zirve

Arama sonuçlarınız

1. A

Kurumlar vergisinden muaf koop ve müteahhit firma

Merhaba Arkadaşlar bir konuda görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. Kurumlar vergisinden muaf alan konut yapı kooperatifin şantiyesindeki bir dairesi bu kooperatifin işini yapacak yeni kurulan müteahhit firma tarafından kiralanıyor.Ancak para alış verişi olmayacak .Emsal bedel üzerinden kira...
  2. A

Miraç kandiliniz Mübarek olsun

Sevdiklerinizle Nice Kandiller Görmeniz Dileklerimle
  3. A

1 temmuzdan itibaren değişen bordro paremetreleri

Slm Gazetelerde yayınlanan değişen parametreleri sizinle paylaşmak istedim Kolay Gelsin 01.07. 2010 tarihinden itibaren bordrolarda yapılacak değişiklikler aşağıdaki gibidir: TAZMİNAT > Kıdem Tazminatı Tavanı: 01.07.2010 - 31.12.2010 tarihleri arasında 2.484,00 TL ASGARİ ÜCRET > 16...
  4. A

Emeği Geçen Herkeze Teşekkür

Slm İnternetten herhangi bir konu ararken sitenizle karşılaşmıştım.O gunden itibaren üye oldum. İlk önceleri soru sorarken ve ya cevaplarken bir çekingenliğim vardı.Yanlış bildiğim bir konu olurda cok farklı bir yaklaşımla karşılaşma çekingenliğiydi. Fakat geçen süre zarfında gördüm ki doğru...
  5. A

Kooeratifin ile Müteaahhid arasında ödeme ilişkisinde sorun

Mrh Muhasebesini tuttugum şirket konut yapı kooperatifinin işlerinini yapıyor.Kooeratifte para olmadığı için kooperatif müteahhidin alacağına karşılık kooperatiften üyelik veriyor.Müteaahiitte bu üyelikleri kooperatifta iş yaptırdığı taşeronlara sözleşme karsılığı veriyor.Taşeronla yaptığı...
  6. A

İpotek gösterilen dairenin satılması halinde muhasebe kaydı

Mrhaba Arkadaslar Mükellef şirket bankadan kredi cekmek için ortaklardan birinin oturduğu daireyi ipotek verdi ve kredi çekildi. Kredi borcu ödenmeyince banka daireyi satışa cıkardı.Dairesi satışa çıkan ortak dairesininin ipotek bedelini baskaının adına yatırtırarak dairesini geri aldı.İpotek...
  7. A

8.000 TL üstü Nakit Çıkışı

Arkadaslar mükellef 8000 tl ustunde bankalarda haciz işlemi olduğu için nakit para cıkısını tediye makbuzuyla yapıyor ve tediye makbuzunu işlememi istiyor Böle bir durumla karşılastığınızda Nasıl bir yol izleyorsunuz Bizim bundaki sorumluluğumuz nedir . Etik ikilem bu olsa gerek