zirve

Arama sonuçlarınız

1. C

Çözüldü Kısa Çalışma Ödeneği

Merhaba, Yaklaşık 1 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum. Şirketimiz 01 nisan-30 haziran arası için işsizlik ödeneğine başvurdu. Benim bu şirkette çalıştığım 1 yıldan önce prim ödemelerim düzenli değildi. Oldukça yüksek bir maaş alıyorum. SGK Ödeme yapamıyor ekran görüntüsü ile öğrendim...
  2. C

A.Ş. Kredi Kullanımı

Merhaba, % 50 % 50 hissedarları olan bir Anonim şirketiz. Yüklü miktarda banka kredisi kullanmak istiyoruz. Bu işlem için Genel Kurul Kararı almamız gerekir mi ? Yoksa Yönetim Kurulu Kararı alıp ilk Genel Kurulun onayına sunabilir miyiz ? Teşekkürler..
  3. C

A.Ş. / Arabuluculuk Hk.

Merhaba, A.Ş. olarak şirketimizde bazı personelleri arabuluculuk görüşmeleri için şirket adına yetkilendirmek ve vekalet vermek istiyoruz. Sirkülerde arabuluculuk geçmiyor yeni bir konu olduğu için. Bu arada şirket iç yönergesinde A ve B Grubu İmza Yetkilerimiz var ve st yöneticilerden...
  4. C

E-Tebligat Adresi Hk.

Merhaba, MERSİS'e girdiğimizde şirketimizi sorguladığımızda; Elektronik Tebligat Adresi:25969-...…..-...… çıkıyor. A.Ş. olarak KEP adresimiz 3 senedir mevcuttur. Kullanıyoruz. Kurum olarak Elektronik Tebligat Adresini aktif hale ne zaman getirmeliyiz ? Yasal olarak süre var mı ...
  5. C

KEP üzerinden Bordro Gönderimi Hk.

Merhaba, Yaklaşık 5000 personeli olan bir A.Ş.'yiz. KEP üzerinden tüm personellere maaş bordrosu göndermek istiyoruz. Kanunen mümkün müdür ? Neler Yapmalıyız. Teşekkürler...
  6. C

İç Yönerge Ve İmza Sirküleri Hk.

Sn. Arkadaşlar, A.Ş. A grubu İmza Yetkililerimiz : ......… konulardan sorumlu genel müdür yardımcıları B grubu imza yetkililerinmz : Genel müdür ve .......... konulardan sorumlu genel müdür yardımcıları İç yönergede A ve B grubu imza yetkilerini ve imza şekillerini belirledik. İç yönergenin...
  7. C

Daimi Süreli Personelin Part-Time Olarak Çalıştırılması Hk.

Merhaba, Daimi süreli çalışan işçilerimi izinlerini almadan Part-Time sözleşmeye çevirebilir miyim ? İşçilerin hakları nelerdir.. Ya da çevirirsem ne olur ?
  8. C

E-Defter Uygulaması Hk.

Merhaba, Bağımsız denetime tabi olan şirketler 01.01.2020 tarihinde başlar denilmiş. A.Ş. olarak Bağımsız Denetime tabiyiz. Tuttuğumuz defterler Yönetim Kurulu Karar Defteri ve Genel Kurul Müzakere Defteri E-Defter uygulamasına nasıl geçeceğiz.. Nasıl bir yol izleyeceğiz. Üstadlar...
  9. C

Elektronik Defter Genel Tebliği Hk.

Merhaba, Elektronik Defter Genel Tebliği kapsamında Bağımsız Denetime tabii A.Ş. olarak Elektronik Defter tutacak mıyız ? Ya da hangi defterleri nasıl tutacağız.. Bilgi verirseniz memnun olurum. Saygılar..
  10. C

Adres Uyuşmazlığı Hk.

