zirve

Arama sonuçlarınız

1. R

Adres Değişikliği

Arkadaşlar konuyu nereye açsam bilemedim ama sorun şu ki işyerimizin sokak numarası belediye tarafından değiştirildi. Bununla ilgili hangi kurumlara (ssk + vergi dairesi vs. ) başvuru yapmamız gerekiyor süreleri ile birlikte bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim .
  2. R

Asgari Geçim İndirimi

Merhaba arkadaşlar , sizden ricam bir personelin oğlu askerde imiiş kanımca asgari geçim indirimi tutarı hesaplanmasına bu çocuk dahil edilmeyecek. 18 yaşından büyük olduğu ve tahsilde olmadığından dolayı fakat askeerde olduğu için tahsilde olabilme imkanı da olamaz ki aslında çelişkide kaldım...
  3. R

Analık İzni Düzenlemesi

Merhabalar arkadaşlar ; şu an gündemde olan doğum izni bittikten sonra ilk çocukta 2 ay vs. yarım zamanlı çalışma ve yarım maaş alma , maaşın yarısınıa işkurdan maaş olarak alma konusu sadece memurlar için mi düzenlenecek. Bilgisi olan var ise paylaşırsa memnun olurum. Kolay gelsin.
  4. R

Analık Rapor Girişi

Kolay gelsin arkadaşlar ; Doğum sebebiyle raporlu olan bir personelimizin raporu 27.10.2015 tarihinde bitecek. Yani sistemden gelen analık doğum sonrası durumlu istirahat raporunda 27.10.2015 tarihine kadar istirahatli olduğu görülüyor. Bu personelle ilgili bana tekrar 28.10.2015 te...
  5. R

Analık / Doğum Raporu

Arkadaşlar merhabalar; Bir personelimi 32. haftalık hamile ve hastaneden 37. haftaya kadar çalışabilir raporu aldı. Bu rapor için sistemden onay maili geldi. Şu an izlemem gereken yol nedir? Raporun üzerinde 05.06.2015 'den 09.07.15 ' e kadar çalışır 10.07.15 'te kontrol var. 10.07.2015...
  6. R

Meslek Değişimi

Arkadaşlar merhaba ; Personelimizin meslek kodunu değiştirmemiz gerekiyor işinin niteliğinden dolayı. Bunu sistemden nasıl bir yol izleyerek yapmalıyım? Sadece e-bildirge gönderirken yeni koddan göndersem yeterli mi? Sizler nasıl yapıyorsunuz ?
  7. R

Analık (doğum) Raporu Parası

Arkadaşlar kolay gelsin. Size bir sorum var ? Bayan personelin Nisan ayında analık istirahati başladı diyelim ki Nisan da 10 gün çalıştı ve sonraki 20 gün eksik gün ve sebebi istirahat gösterildi ama bayan personel gelip Mayısın sonunda istifasını imzaladı artık çalışmayacağını söyledi ve...
  8. R

İşçi̇ Çalıştırmama

Arkadaşlar merhaba ; Bizim bir ssk dosyamızda hiç çalışan kalmadı bununla ilgili ssk ya bilgi dilekçesi vesaire vermemiz gerekiyor mu? Yapmamız gereken bir işlem var mı acaba bilgilendirirseniz sevinirim. Kolay gelsin.
  9. R

İş Göremezlik Rapor Girişi

Merhabalar kolay gelsin. Size bir sorum olacaktı yine karışık bir durumla karşı karşıyayım da malesef :confused: Bir personelimiz şubat ayı sonunda şirket merkezinden işi gereği çıkmış diğer şubeye işe girmiş. Sonra ay ortasında da grup firmamız olan diğer bir firmaya işi gereği geçişi...
  10. R

Eksik Gün Bildirim Formu

Arkadaşlar kolay gelsin . 10 kişiden çok sigortalısı olan firmalara eksik gün bildirim formu vermiyoruzya, peki aynı firma unvanına sahip işyeri aynı ilde 2 şubesi var. 1.şubede 20 ve 2.şubede 5 kişi var diyelim ki bu 2. şube sayısı 5 olduğundan buna eksik gün bildirim formu verecek miyiz...
  11. R

