zirve

Arama sonuçlarınız

1. H

Shopier Ödeme Yöntemi ile Tahsilat

Şu şekil fatura kesebilirmiyim. Gider faturası (5,58) geldiğinde onu zaten gidere alacağım. Emtia Satışı 1 Adet ---------------- 72,03 KDV----------------------------------12,97 Ara Toplam--------------------------85,00 Kredi Kartı Komisyon-------------- 5,58 Genel...
  2. H

Kafama takılan kişiye ben 79,42 fatura kesersem bana diyecek ki ben 85 TL ödedim. Bu yüzden bunu 85 TL yazarak gelir faturasında komisyon şeklinde gösterebilirmyim. Doğrusu nasıldır.. Yani alıcının suçu yok 85 TL fatura isteyecek benden.. Bu durumda ben zarar ederim.
  3. H

Shopier ödeme yöntemini sitemde kullanıyorum. Ödeme yapmak isteyenler tanımlanmış linki tıkladıklarında Shopier ödeme sistemine yönlendiriliyor ve ödeme gerçekleşiyor. Örneğin 85 TL tutarında bir ödeme yapıldı. Shopier komisyonunu keserek tarafıma 79,42 TL ödeme yapıyor. 85-79,42= 5,58 komisyon...
  4. H

Geriye Dönük Engelli İndirimi Uygulanması Hakkında.

İlgilinin vergi dairesine engelli girişi ne zaman yapıldıysa o tarihten itibaren alabilir. Geriye dönük düzeltme beyannamesi vermeyin dayanağınız yok ceza yersiniz. Özel sektördeyseniz ödeme tahakkuku oluşturun çıkan iadeyi her ay vergisinden düşün. Kamudaysanız malmüdürlüğüne MYS ile ödeme emri...
  5. H

Raporlu İşçinin Sgk Gününün Tam Gösterilmesi Ve İpc

İşveren kamuda ise gelir kaydeder. Özel sektörde böyle bir durum yok . Ya eksik gösterecek maaaşı düşürecek yada sgk dan raporlunun para almaması için çalışmıştır işaretleeycek.
  6. H

Raporlu İşçinin Sgk Gününün Tam Gösterilmesi Ve İpc

Kamuda olsa protokol olarak mahsuplaşma yapılırdı. Ama özel sektörde rapor alan işçinin e-viziteden rapor bitimi onaylanması lazım ki ceza yememek için. Eğer SSK günlerini ve primini tam gösterirseniz hem işverenden hemde SGK'dan para alacaktır. Bu yüzden ceza gelebilir diye düşünüyorum.
  7. H

SGK Borcu Yoktur Yazısı E-Devletten Alınabilecek.

Daha önce paylaşılmış ise silebilirsiniz. E-Devlette Sunulan “İşyeri Kaydı/Borcu Yoktur Belgesi Sorgulama” Hizmeti Hakkında Duyuru 23.03.2021 Devlet tarafından sağlanan yardım, teşvik ve desteklerin verilmesinden önce gerek 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununu gerek...
  8. H

Bankaya Yatan Ücretlerin Faturasını Kesilmesi

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Foruma üye oluyorlar çoğu rumuz kullanıyor ki bırakın adını adresi almak bile çok zor. Ama üyelik için para yatırdıklarında ancak gerçek isimlerine ulaşabiliyorum. Örnek bu foruma üye oldum, altın üyelik için 20 tl isteniyor bende 20 tl yatırıyorum ama...
  9. H

BS altında hocam 20-40-60-85 TL gibi değerler. Siteye üye olanlar zaten gerçek isim vb. kullanmıyorlar. Sadece havalelerde gerçek isimleri mecburen çıkıyor ve buna göre fatura kesiyorum. Aslında bunu ben özellikle istiyorum . Yoksa nasıl ispatlarım. Son cümlenizi anladım. Maliye benim üyelerimi...
  10. H

Teşekkür ederim. Sitede abonelik sistemi var. Abone ücretini bankaya havale ediyorlar sonra aktivasyonunu manuel açıyorum. XF kullanıyorum abonelik sistemi olarak. Ama bazen ücret almadan aktif ettiklerimiz de oluyor. Sorumun cevabı olarak dediğiniz gibi her bankaya yatan ücrete fatura...
  11. H

Merhaba Belirli bir site tarafından üyelerden 20-50-60 civarı ücret alınmaktadır. Bu ücretler banka havalesi yoluyla tahsil ediliyor. Ortalama bir aylık 50 civarı fatura kesmek zorunda kalıyorum. Yani Banka extrasında yatan ücretlere göre her kişi adına (vergi numaraları yok) fatura kesiyorum...
  12. H

Asgari Ücret altında İşçi Maaş Bordrosu

İlgin için Teşekkür ederim ama bu yazıda sadece Brüt Ücretlerinin hiç bir yönde aşılmayacağı yazılı. Bunu zaten biliyoruz. Esas sorun Asgari Ücret altında kalanların dediğim şekilde olacağına atıfta mı bulunulmuş oluyor. Yani aşan kısmının prim garklarının Deevlet tarafından karşılanacağı mı...
  13. H

Hocam SSK detayını araştıracaktınız. Bana bu konuda resmi bir yazı olması gerekiyor. Rica etsem bulabilirmisiniz? Nette bu konu hiç açılmadı ve işlenmedi. Ben Eski çalıştığım kurumumdan biliyorum farkı devlet ödüyordu ama dayanağını bulamıyopruym.
  14. H

Evet başka yolu da görünmüyor. Bordro Uygulamada yanlış yapmamak için sordum. Başka çaresi de yok gibi. İşveren payının devlet tarafından ödenmesi işçiye bir zararı olmuyor ama işçi payının bir kısmının devlet tarafından ödenmesi demek gelir vergisi matrahını etkiliyor. Yani bunu da hesaplamak...
  15. H

Teşekkür ederim. Yalnız, 4/B Sözleşmeli personelin Brüt ücretleri hiç bir şekilde değiştirilemez. Hak edişleri brüt ücret üzerinden olması ve buna göre ücret alması gerekiyor. Benim çalıştığım eski kurumda Asgari ücret altında kalanalrın SSK Primleri devlet tarafından ödeniyordu. Fakat bu...
  16. H

Merhaba, 2021 Yılı için 3577,50 TL altında bulunan 4/B sözleşmeli personelin maaş bordrosunda işveren paylarının nasıl gösterileceğini ve muhasebe kaydının nasıl yapılacağının mantığını tam olarak çözemedim. Örnek: 3400,50 TL Sözleşme ücreti olan işçinin SGK Bildirimi ni 3577,50 olarak...
  17. H

Aynı Dönem İçinde Birden Fazla Eksik Gün

Ay içinde 4 gün ücretsiz izin alan bir işçi yine aynı ay içinde 6 gün rapor alıyor. E-Bildirgede nasıl gösterilecek? Eksik gün nedeni 2 satırdamı ?