zirve

Arama sonuçlarınız

1. N

Meslek Kodlarına Göre Ücret Taban/Tavan

Merhaba Kolay gelsin, İşe girişini yapacağım kişilerin şirketteki görevlerine göre meslek kodlarını seçeceğim ancak bu kodların karşılığı alacağı ücret taban rakam nerede listeleniyor bulamadım. Örneğin Genel Müdür için ne kadar ücret belirtebilirim tavan / taban yada risk uyum sorumlusu için...
  2. N

KDV Mükellefiyeti

Şirketimiz bsmv mükellefi ve hesaplanan kdv si hiç olmayacak, bu nedenle masraflarımı direkt giderleştireceğim...ancak çok nadir de olsa iade yada sabit kıymet satışım söz konusu olduğunda kdv mükellefiyeti açtırıp beyanımı gerçekleştireceğim Sorum şu ; mesela peş peşe 3 ay kdv mükellefiyeti...
  3. N

Çalışanın Aldığı Rapor

Çalışanımızın aldığı raporlarda bir süre kısıtlaması var mı? 1 günde alsa 100 gün de alsa, almış olduğu raporu sgkya gönderdiğimizde, işe gelmediği günlerin parasını devletten alabiliyor mu? Yoksa 3 güne kadar yine iş veren mi vermeli ? Böyle bir sınır vs..var mı?
  4. N

Yazılım Programı Kiralama

Firma bir yıllığına yazılım programı kiraladı Hizmet alım faturası olarak değerlendirip fatura üzerindeki iskonto için kayıt yapmayacağım diye düşündüm ara toplam: 17.973 Kdv 18 : 3.235,14 Yekün: 21.208,14 1- henüz ödemesi yapılmamış bu fatura 320 satıcılar mı 329 diğ.tic.borçlar...
  5. N

Kuruluş Aşamasında Firma Giderleri

Firmamız BDDK dan lisans alma sürecinde olduğundan faaliyete başlamış görünmüyoruz ancak ofis kiralandı, mobilya alımı, bilgisayar alımı, yazılım alımı gibi işlemleri sürdürüyoruz. Bu yapılan giderleri faaliyet başladığında kayıtlarıma alabiliyor muyum? Tarih açısından soruyorum...fatura tarihi...
  6. N

Elektronik Para Kuruluşları ve Ödeme Hizmetleri

Herkese iyi çalışmalar diliyorum Elektronik Para Kurumunda BSMV matrahı ve hesaba para geldiği an oluşan hesap kaydı ile ilgili sorularım var. Bu sektöre faaliyet gösteren firmada görev alan meslektaşım ile irtibata geçmek istiyorum.