Ulusal Adres Veritabanı

'' İşverenlerimizin işyeri adres bilgilerini, e-Bildirge ana menüde yer alan 'Ulusal adres veri tabanı' ekranı vasıtasıyla güncellemeleri gerekmektedir. '' Arkadaşlar e bildirge sistemine ilk kez bu uyarı eklendiği zaman adres girişlerini yapıp , kaydetmiştim. Yaklaşık 2 - 2,5 yıl falan...
  12. R

Muhtasar Beyannameye Eklenen Yeni Değişiklik Hakkında

Arkadaşlar beyannameye eklenen bölüm hakkında detaylı bilgiye sahip olan varsa burada paylaşıp, birbirimize destek olalım. 03.02.2015 - MUH, MUH30 ve MUHGVK281 Beyannamelerinde Değişiklik Muhtasar Beyannamesi MUH, MUH30 ve MUHGVK281 Beyannamelerinde değişiklik yapılmıştır. Ekler Kısmında...
  13. R

Engelli Teşvik Yönetimi

Arkadaşlar kolay gelsin hepinize; Engelli işçiler için Sgk Engelli Teşvik Yönetimi bölümünden tc kimlik numarası ile tanımlama yaparken tc den sonraki bilgileri sistem kendisi otomatik getiriyorya buradaki özür oranı örneğin % 58 ama personelin bana getirdiği engelli raporundaki oran % 65 bu...
  14. R

Sgk Dosyası Açma

Arkadaşlar merhaba ; yeni bir şube SGK dosyası açacağızda internetten mi yapılıyor / ne evraklar gereklidir güncel olarak birisi yazarsa sevinirim. İnternetten aratıp baktığımda hep eski tarihli yazılar buldum da güncel olarak sormak istedim.
  15. R

E-bildirge Şifresini Adına Alan Kişi İşten Ayrılırsa

Arkadaşlar kolay gelsin. Sizden bir bilgi almak istiyorum. Bizim e bildirge şifrelerini alan kişi işten ayrıldı bu şifreleri iptal ettirip yeniden şifre almak zorunda mıyız ? Birde eğer zorunda isek şifreyi şirket ortaklarından birinin adına alsak olur mu hani sürekli işçi giriş çıkışı...
  16. R

Asgari Geçim İndirimi Hk.

Arkadaşlar sormak istediğim konu şu ki ; örnekle açıklamaya çalışacağım. Mesela bir personel 120,49 agi alması gerekiyor. işe yeni başladı ayın 14 ünde. diğer işyerinde 13 günlük a.g.i. ( 62,65 tl ) zaten alacak ya biz de kendi firmamızdan 120,49 - 62,65 = 57,84 tl a.g.i. ödememiz gerekiyor...
  17. R

1 ve 2 Günlük Raporlar Hakkında

Arkadaşlar kolay gelsin ? Size sormak istediğim aylık sistemiyle çalışan personellerde 1 ve 2 günlük raporları işveren ödemek zorunda mıdır? Eğer ödemek zorunda ise örn. personelin 6 günlük raporu var ise bordroda ve aylık prim hizmet belgesinde 6 istirahatli mi görünecek yoksa ilk 2 günü ssk...
  18. R

Muhtasar Beyannamede İstisna ve Teşvik Kapsamındaki Ücretliler

Arkadaşlar; Muhtasar Beyannamede İstisna ve Teşvik Kapsamındaki Ücretliler bölümüne beyannamenin ekler kısmındaki teşviklerden yararlanan personellerin sayısını mı yazmamız gerekli? Yada 014 015 016 kod vs seçtiğimizde bu kişilerin sayısını da mı yazmamız gereklidir? Sizler bu alana ne...
  19. R

İşe Giriş Bildirgesindeki Bazı Bölümler Hk.

Arkadaşlar merhaba. Benim sorum şu ki işe giriş bildirgesinde doldurmadığınız alanlar var mı? aslında iki yer var merak ettiğim çalışma ve sos. güv. bakanlığı iş koluna ne yazmamız gerektiği işyeri ssk sicil numarasından bir bölümle mi alakalı ? mesela bizim ssk sicil numaramız 2 1413 01 01...
  20. R

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına Göre ;

İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatına göre ; çalışanı olmayan ama kapalı da olmayan çok tehlikeli sınıftaki SGK dosyalarımız için de 01.01.2014'te yürürlüğe girecek olan yükümlülüklerin yapılması gerekir mi acaba ?