Merhaba, A.Ş. olarak; Vergi Levhasındaki adresimiz ile MERSİS deki adresimiz farklı görünüyor.. Bunun çözümü ile ilgili destek bekliyorum. Saygılar.
  11. C

KEP / İade E-Faturalar Hk.

Sn. Üstadlar, KEP üzerinden karşılıklı iş yaptığımız bir firma; Kestiğimiz 8 faturayı kabul etmedi, KEP üzerinden iade etti. Biz de haklı olduğumuzu düşünerek faturaların haklı olduğunu belirterek firmaya KEP üzerinden tekrar iade ettik. Daha sonra firma bize tekrar KEP üzerinden kabul...
  12. C

A.Ş. / Ek İşyeri Hk.

Merhaba, A.Ş. olarak 2010 yılında Pendik'te Ek İşyeri açmıştık. Daha sonra burayla ilgili bir işlem yapmadık. Şu anda bu işyeri atölyesi için bir ruhsat başvurusu yaptık. Başvuruda Faaliyet Belgesi istediler. Ek işyeri için Faaliyet Belgesini nasıl alacağız. Saygılarımla.
  13. C

A.Ş. / Evrakların Saklama Süreleri

Merhaba, A.Ş. Olarak şirket evraklarımızın saklama ve imha sürelerinde neyi kıstas alacağız. Destek bekliyoruz. Saygılarımla.
  14. C

Y.K. Karar Defteri / Boş Sayfa Kalması Hk.

Merhaba, A.Ş. Y.K. Karar Defterinden Geçmiş Tarihli Bir Karar İçin 3 Sayfa Yer Ayırmıştık. Daha Sonra Başka Kararlarımız Çıktı . Eski Ayırdığımız 3 Sayfa Kararımız İptal oldu. Bu 3 Sayfayı Ne Yapalım. (Bu 3 Sayfayı Dolduracak Eski Tarihli Bir Karar alamıyoruz) Saygılarımla.
  15. C

E-Tebligat

Anonim Şirketiz. E-Tebligat kapsamında şirket olarak yapmamız gerekenler nelerdir ? PTT hangi evrakları istiyor ? KEP adresimiz mevcuttur. KEP ve E-Tebligatın farkı nedir ? Saygılar...
  16. C

Y.K Kararı Örneği Hk.

Merhaba, A.Ş. olarak zaman zaman bankalardan kredi kullanmak istiyoruz. Genel bir Y.K. Kararı ile T.C. bankalarından kredi kullanma izni almak istiyoruz. Bu bağlamda örnek bir karara ihtiyacımız var. Desteklerinizi arz ederim.
  17. C

Elektronik Tebligat Yönetmeliği

Merhaba, A.Ş. Olarak 06 Aralık 2018 Günü Çıkan Elektronik Tebligat Yönetmeliği Bizi Kapsıyor Mu bilen Var Mıdır ? kep adresimiz mevcuttur ve kullanıyoruz.. Saygılarımla.
  18. C

Şube Unvan ve Adres Değişikliği Hk.

Merhaba, A.Ş. olarak şube unvan ve adres değişikliğini aynı kararda yapabilir miyiz ? Eski Mert Temizlik A.Ş. Bakırköy Şubesi Adres : ......................Bakırköy / İstanbul Yeni Mert Temizlik A.Ş. Hadımköy Şubesi Adres : ......................Hadımköy / İstanbul
  19. C

A.Ş. / Y.K. Karar Defteri

Üstadlar, Y.K. Karar Defterinde iki sayfalık yer ayırmıştık. kararımız iptal oldu. yerine de bir karar koyamıyoruz.. boş olan iki sayfadan sonra da kararlarımız çıktı deftere yapıştırdık.. Boş kalan 2 Sayfamız ne olacak ? Saygılarımla. Sorun Yaşar mıyız !
  20. C

Pay Defterinin Kaybolması

Merhaba, A.Ş. olarak Pay Defterimiz kayıptır. Yapılacak işlemler kısaca nelerdir. Saygılarımla.