl toplam 109,10 tl 2004/04 asıl 0,07 tl gecikme zammı 0,19 tl toplam 0,28 tl toplam asıl 853,51 tl gecikme...
  3. C

Emekli Çalışan Geçici İş Göremezlik Ödeneği

Üstatlar bu e-fatura telaşında hepinize hayırlı işler dilerim. çelişkide kaldığım bir konuda danışmak istiyordum.bir emekli personelimiz 11 günlük hastalık raporu aldı ağustos ayında bende sgk prim beyanında 20 çalışılan gün+ 11 rapor olmak üzere 31 gün bildireceğim. ve 11 günlük çalışmadığı...
  4. C

Cari Aya Ait Onaylanmış Prim Bildirgesi Düzeltme

üstatlar hepinizin geçmiş bayramını kutlarım bir bilgiye ihtiyacım var temmuz/2013 dönemine ait onaylamış olduğum bildirgede bir personelde rakam indirimi yapmak istiyorum fazla hesaplamışım yani personel raporluymuş 9 gün bildireceğime 14 gün bildirmişim çalıştığı günleri ve ona görede tabiki...
  5. C

Hastalık İşgörmezlik Belgesi

üstatlar hepinize hayırlı sabahlar dilerim. elime bir personelimize ait hastalık işgörmezlik belgesi geldi,bilgiler şöyle hastaneye yatış tarihi.10.07.2013 hastaneden çıkış tarihi.18.07.2013 19.07.2013 den 27.07.2013 tarihine kadar istirahatlidir. 28.07.2013 tarihinde kontrol. bizdeki durumu...
  6. C

Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinin Onaylanmasının Unutulması

üstatlar kolay gelsin, mayıs/2013 dönemine ait 4/a ya tabi ev işlerinde çalışan bir hizmetliye ait aylık prim ve hizmet belgesini her ay düzenli internetten göndermeme rağmen bu dönemi girmiş fakat sehfen onaylamayı unutmuşum bu gün farkettim.denedim şubeye başvurunuz diyor.acaba nasıl bir yol...
  7. C

E beyannemede Hata

üstatlar herkese kolay gelsin maliyenin e bayanname programında bir arıza mı var acaba hem çok yavaş hemde şubat 2013 dışı hiçbir beyannamemi göremiyorum... aynı sorunla karşılaşan varmı acaba...
  8. C

Şirket Adres Nakli SGK Sorunu Hakkında

üstatlar acil yardımlarınıza ihtiyacım var. önce herkese hayırlı işler dilerim.bu zor çalışma günlerinde. şirketimiz 18.02.2013 tarihi itibaren topkapı bölgesinden başakşehire taşındı topkapı bölgesi nde bağlı olduğumuz bağcılar sgk bilgi verdik başakşehir sgk nakil olacaksınız...
  9. C

E-beyanda Paket Yüklemede Tarih Sırası Takip Etmiyor.

üstatlar herkese günaydın,hayırlı işler bu ay karşılaştığım bir problem hakkında görüş almak istiyordum,acaba karşılaşan oldumu acaba, beyannameleri paketliyorum maliyenin sistemine yüklüyorum.2012/11. dönemler kdv1 kdv2 muh dv daha önce tarihine göre yerleştiriyordu yani olması gereken 10.ay...
  10. C

2013 Senesi Genel Kurul Toplantı Ve Müzakere Defteri

üstatlar 2013 senesi için 2012 senesi aralık ayında notere tasdik zorunluluğu getirilen genel kurul toplantı ve müzakere defterinin bir şekil şartı varmı acaba yoksa aynen yönetim kurulu karar defteri gibi bir defter mi olacak. hayırlı işler dilerim...
  11. C

Gelir İdaresine Girilemiyor

internet vergi dairesine girilemiyor,sıkıntı var herhalde.
  12. C

Mükellef Olmayan Bir Gerçek Şahıstan Alınan Tercümanlık Hizmeti

üstatlar bir şey danışmak istiyordum, TC vatandaşı vergi mükellefi olmayan bir gerçek kişiden tercümanlık hizmeti alacağız,yani bu kişi işverenle yurtdışına gidip bu hizmette bulunacak.araştırdım hizmeti karşılığında gider pusulası düzenlememiz gerekiyormuş.acaba stopajı ne kadar kdv durumu...
  13. C

Kooperatiften dükkan kiralama

üstatlar bir şey danışmak istiyordum. kooperatiften dükkan kiralayacağız.hem %20 stopaj hemde %18 kdv var diyor acaba doğrumudur. yardımlarınızı bekliyorum.biz bir anonim şirketiz bu arada. hayırlı işler dilerim.
  14. C

Muhtasar güncelleme

üstatlar merhaba bu gün itibariyle muhtasar kdv1+kdv2 beyannameleri kdv 117 genel tebliği mucibince güncellendi. muhtasar beyannamenin ödemeler tablosu'nun sonuna yeni bir sütun ilave edildi. ismi kdv tevkifatı, tıklayınca 3 satırdan oluşan bir seçim yapmayı mecbur ediyor. 1- Faaliyetlerinin...
  15. C

Gelir idaresine bağlanılamıyor

günaydın gib.gov.tr bağlanılamıyor acaba bir sorun mu var yoksa tatilmi acaba ?
  16. C

Geçici vergide hata mesajı var?

Sistemde kayıtlı bir önceki dönem KGECICI Beyannamenizin Hesaplanan Geçici Vergi tutarı ile bu dönem KGECICI Beyannamenizde indirim konusu yaptığınız 'Önceki Dönemlerde Hesaplanan Geçici Vergi' tutarı arasında fark bulunmaktadır. Beyan bilgilerinizi kontrol ediniz. üstatlar kurumlar geçici...
  17. C

Eksik gün bildirimi

Değerli üstatlar muhasebe açısından bu sıkışık günlerimizde bir şey danışmak istiyorum. bir işçimiz 2011 aralık ayında bir gün işe gelmedi 1 gün maaşını eksik ödedik.ssk aylık prim ve hizmet belgesinde 31-1 =30 gün kanun gereği 30 gün belirtip eksik gün göstermedik tabiki eksik gün sebebide...
  18. C

Bir işçimizin kıdem tazminatı yazısı

üstatlar bir konuda danışmak istiyorum bir işçimiz ssk dan bir yazı getirdi.diyorki yapılan incelemede adı geçenin sigortalılık süresinin 21 yıl prim ödeme gün sayısının 6491 gün olduğu anlaşılmıştır. bu yazı adı geçenin isteği ve 1475 sayılı iş kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının...
  19. C

Yanlış yere gönderilen eksik gün bildirimi

sayın üstatlar bir konuda danışmak istiyorum 2011/04 dönemde bir personelimize ait 5 gün lük ek 10 vede ücretsiz izin belgesini iadeli taahütlü olarak yolladık. bildirgede gösterdik, yalnız biz bunu bağcılar sosyal güvenlik merkezine yolladık vede iade alındısı var elimde evrak girişi...
  20. C

İşten emeklilik nedeniyle çıkış

sayın üstatlar kafama bir konu takıldı danışmak istiyorum 23.05.2011 tarihinde emeklilik nedeniyle 2 kişinin çıkışını yaptım kafama takılan evrak tarihim yani çıkış bildirgesini onay tarihim 23.05.2011 personelin işten ayrılma tarihinide 23.05.2011 olarak yazdım sistem kabul etti.acaba bir...