zirve

Arama sonuçlarınız

1. A

Şirkete Satın Alınan Oyun Konsolu Demirbaş Olarak

şirkete satın alınan ve personelin boş vakitlerinde moral motivasyonunu arttırmak amacıyla kullanımına tahsis edilen oyun konsolu demirbaş kayıtlarına alınarak giderleştirilebilir mi ?
  2. A

Ticari Sponsorlukların Kv Ve Kdv Kapsamında Değerlendirilmesi

Şirket olarak uluslararası kongrede reklam ve tanıtımımızın yapılması, konuşmacı olarak katılımımız sağlanması karşılığında; gala yemeğinin karşılanmasına fatura ve sözleşmesi dahilinde sponsorluk yapıldı. Kurumlar vergisi kapsamında bu harcama sponsorluk olarak değerlendirilmeli midir...
  3. A

Gelecek Aylara Ait Gelirlerin KDV’si

Tahakkuk esasının gereği olarak gelecek aylara ait gelirlerin kdv’si faturanın kesildiği ayın beyannamesinde beyan edilmesi gerekir. Bu tutarın beyannamenin ilave edilecek Kdv satırında, bu aya düşen kdv kısmının ise matrah bölümünde gösterilmesi doğru mudur ?
  4. A

Turkcell Faturasında Personel Limit Aşımı ve Faturası

Turkcell'den gelen fatura ayrıntısı aşağıdaki şekilde olan faturanın içerisinde 175,13 Tl'lik paket dışı kullanımın personelden tahsil edilmesi ve bu meblağın personele yansıtma faturasının düzenlenebilmesi için; bu tutarın matrahını nasıl buluruz ? Top.Ft.Tutarı: 256,10 Vergiye tabi Ücretler...
  5. A

3-4 Aralık 2011 tarihlerinde yapılan SMMM Sınav Sonuçları

3-4 Aralık 2011 tarihlerinde yapılan SMMM Sınav Sonuçları, 3 Şubat 2012 Cuma günü saat 17:30'da http://teosweb.tesmer.org.tr adresinde açıklanacaktır. Kaynak: http://www.tesmer.org.tr/
  6. A

1 Şubat 2012 Antalya SMMM Odası Ruhsat Töreni

Merhabalar, Son dönem SMMM ruhsatı almaya hak kazananlar için nihayet 1.Şubat.2012 saat 15.00'de Antalya SMMM Odasından ruhsat töreni yapılacaktır. Bugün aramalar yapılmış. katılacak olan var mı ?
  7. A

Ciro denetimine ist.kesilen ceza bedeli faturasında kdv hesaplanır mı?

Merhabalar, 60 sıra nolu KDV sirkülerine istinaden; "1.2.1. Herhangi bir teslim veya hizmetin karşılığı olarak ortaya çıkmayan tazminat ve benzeri ödemeler prensip olarak KDV'nin konusuna girmemektedir. Bu kapsamda, işin sözleşme şartlarına uygun yapılmaması, işin verilen süre içerisinde...
  8. A

SMMM Staj Başlatma 2 cilt İslam Çankaya Çok Uygun Fiyata

Merhabalar, 2 Ciltlik İslam Çankaya Staj başlatma kitaplarımı çok makul fiyattan vereceğim. 2008 baskıdır. Sıfır ayarında olup son derece temizdir. almak isteyenler mesaj yoluyla iletişime geçebilirler. Alan arkadaşa staj başlatma ve yeterlilikle ilgili kendi hazırladığım notları da göndereceğim.
  9. A

Hasan Türedi Denetim Kitabını Hediye vereceğim.

Merhaba arkadaşlar, Yine bu sitede değerli bir mali müşavir arkadaşımınız bana hediye ettiği SMMM Yeterlilik Sınav Komisyonu üyelerinden Prof. Dr. Hasan TÜREDİ'nin 2007 basımı Muhasebe Denetimi kitabını ben de bir arkadaşımıza hediye edeceğim. Özelden bana adres ve iletişim bilgilerini...
  10. A

Mart 2012 *Vergi Hukuku* Yeterlilik Sınavı Ders Notu-Tavsiye-Paylaşım Sayfası

Merhabalar; Aralık 2011 Yeterlilik Sınavına girecek olan arkadaşlara faydalı olması amacıyla, sınavları kazanan bir arkadaşınız olarak sizlere bu sayfadan kendi hazırladığım, yine bu sitede çeşitli sayfalardan bazı arkadaşların paylaştığı özel notlardan yaptığım çeşitli derleme notları...
  11. A

