zirve

Arama sonuçlarınız

1. A

Rapor Kesintisi Hakkında

Merhaba, Rapor kesintileri hakkında bilginizi paylaşırsanız mutlu olurum. aylık olarak çalışıyoruz. raporlu olunan günlerde maaşları tam veriyoruz rapor parasını bize iade ediyorlar. raporlu olunan sürelere ait sgk günlerini kesiyoruz . doğru mu yapıyorum acaba ? yaptığım yanlış bir işlem var...
  2. A

KÇÖ -İstirahat

denemedim Tahsin Bey, bordoroyu hazırlyıp müşavirimize gönderiyorum çünkü onlar alıyorlar.
  3. A

KÇÖ -İstirahat

T.C. TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İşsizlik Sigortası Dairesi Başkanlığı Sayı : E-72808405-404-00007862852 11.02.2021 Konu : Kısa Çalışma Ödeneği ve Nakdi Ücret Desteği Uygulamaları DAĞITIM...
  4. A

KÇÖ -İstirahat

teşekkürler Tahsin bey,
  5. A

KÇÖ -İstirahat

merhaba, Şubat ayında 15 gün KÇÖ , 9 Gün istirahat olduğunda 6 gün SGK günü mü bildirilmelidir ?
  6. A

Eşi Covid Olduğu İçin Karantinada Olan Personelin Durumu

BAZEN GEÇ DÜŞÜYOR, YADA RAPOR AÇMAYI UNUTUYORLAR. AİLE HEKİMİNİ ARADIKLARINDA 5 DAKİKA İÇİNDE RAPOR EKRANA DÜŞMÜŞ OLUYOR.
  7. A

Ücret Ödemesinde Agi Hesabı

agi ödemeside 1 günlükte olsa ödenir. gelir vergisi kesintisi kadar agi alabilir.
  8. A

Eşi Covid Olduğu İçin Karantinada Olan Personelin Durumu

Çalışanınızda aile hekimini arayarak , rapor açtırabilir.
  9. A

Kısa Çalışmada Rapor

2 günlük raporda olsa bildirim yapılıyor , kısa çalışma ödeneği gün sayısından düşülüyor. blg...
  10. A

Pandemi Nedeniyle Ücretsiz İzinde Geçen Süreler Kıdem İhbar ve İzin Sürelerine Etkisi Var mı ?

İş Kanunu’nun söz konusu maddesinde kısa çalışmaya da yer verildiği kaydedilen başvuruda, kanuna göre kısa çalışma süresinin azami 3 ay olabileceği belirtildi. 2008 krizinde ülke ekonomisinin içinde bulunduğu şartlar dolayısıyla bu sürenin 6 aya çıkartıldığı ifade edilen başvuruda, kıdem...
  11. A

Pandemi Nedeniyle Ücretsiz İzinde Geçen Süreler Kıdem İhbar ve İzin Sürelerine Etkisi Var mı ?

kısa çalışma süreleri ''pandemi nedeniyle'' uzatıldı. normalde kısa çalışma ödenekleri 2 veya 3 ay dı sanırım. pandemi döneminde süreç çok uzadı ve iş ilişkisi askıda olduğu için kıdem ve ihbar tazminatında hem kçö hemde ücretsiz izinde bulunan kişilerin , çalışmadıkları sürelerin tazminata...
  12. A

Sigortam (*)4A Olarak Gözüküyor

yanlışlıkla ''istirahat sürelerinde çalışmamıştır.'' kutucuğunu işaretlemiş olabilirler. sn. Zindan'ın dediği gibi gün sayınız nedir ?
  13. A

Kısa Çalışmada Rapor

merhaba arkadaşlar, kısa çalışmada iken , 2 günlük raporu sistemime düşen personelim için, işkura bildirim yapmalı mıyım ? 2 günlük rapor sonuçta rapor ödemesi almayacak. karar veremedim.
  14. A

Kısa Çalışma Gün

merhaba, ekim ayı için haftada 2 gün çalışacak olan personelin excel oran tablosunda çalıştırılmayacak saat kısmına 30 saat mi yazılmalıdır. böyle olacak ise sgk gün sayısı 20 gün mü olur ? şimdiden değerli yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  15. A

Bildirge Son Tarihi

Merhaba, Muhtasar aylık hizmet bildirgelerinin son veriliş tarihi değişti mi ?
  16. A

7252 Sayılı Kanun Prim Teşviği Kayıt

teşekkür ederim :) 7. ayda kısa çalışması bitip , 8 . ayda çalışmayan başlayan personel için ağustos bildirgesinden itibaren mi 7252 teşvikten faydalanıyoruz acaba ? sistem eylülden itibaren yararlanabilirsiniz diye bilgi veriyor. emin olamadım.
  17. A

7252 Sayılı Kanun Prim Teşviği Kayıt

merhaba, 7252 prim teşviğine kayıt işmlemi yaparken '' istenilen bilgilere herhangi bir kayıt gelmemiştir.'' şekilinde uyarı alan oldu mu acaba ? 18-20 senedir çalışan personellerimde bu uyarıyı alıyorumsadece. Kayıt yaptırmıyor sistem.
  18. A

4A Hizmet Dökümü Bir Ay İki Kere Yazılmış

Başka bir işyerine naklinizi yapmış olabilirler mi? 2 satırıda inceleyiniz sağ tarafta işten ayrılış veya işe giriş tarihi yazılı mı ?
  19. A

Ücretsiz İzne Gönderilen Personelin Yerine İşçi Girişi Yapılması

Yeni personel alabilirsiniz. Ancak diyelim ki makineciniz var siz onu kçö veya nüd de gösteriyorsunuz . Ama makinecinizi izine göndermişken (iş gücüne ihtiyacım yok diye) yeni bir makineci almanız doğru olmayacağı gibi izine gönderdiğiniz makineci çalışanda şikayette bulunabilir. İzine...
  20. A

Kısa Çalışma Ödeneği Bittiği Tarih İtibarı İle İşverene Destek

şuda net değil, ben 90 kişiyim, nisan/mayısta 90 kişi kçö deydik. haziranda ufak bir siparişimiz oldu 30 kişiyi kçö den çıkarttık haziran/temmuzda. kalan 60 kişi kçö de devam ediyor. destekten faydalanmak için 90 kişi olarak mı işbaşı yapmamız gerekiyordu yoksa kçö den ayrılan 30 kişi için...