zirve

Arama sonuçlarınız

1. O

Emekli İken Çalışmaya Devam Etmede Tazminat Durumu

Merhebalar Değerli Arkadaşlar, İşletme çalışanımız 2015 yılı içerisinde emekli olmuş ve devamında ara vermeden SGDP ile çalışmaya devam etmiştir. Emeklilik tazminatını da işletmeye güvenmesi sebebi ile o dönemde almamıştır. Şu anda ayrılma kararı almıştır. Buna göre çalışanımızın emekli...
  2. O

Net Ücret Üzerinden Yüksek Ücretli Bordro Hesaplama

Merhaba Değerli Arkadaşlar, 10.000,00 TL maaş alan bir personelimizin brüt ücreti hesaplaması ile bilgi rica ediyorum, Şöyleki; Ücret net/brüt endeksine göre tavanı aştığı için 2014 tavan ücreti olan 6.961,50 olarak ssk işçi+işveren primleri hesaplamasına kadar geliyorum, tıkandığım konu...
  3. O

Bir İşyerinde Kaç Stajyer Çalıştırılır ?

Herkese Merhaba, Bir işyerinde kaç lise veya üniversite stajyeri çalıştırabilirim. Bilgisi olan arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını rica ederim. Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  4. O

2014 Asgari Geçim İndirimi Hakkında

Merhaba, 2014 yılı için 18 yaş altı çalışanlar için AGİ verilip verilmediği hakkında bilgilerinizi rica ederim. Paylaşım ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
  5. O

İzin Dönüşünde Gelmeyen Personel

Merhaba Arkadaşlar, Firmamızda çalışan personellerimizden bazıları Kurban Bayramı tatili dönüşünde gelmemişlerdir. Bu personeller ile ilgili Çıkış işlemini bayram öncesine yapabilir miyim? Bilgilerinizi rica ederim. Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim.
  6. O

4447 İşe Girişi - Çıkışı

İyi Günler arkadaşlar; 4447 sayılı teşvikten yararlanan ve kurum tarafından onaylanan personel işten ayrıldığında 4447 sayılı işe giriş ekranında da kaydının silinmesi gerekli midir? Bilgilerinizi rica ediyorum. Yorumlarınıza şimdiden Teşekkürler...
  7. O

İmar Yasasından Dolayı SGK Merkezi Değişikliği Hakkında

Arkadaşlar Merhaba, Çalışmakta olduğum firma daha önceden Hadımköy - Büyükçekmece ilçesine bağlı imiş, daha sonradan Hadımköy - Arnavutköye bağlandı.Arnavutköyde Gaziosmanpaşa Sgk Merkezine bağlı öğrendiğimiz kadarı ile bu konu ile ilgili sorduğumuz Sgk daki memur arkadaşımız şöyle bir şey...
  8. O

Hacizde konu olan malların veya eşyaların haczi

Merhabalar, Evimle ilgili daha önceden haciz işlemi var beyaz eşyalarım zapta geçildi. Fakat beyaz eşyalarımı almadılar. Başka bir yerden 2.ci bir haciz geldi. 2. gelen hacizde beyaz eşyalarımız alırlar mı? 2. haciz için gelenlere ne demeliyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla.
  9. O

Ek-10 Eksik evrak Hakkında

Merhabalar Eksik gün evraklarımız işyerimizde düzenli olarak posta yolu ile gönderilmiştir. Fakat posta alan kurum Yani Sgk postaların kendisine gelmediğini, evrakları bulamadığını yeniden hazırlanması gerektiğini söyledi. Yeni evrkalarımızı verdik fakat, ücretsiz izin evraklarımız da...
  10. O

Bordroda Yıllık İzin uygulaması nasıldır

Merhabalar Yıllık izin kullanımında bordroda gösterimi esnasında gelir vergisi veya herhangi bir kısmı etkilermi. Yani şunu demek istiyorum. Örneğin 16 gün çalışıp 14 gün yıllık izin kullanan bir personelin bordro hesaplamasında, tam ay gibi mi hesaplama yapılır yoksa, primler veya...
  11. O

