zirve

Arama sonuçlarınız

1. C

Kimler Sigortalı Sayılmaz ? (2)

KİMLER SİGORTALI SAYILMAZ ? (2) 5510 sayılı SOSYAL SİGORTALAR VE GENEL SAĞLIK SİGORTASI KANUNUNUN 6.Maddesinin bu Kanunun kısa ve uzun vadeli sigorta kolları hükümlerinin uygulanmasında; a) İşverenin işyerinde ücretsiz çalışan eşi, b) Aynı konutta birlikte yaşayan ve üçüncü derece dahil bu...
  2. C

Bürosu ve SPK Lisansı Olan Meslek Mensuplarının Bürolarını Kapatmadan Stajlarını Yapmaları ve Mevcut

Bürosu ve SPK Lisansı Olan Meslek Mensuplarının Bürolarını Kapatmadan Stajlarını Yapmalarıve Mevcut Durumla İlgili Bir Analiz.6102 sayılı yeni T.T.K.ile kayıtlı ,şeffaf,hesap verebilir vedenetlenebilir bir TÜRKİYE ekonomisi hedeflenerek hazırlanan kanun zaman sürecinde sağından...
  3. C

İşletme Defteri Tutan Eczane Ba Bs Verir mi?

Arkadaşlar,işletme defteri tutan eczane ba bs veriri mi? teşekkürler.
  4. C

Eczana faturası kaydı

Herkese KolayGelsin....... Yeni başlayan Eczacımükellefimin kestiği fatura şu şekilde Muhasebe kaydı nasılolmalı yardımcı olursanız sevinirim.teşk. Reçete Bedeli.....................29.290,10 İskonto Tutarı.....................293,53 %10-%20 Katılım Payı.........4.751,38 %8...
  5. C

SPK Muhasebe Standartları Ders Notları

Arkadaşlar spk muhasebe standartları ful ders notları aşağıdaki linlten indirebilirsiniz.NOT:SORUMLULUK KABUL ETMEM.http://s2.dosya.tc/server5/mTFBfI/T_rkiyeMuhasebeStandard_.doc.html Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.
  6. C

Bağımsız denetçi nasıl olunur?

---------------------------
  7. C

Prof.Yusuf Sürmen' in notları.

Merhaba arkadaşlar sınnavdan dolayı herkese geçmiş olsun.Ben mart 2009 da 7/7 yaparak smmm oldum şimdi sizi daha iyi anlıyorum ALLAH yardım etsin size.Ben SMMM meslek mensubu arkadaşınız ve bir TRABZON lu olarak hocanın notlarından azda olsa 4 tanesini aşağıdaki link lerden...
  8. C

Yazıcı ve defter çıktıları

Arkadaşlar.lucada yevmiye kayıtları tutuyorum bunları yazıcıdan çıktı olarak aldığımda ayrıca tastik ettirdiğim yevmiye defterine ay ay işlemem gerekiyormu yoksa çıktıları tastik ettirmek aynı işi görürmü ceza yemeden tabi.TEŞEKKÜRLER
  9. C

sakatlık indirimi hesabı

Arkadaşlar,1,derece %80 sakat olan brüt ücreti 1200 tl olan bir kişinin aylık indirimi nasıl hesaplanır, acil yardımcı olursanız sevinirim.TEŞEKKÜRL
  10. C

sakatlık indirimi

Arkadaşlar,1,derece %80 sakat olan brüt ücreti 1200 tl olan bir kişinin aylık indirimi nasıl hesaplanır, acil yardımcı olursanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER.
  11. C

sosyal güvenlik destek primi muhasebe kaydı

arkadaşlar,sosyal güvenlik destek primi muhasebe kaydı hakkıdna bilgisi olanlar bir örnekle kayıtları gösterebilirmi acaba.TEŞEKKÜRLER.....
  12. C

%5 Lik İşveren İndiriminin Muhasebe Kaydı

Arkadaşlar,işveren %5 indirimi hesaplanırken ssk primi %19,5 un %5 mi indirilecek,yoksa işsizlik payıda ilave edilip toptanmı indirilecek.1000 tl. ücretli için muhasebe kayıtlı bir örnekle açıklarsanız sevinirim.Teşekkürler
  13. C

Asgari Geçim İndirimi

Arkadaşlar,yıllık asgari eçim indiri hesaplanırken 1-6 aylarda 666 tl,7-12 aylarda 693 tl nin toplamlarımı (666x6=3996) (693x6=4158) toplam=8154 tl mi olacak.
  14. C

Hazır Büroya Ortak Olmak

?
  15. C

Bağımsız Denetim ile Vergi Denetimi Arasındaki Farklar Nelerdir

Arkadaşlar,Bağımsı denetim ile vergi denetimi arasındaki farklar nelerdir yazarmısınız.
  16. C

Sınavın Yapılışı İle İlgili Bilgiler

Arkadaşlar,SMMM yeterlilik sınavlarında sözel sorulara cevap verirken kanun sorularına bire bir aynısınımı yazmalıyım yoksa kanuna sadık kalarak ufak tefek metin atlamaları veya eklemeleri yapılabilir mi? Sınavda sorularla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.TEŞEKKÜRLER
  17. C

SMMM Stajerleri İçin Staj Bitirme Yazısı Örneği

Arkadaşlar,smmm stajyerleri için staj bitirme yazısı örneği bilen,bulan vs. varsa bi zahmet beni bilgilendirir mi acaba ..teşekkürler.
  18. C

Yeni Sosyal Güvenlik Ders Notları

Arkadaşlari,yeni sosyal güvenlik ders notları olanlar varsa gönderir mi veya bir link veriri mi acaba.TEŞEKKÜRLER...
  19. C

19-20 Temmuz Soruları

arkadaşlar,sınava giripte elinde sorular olan varsa soruları tarayıcıda tarayıpta forumda yayınlayabilirmi?Teşekkürler
  20. C

19-20 temmuz sınavına gireceklerden oda bilgilendirmesinden notları olanlar

arkadaşlar,19-20 temmuz sınavına girecek olanlardan sınava dair odalarda yapılan bilgilendirmelerden derslerle ilgili olarak neler anlatılmış hangi konuların üzerinde durulmuş olduğu konusunda bilgisi olanlar varsa anlatsın yardımcı olur herkese,Teşekkürler........