zirve

Arama sonuçlarınız

1. H

Shopier Ödeme Yöntemi ile Tahsilat

Shopier ödeme yöntemini sitemde kullanıyorum. Ödeme yapmak isteyenler tanımlanmış linki tıkladıklarında Shopier ödeme sistemine yönlendiriliyor ve ödeme gerçekleşiyor. Örneğin 85 TL tutarında bir ödeme yapıldı. Shopier komisyonunu keserek tarafıma 79,42 TL ödeme yapıyor. 85-79,42= 5,58 komisyon...
  2. H

SGK Borcu Yoktur Yazısı E-Devletten Alınabilecek.

Daha önce paylaşılmış ise silebilirsiniz. E-Devlette Sunulan “İşyeri Kaydı/Borcu Yoktur Belgesi Sorgulama” Hizmeti Hakkında Duyuru 23.03.2021 Devlet tarafından sağlanan yardım, teşvik ve desteklerin verilmesinden önce gerek 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununu gerek...
  3. H

Bankaya Yatan Ücretlerin Faturasını Kesilmesi

Merhaba Belirli bir site tarafından üyelerden 20-50-60 civarı ücret alınmaktadır. Bu ücretler banka havalesi yoluyla tahsil ediliyor. Ortalama bir aylık 50 civarı fatura kesmek zorunda kalıyorum. Yani Banka extrasında yatan ücretlere göre her kişi adına (vergi numaraları yok) fatura kesiyorum...
  4. H

Asgari Ücret altında İşçi Maaş Bordrosu

Merhaba, 2021 Yılı için 3577,50 TL altında bulunan 4/B sözleşmeli personelin maaş bordrosunda işveren paylarının nasıl gösterileceğini ve muhasebe kaydının nasıl yapılacağının mantığını tam olarak çözemedim. Örnek: 3400,50 TL Sözleşme ücreti olan işçinin SGK Bildirimi ni 3577,50 olarak...
  5. H

Aynı Dönem İçinde Birden Fazla Eksik Gün

Ay içinde 4 gün ücretsiz izin alan bir işçi yine aynı ay içinde 6 gün rapor alıyor. E-Bildirgede nasıl gösterilecek? Eksik gün nedeni 2 satırdamı ?