Ruhsat harcı ve oda üyelik koşulları

ÜYE OLMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER(Antalya SMMM Odası için) ? TÜRMOB Sınav Sonuç Belgesi (Elinize ulaşmadıysa TÜRMOB?dan temin edebilirsiniz). ? Banka Dekontu (TÜRMOB?a yatan ücret=1330) (Oda Veznesine Kredi Kartı ile Ödeme Yapılabilmektedir. ? 12 Adet Resim ? 1 Adet Nüfus Cüzdan Sureti ...
  12. A

Stajyerler Zavallı Değildir

Bu forum sayfalarında dönem dönem stajyerleri zavallı atfeden, meslek odalarını ve birliği kötüleyen, mesleği zavallı ve küçük gören insanlar sayfalar açıp adayların morallerini bozmak için sürekli yazılar yazmışlardır. Ancak bu zamana kadar bu yazıların hiç bir yararı olmadığı gibi adayların...
  13. A

Vergi Hukuku özel Notlar-2011 Aralık SMMM Yeterlilik Sınav.Yönelik

Merhaba arkadaşlar, Mart 2011 sınavında Vergi HUkukunu geçtim. Bu notları kendim, direkt vergi kanunlarından ve önemli gördüğüm bölümlerin özet halidir. Öncelikle 5 temel vergi kanununu yükledim. Arkasından diğer özel notlar ve uygulama örneklerini sisteme yükleyip linklerini yine bu sayfadan...
  14. A

2011/2.SMMM Sınavı Soru ve Cevapları Hukuk-Tahmini

2011/2.SMMM Sınavı Soru ve Cevapları-Tahmini Hukuk 2 Temmuz 2011 Cumartesi-17.00-18.30 SORU-1: İcra İflas Kanununa göre İhtiyati hacizi tanımlayarak, safhaları ve şartlarını birlikte açıklayınız. SORU-2: Borçlar Kanuna göre kefalet akdini tanımlayarak şartlarını ve kefalet türlerini sadece...
  15. A

2 Temmuz Denetim Sınavına yönelik çalışma ve Not Platformu

MUHASEBE DENETİMİNDEKİ GELİŞME SAFHALARI: 1. Defter-belgelerde hata-hile araştırmak için yapılan belge denetimi, 2. Mali tablolardaki sayısal bilgilerin doğruluğunu araştırmak için Mali tablo denetimi, 3. İşletme iç kontrol yapısı içinde mali tabloların güvenilirlini kabl eden sistemlere dayanan...
  16. A

2 Temmuz Hukuk Sınavına yönelik çalışma ve Not Platformu

Merhabalar, 2 temmuzda hukuk ve denetim derslerinden sınava katılacağım. Son sürat hukuk notlarımı tamamlamaya çalşıyorum. faydalanma isteyen ve not-bilgi-soru tahmininde bulunmak isteyen arkadaşlar bu sayadan takip edebilirler. Dersimizin konuları şu şekildedir: Temel hukuk, Medeni kanun...
  17. A

2 Temmuz Denetim Sınavına girecekler ve soru tahminleri

Merhabalar, Muhasebe denetiminden çıkması muhtemel konuları paylaşalım.
  18. A

Elinde Denetim ve Temel Hukuk Notları olan var mı ?

Elinde Denetim ve Temel Hukuk Notları olan varsa mail atabilir mi ? [email protected]
  19. A

Hoş geldin yeni Türk Ticaret kanunu

Arkadaşlar, şu aralar forumda o kadar iç karartıcı bir tablo varki, bu yazıyı okuyarak kendimiz biraz toparlayarak bulunduğumuz noktanın ve yerin kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünmekteyim. Saygılar Hoş geldin yeni Türk Ticaret kanunu: Türk Ticaret Kanunu (TTK) taslağı ile ilk tanışmam 2002...
  20. A

Temmuz 2011 Yeterlilik Sınavında Hukuk Sınavına Dikkat !

Arkadaşlar, özellikle temel hukukun son sınavlarında İdari Yargılama Usul Kanunu, İcra İflas kanunu olmak üzere zorlu sorular gelmektedir. Geçtiğimiz Mart sınavından kısa bir süre önce, 2011 yılında yüyürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ve Borçlar Kanunu'ndan, hatırlarsanız sorumlu...