Sİgortalı işe giriş İptali hakkında

Merhaba Arkadaşlar, Sigortalı işe giriş iptalinin ne zaman hangi genelgede yada kanunda olduğunu bilen var mı? Bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.
  12. O

İhaleli İşlerimizde Hakedişimizden Kesilen 5 Puanlık Teşvik Primi

Merhaba Arkadaşlar, Çalışmakta olduğumuz kurumlar ile yasada da belirtildiği üzere kamu kurum ve kuruluşlarıyla çalışan yüklenici firmalar 5 puanlık teşvik priminden yararlanamaz, yararlanırlarsa da bu kısım hak edişinden kesilir, demektedir. Fakat ilgili kurum hak ediş kesintisi...
  13. O

e Bildirge Hakkında

2010/03 DÖNEMİNDE 1 PERSONELİN GÜNLERİ SİGORYATA EKSİK BİLDİRİLDİM VE BU PERSONELLE İLGİLİ İPTAL BİLDİRİMİ YAPTIM. ŞİMDİ EK BEYAN OLARAK GÖNDERMEK İSTEDİĞİMDE ASIL BEYAN GİRİLMEMİŞ, EK BEYAN VEREMEZSİNİZ DİYOR. OYSAKİ BEN SADECE 1 PERSONELİN İPTALİNİ YAPTIM. ŞİMDİ BEN ASIL BEYAN MI VERMEM...
  14. O

Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma

Sgk 'da Sağlık hizmetlerinden yararlanmanın şartları nelerdir. İşkur'dan işsizlik maaşı alındığı esnada sağlık hizmetinden yararlanan bir kişi ve onun eşi, çocukları için genel sağlık sigortasını işkur ödemektedir. Personel 16.02.2010 tarihinde sigortalı olarak firmamızda işe başladı bu durumda...
  15. O

Eksik Gün Bildirimi - Evrak eksikliği

Sgk dan tarafımıza gönderilen yazıda 2009/9 dönem ek-8 gönderiminde bulunmamışsınız diye tafarımıza yazı gönderildi. Fakat ilgili dönemde ek-8 bildirimini posta yolu ile iadeli taahhütlü olarak gönderilmiş. Kuruma gittiğimizde evrak gönderiminin yapıldığını ve evraklarınız eksik olduğunu...
  16. O

4857 sayılı İş Kanunu Hakkında

Merhabalar, 4857 sayılı İş Kanunu'nda yeni yapılan düzenleme ile ihaleli işlerin alan işveren alınan işin yani çalıştırtığı personelin tazminat kısmınıda yüklenmektedir, (kaba tabirle) şeklinde bir ifade eklendiği söylentileri var. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşımız var mı...
  17. O

Belirli süreli Personel çalıştırma İşi

Merhabalar, 01.03.2009 da başlayıp 31.12.20009 tarihinde sona eren ihaleli bir işimizde 3 adet personel tarafımıza dava açmıştır. Dava açma sebepleri ise personelin maaş alamamasıdır. Firmamızın maaş verememe sebebi ise belediyenin ilgili aylardaki hakedişi vermemesidir. Bu sebeplerden...
  18. O

Yol Parası Hk.

Merhabalar, Yeni başlayan işimizde çalışan personelimize aylık olarak yol ücreti verilecek. Personelimize aylık Net : 44,00 TL ücret ödenecek bu işlemde, yol ücreti sgk primine, gelir vergisine ve damga vergisine dahil mi? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım...
  19. O

Sakatlık İndirminin Bordroda Uygulaması

Çalışan ve %100 özürü bulunan personelimizin bordrosunda g.v. matrahı boş çıkıyor. sakatlık indirimi 1 . derece için 680.00 TL ve dolayısı ile A.G.İ. de olmuyor. Bu konu ile ilgili sormak istidiğim; 1- Özürlü personelle ilgili olarak işkur dışında bildirimde bulunmamız gereken başka...
  20. O

Özürlü Personel Çalıştırma - Resmi tatil ve mesai

Yeni alınan işimi,zde özürlü personelimiz resmi tatilde çalıştırılmıştır. Özürlü personel resmi tatil ve mesai uygulaması hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum. Teşekkür ederim.