zirve

Arama sonuçlarınız

1. N

Eski Pos Cihazi Da Kullanilabilinir mi ?

Müşterimiz yeni Beko marka yazar kasa pos cihazı aldı. Ancak bu cihazın Denizbank ile anlaşması yokmuş. Bu durumda fatura keserek eski pos cihazı ile beraber kullanabilir mi ? Hali hazırda satışlarının büyük bölümü yazar kasa sınırı aştığından satışlar için fatura kesilmektedir ?
  2. N

Uzun Vadeli Kredilere İlişkin Muhasebe Kayıtları

Uzun Vadeli kredilerle ilgili araştırmalarımda uygulama farklılıklarıyla karşılaştım.180-280 hesapların kullanılmadığı, sadece anaparaların 300-400 ' e yazılıp, faizlerin ödeme sırasında giderleştirildiği uygulamalar da gördüm. Çok fazla kredi kullanan bir firma için kolaylık olabilir ama toplam...
  3. N

İşletme Defteri Düzeni

Bu soruyu hem lucada işletme defteri kullananlara hem de işletme defterini formatı konusunda Luca'da A4 formatında işletme defteri dökümü aldığımızda alttaki gibi bir döküm veriyor .Bu şekilde gelir ve giderlerin birbirinden ayrı olmayan sıra numaralarıyla hazırlanmış işletme defteri dökümü...
  4. N

5746 Sayılı Kanun

Bir mükellefimiz tek ortaklı Ltd.şirket sahibi Tübitak'a 1507 - TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı için başvuruda bulundu. Programın başlangıç tarihi 1/6/2014 .Proje henüz onaylanmadı ve haliyle onay sözleşmemiz yok. Şirket ortağı müdüre 1/6/2014 tarihinden itibaren kadar 9000 tl...
  5. N

Muhasebe Bürosuna eleman arıyorum?

İstanbul Eminönündeki muhasebe büromuza daha önce muhasebe bürosunda çalışmış , bilhassa 1.sınıf deftere tabi mükellleflerin muhasebe kayıtlarına hakim tercihen luca programını bilen 20-25 yaşlarında bay eleman alınacaktır.SMMM stajını yapacak stajyer adayı arkadaşların stajlarını büromuzda...
  6. N

Muhasebe bürosuna eleman aranıyor?

İstanbul Eminönündeki muhasebe büromuza daha önce muhasebe bürosunda çalışmış , bilhassa 1.sınıf deftere tabi mükellleflerin muhasebe kayıtlarına hakim tercihen luca programını bilen 20-25 yaşlarında bay eleman alınacaktır.SMMM stajını yapacak stajyer adayı arkadaşların stajlarını büromuzda...