zirve

Arama sonuçlarınız

1. A

Doğum İzni Raporu Gk.

Merhabalar doğum izne çıkan personelin raporu sistemde görünüyor örnek, 13.11. 2020 ile yandaki kutucukta tarih alanı boş biz bu alana 30.11.2020 yazıp tarihleri arasında çalışmamıştır şeklindemi onaylayacağız ve bu şekilde rapor bitiş tarihine kadar takip eden ayın 23 üne kadar mı bildireceğiz.
  2. A

Gib Portal eSMM

Merhaba müşterimize gib e smm portal başvurusu yaptı fakat gib portal e smm ye girdiğimizde karşımıza e arşiv fatura bölümü açılıyor e smm yok nedeni nedir acaba, başvurumuz yapıldı hiçbir sorun yok hatta e smm kullanıcı listesinde bile mükellef kayıtlı diyor ama e smm ekranı yok cevaplarınız...
  3. A

4447 19. Madde SGK tahakkuku hk.

Merhaba arkadaşlar 11. ayda bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir mükellefe eleman aldık ve 4447 19. geçici madde şartlarını taşımaktadır, alınan elemanının işveren teşvik siteminde kaydını yaptık, fakat 11. ay sgk larını onaylama ekranında her hangi bir indirim vs. göremiyoruz başka bir...
  4. A

7143 Kayıtlarda Olduğu Halde Gerçekte Olmayan Ortaklar Hesabı Ve Diğer Hesaplardaki İşlemler Hk.

Merhaba, 7143 e göre kayıtlarda olup gerçekte olmayan ortaklardan alacaklar ve bu işlemlerle ilgili diğer hesaplarda olan tutarlar düzeltmesindeki diğer hesaplardan kasıt nedir, yani ortaklar hesabında olması gereken tutar 126 hesapta ise bu tutarı da beyan ederek vergisini ödeyip düzelte...
  5. A

09.07.2018 - 2018/2. Dönem Kurum Geçici ve Gelir Geçici Beyannamelerinde Değişiklik Yapılması Hk

merhaba, 09.07.2018 - 2018/2. Dönem Kurum Geçici ve Gelir Geçici Beyannamelerinde Değişiklik Yapılması Hk.; 2018 ikinci dönemine ait Kurum Geçici ve Gelir Geçici beyannamelerinde değişiklikler yapılmıştır. Yapılan bu değişiklikler nedeniyle bu beyannameyi vermesi gereken tüm mükelleflerin...
  6. A

7143 Sayılı Kanun

Merhaba, 7143 sayılı kanunda ortaklar ile ilgili hesapların düzeltilmesi ile ilgili 131-231-331 hesapları net farkını düzeltme imkanı getirildiği gibi ortaklar ile ilgili diğer hesaplarında düzeltile bileceği ibaresi de var örnek şirket ortağı daha önce tedarikçimize kendi hesabından yaptığı...
  7. A

Geçici Vergi Beyanında Geçmiş Yıl Zararı Hk.

Merhaba, Arkadaşlar 2018 birinci dönemde ticari bilanço zararım çıkıyor, 2017 yılını zarar ile kapatmıştım, şimdi ben geçici vergi beyanımda geçmiş yıl mahsup edilecek zararımı beyannamede ilgili alana yinede yazacak mıyım? yoksa boş mu bırakacağım. Teşekkürler
  8. A

Genel Kurul

Merhaba, Anonim şirkette 2017 genel kurulunda hem ana sözleşme tadil değişikliği hemde hisse devrini beraber yapa bilir miyiz? ana sözleşme değişikliği yönetim kurulu üye sayısının en fazla 3 den en fazla 7 ye çıkaracağız yani hisse devir edeceğimiz kişilerde yönetim kurulu üyesi olacak. Böyle...
  9. A

Yatırım Teşvikli Fatura Hk.

Merhaba, Bir müşterimize satacağımız mallar için, müşterimiz kendi müşterisinin yatırım teşvik evraklarını ileterek bize KDV siz fatura kesmeniz gerekiyor diyor biz ise uygulamada böyle bir şey yok dedik KDV kanunlarını teşvik kanunlarını okuduk ama müşterimizin istediği bir uygulama bulamadık...
  10. A

Şirket Kuruluşu Hk.

