zirve

Arama sonuçlarınız

1. S

İşveren Gözüyle İşkur Şikayetleri

Merhaba arkadaşlar,bir sorum olucak:Mükellefin gecmıs donemde işi kendi istegıyle bırakan işçisi gecmıs doneme ılıskın..işkura işveren tarafından çıkarıldığını ve bundan ötürüde 45-50 günluk alacakları olduğunu,pirimin yatırılmadıgını beyan edip şikayette bulunmuş,,Mükellef minibüs sahibi ve...
  2. S

Taksicilik Ve Vergilendirilmesi

Üstadlar :ek 6 kapsamından ssk bilidirmi yapan şöförün kazancına ilişkin bildirimini vergi dairesine gidip kendisinin mükellefiyet kaydı actırarak yapmasımı,yoksa plaka sahibinin muhtasar beyanında diğer ücretli kapsamından bildirim yapmasımı lazım gelir.
  3. S

Takside Çalışan Şoförün Stopaj Beyanı Hk.

Merhaba üstadlar: Mükellefin; taksisinde çalışan şöförün ssk bildirimleri kendi tarafından yapılmakta imiş,konu ıle alakalı vergı dairesin de stopaj bildirimine esasen işlem yapması gerektiğini fakat,daha önce muhasebecileri tarafından bildirilmediğinden vergi dairesi işlemini yapmadığını bir...
  4. S

Erken Emeklilik Seçenekleri?

Merhaba üstadlar,sorum şu emeklilik yası gelmiş fakat prim günü dolmamış kadın sigortalıların,engelli çocugundan ötürü erken emekli olabilme şansı varmıdır? teşekkürler
  5. S

Bilançoya Tabi,Gerçek Kişi

Merhaba üstadlar; Sorum şu;Hadleri aştığından ötürü 2. sınıf mükellefi bilançoya tabi tuttuk.fakat bundan sonra yapılacak işlemlerde mükellefin sermayesini ne şekilde düzenleyeceğimin tereddütünü yaşamaktayım.Böylesi bir durum söz konusu oldugundna mükellefin stok,vergi ve ssk borçlarını ve...
  6. S

Kuyumculuk Muhasebesi...

Öncelikle konuya yorum yapacak üstad ve üstadelere şimdiden teşekkür ederim.. Kuyumculuk muhasebesine dair forumda bir yıgın bilgi olsada içerik itibariyle bilmeyen birisi için çok yeterli kaynaklar olmadığını,birebir bu hususta ki konuları okuyarak analiz ettim.Eminim kuyumculuk muhasebesi...
  7. S

Gümrük ve tic. Bakanlığınca yayınlanan 28513 sayılı tebliğ hk.

Öncellikle merhabalar; Danışmak istediğim mevzuu;30,12,2012 de yayınlanan 28513 sayılı tebliğ,içeriğinde kimlerin faydalanacağı belirtilmiş,bu kapsamda gayri faal olan,asıl ortagının vefat ettiği bir ltd şti'mi faydalandırmak ve tasfiye yöntemlerine uyulmaksızın tic.sicilinden kaydını...
  8. S

SPK Lisansını Kullanma Süresi

Üstadlar; Bu konuyla alakalı bir çok arkadasla gorustum fakat net bir bilgi alamadım,herkes muallakta! Spk lisansına ilişkin kullanma süresi varmıdır,yada lisansı kullanmama ihtimali var olduğunda lisans gecerliliği bir süre ile sınırlımıdır.. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
  9. S

Sizce Büro İçin En Kullanışlı Yazıcı Hangisi ?

Arkadaşlar büroma yeni bir yazıcı alma vaktim geldi,en uzun ömürlü ve kullanışlı yazıcı hakkında önerilerinizi alabilirmiyim.