Merhaba, Şirketimiz bir başka şirket kuruluşu yapmak istiyor ama yeni kurulacak şirkette 2 kişi gerçek kişi birde şirketimiz tüzel kişiliği ortak olacak, sorum şu mevcut şirketimiz bu kuruluş ile ilgili bir karar alması mı gerekir eğer alınacaksa bu karar yeni şirket kuruluşundan öncemi sonramı...
  11. A

Anonim Şirket Unvan Değişikliği Hakkında

Merhaba, Anonim şirket unvan değişikliği için genel kurul yapılması gerekiyor, fakat unvan değişikliği için genel kurul beklenmeyip hemen yapalım deniliyor şirketimiz 4 ortaklı ve 4 ü de toplantıya katılım için hazır, şimdi ben unvan değişikliği maddesi için olağan üstü genel kurul yapamam...
  12. A

İşyeri Bildirimleri Hk.

İşyeri bildirimleri hk. Merhabalar arkadaşlar bir a.ş. kuruluşu yapıyoruz, ticaret sicilden 03.10.2016 da çıktı, şimdi vergi dairesine ve sgk ya ve diğer kuruluşlara bildirim için hangi evraklar ile kaç günde başvurmam gerekiyor. yardımcı olur musunuz?
  13. A

Kesilen Fazla Mesailer

Merhabalar Bir üretim firmasında çalışmaktayız fazla mesai yaptığımızda oluyor, üretim olmadığı için biz sizi çağırana kadar gelmeyin deyip eve gönderildiğimizde oluyor fakat üretim olmadığı için eve gönderildiğimizde ücretimiz ve diğer haklarımız neyse ödeniyor burada sorun yok, yalnız örnek...
  14. A

İtiraz Sonuçları Hk.

Arkadaşlar itiraz sonuçları ne zaman açıklanır bilgisi olan var mı? çok merak ediyorum notum düzelecek mi? birde maliyetten kağıdını isteyen varsa paylaşa bilir mi? bakalım cevaplar aynı mı?
  15. A

Cevap Kağıdı Gelen Var mı ?

Arkadaşlar maliyet muhasebesi yeterlilik sınav kağıdını talep eden oldu mu? ve bu kağıt tarafınıza geldi mi? ben başvuralı iki hafta oldu, sistem üzerinden başvuru yapmıştım halen daha birimden cevap bekleniyor diyor, cevap kağıdı tarafına ulaşan paylaşa bilir mi?
  16. A

Maliyet Muhasebesi Sınavı Hk.

Merhaba arkadaşlar 2014/3. dönem maliyet sınavı 1. sorum doğru olduğu halde neden 25 puan gelmiş merak ediyorum başka bu durumda olan var mı? soru küsuratlı çıktığı için toplam dağıtılan giderlerde 0,05 lik bir fark vardı acaba bundan dolayı ola bilir mi?
  17. A

Yeni İşe Başlayan Mükellef E Fatura Yükümlülüğü

Merhaba yeni işe başlayan mükellef 01.01.2014 te e fatura yükümlülüğü nedir acaba geçme mecburiyetimiz varmıdır toplam satış ciromuz 3.000.000 civarı alımlar ise 4.000.000 civarı
  18. A

Maaş Hesaplama Hk

Arkadaşlar 5 yıldan beri bir firmada çalışan işçi 15 09 2014 te işi bırakıyor 13 ve 14 eylül cumartesi pazara denk geliyor ve bu elemana 14 günlük maaş yatırıyorlar ama işçi çıkış bildirgesinde çıkış tarihi olarak ise 17.09.2014 olarak gösteriliyor bu ne kadar doğru bir hesaplamadır
  19. A

Torba Yasa Başvuruları Hk.

Arkadaşlar torba yasa başvuruları kurumlarda başladı mı?
  20. A

Baskı İle Fazla Mesai

merhaba bir firmada tahsilat departmanında çalışmaktayım, çok yoğun çalıştığımız için bitiremediğimiz işler için akşamları mecburen kalıp çalışıyoruz ama 5 yıldır insan bıkıyor bir yerde artık, hele birde fazla çalışmanın karşılığını alamıyorsa o daha çok bunaltıyor insanı, fazla konuyu...