zirve

Arama sonuçlarınız

1. M

Bir Stajerin Gizli Günlüğü

Ben stajimi aralikta bitirdim. Suan yeterlilik calisiyorum. Staj doneminde is ogrenme disinda ben de cok sey yaptim..wc temizleme, bulasik yikama,sirketteyken izne ayrilan sekreterin yerine telefonlara bakma..gocundun mu dersen ogrendigim seyler icin degdi..bilgi yonunden kendimi hep tatmin...
  2. M

Büroda Maaşsız Staj

Hey gidi..konuyu sanki dün açmışım gibi. Güncelleme için yazmak istedim ve de bu yolun başında olanlar için bir pencere.. Bu konuyu açarak bahsettiğim iş yerimde 4 ay sömürüldükten sonra( evet sömürülmek diyorum..halbuki ne kadar da isverenimi koruyucu cumleler kullanmisim cahillik...
  3. M

Büro Açtım Fakat Moralim Bozuldu Desteğe İhtiyacım Var

Hayırlı olsun. Tahmin edebiliyorum...ilk zamanlar zordur. Ben şuan şirkete geçtim.. büro ortamı sanki daha iyiydi..
  4. M

Nasip işi.insallah daha iyi olur herşey sizin için. Benim bir bayan arkadaşım da kışın açtı ofisini.9 d fteri var 3 u limited gerisi işletme..ama o hemen hemen tarifeden alıyor ücretleri.memnun. kişiden kişiye değişiyor bu durum sanırım..
  5. M

Deneyimsizlik +Staj Yeri ?

maalesef.. ama lise mezunu onun tacir olamayacağını ya da bilinçsiz olacağını göstermez. insan bir iş yapıyorsa titiz olmalı. az çok muhasebeden alamalı. vergileri bile doğru düzgün bilmiyor. adam tacir.tani devlet nezdinde basiretli kişi... verdiği verginin türünü zamanını bilmiyor. evet işi bu...
  6. M

Başta tavrı koymak gerek. Yakın bir arkadaşım yılbaşında açtı ofisi. defterlerini (ki 9 mükellefi var şuan) tarifeden aşağı tutmuyor. işletmede de ltd de de. nasıl kabul ediyorlar demiyorlar mı ''çok istiyorsun şu kadara tutanlar var'' diye sordum. direk cevabı veriyorum '' o zaman o mali...
  7. M

Plan demeyeyim de bi kaç püf nokta bulmaya çalışıyorum.. mesela ofisi görünen bi yerde açmak, bir süre(mükellef olmayacağı için ilk zamanlar vaktim bol olacak) kendimi ifade edeceğim sosyal ortamlarda bulunmak gibi.. bu iş nasip meselesi biraz da sanırım..
  8. M

inşallah sınavı verirsiniz bir an önce...ki çok sınırda kalmışsınız eminim ki olacaktır. zaten mevzu da sınavı kazandıktan sonra başlıyor: ) Maalesef insanın olduğu her yerde rekabet var.. Her tür insanı tanıyorsunuzç Bu yönden iyi. karakteri sağlam tutmak lazım. İş bi şekilde öğreniliyor...
  9. M

Evet birey olarak para kazanmamak zor olacak ama en azından o süreçte kendimi finanse edebilecek durumum olduğu için şansımı deneyecegim
  10. M

Ekleyeyim, Ben de başta soğudum meslekten.okuyorsun ediyorsun donatiyorsun kendini ama muhatap olduğun insanlar bı garip, gördüğün muamele ortada...sonra baktım çoğu meslek itibarsizlasmis. Gelen mukelleflerin(avukat eczacı gibi kalifiye mesleklerden bahsediyorum) de durumu pek parlak...
  11. M

Yapsın bakalım yapabiliyor mu? Sevk irsaliyesini işleniyor sanıp foto çekip gönderen mükellefler var..ba bs yi geçen faturayı aylar sonra farkedip "yırtıp atsak nolur ki" diyen adamlar var. Bu adamlar mi beyanname gönderecek? Ha göndersinler üç beş ay..o zaman işimizin kıymeti anlaşılır belki
  12. M

Maalesef bu da kötü yanı.onun için kaliteli /bilinçli müşteri portföyü oluşturmak önemli diyeceğim ama büro açtığımız ilk dönemlerdeki maddi kulfetleri düşününce o seçenekte zor. Mükellefi seçmek bizim gibi sıfırdan başlayanlar için lüks malesef.
  13. M

Malesef öyle...ama mükellefi de bu konuda iyi bilinçlendirmek,mesleki bilgini iyi pazarlamak gerekir.gelen mukelelfe şu kadara tutarından ziyade.rutin verilen beyannameler olası cezalar,sorumluluklar anlatılmalı ki mesleğimizin riskli olduğunu görsünler.yoksa emin olun hepsi bize şu gözle...
  14. M

Ofiste. Açıkçası hiç çevrem yok.mesleki bilgim ofis açacak kadar yok...ama bı yere bağımlı çalışmanın bana göre olmadığını anladım. Deli cesaretiyle başlayacağım sanırım.zaten çok büyük defterler gelmez..işletme 1.sinif şahıs derken hem araştırır hem öğrenirim.tecrube edinerek öğrenmek eminim ki...
  15. M

SMMM mi KPSS B Grubu mu?

Ben SMMM diyenlerdenim.. KPSS A olsaydı tabii ki o..fakat onda da süreç çok bezdirici,alımlar az,torpil ha safhada.. KPSS B dediğimiz kadro düz memurluk, yani sizin eğitim gördüğünüz alan hariç tutularak her üniversite mezunun yapabileceği işler. Uzmanlık alanınızı yapmak isterseniz(ki...
  16. M

@eyser hanım durumunuz nedir? inşallah toparlanmaya başlamışsınızdır. Benim de az bir zaman kaldı stajımın bitmesine. açıkçası bir yere bağımlı çalışmak pek bana göre değil. deli cesaretimi bilmiyorum ama bir an önce ofis açmak istiyorum.. çok portföyüm yok ama bi kaç sene kendimi idare edecek...
  17. M

Yeterlilik Sınavlarına Yönelik Tavsiyeler.

arkadaşlar yeterlilik sınavını kazanmak için gereken süre nedir sizce tahmini? herhangi bir işte çalışmadan sadece bu sınava kanalize olunursa ne kadar süre yeterli olur?
  18. M

biraz geç bir cevap olacak ne durumdasınız bilmiyorum ama.. bir yere yönelmek gerekiyor bir süre sonra. ben 3 senemi KPSS A grubuna verdim.kurum sınavlarıydı mülakattı..baktım olmuyor buraya yöneldim. sevdim de. ha şu bi gerçek ki süreç zor. KPSS deneyimlemeden bu yola girseydim eminim ki...
  19. M

Büroda Maaşsız Staj

Tekrardan merhaba. Ben daha önce konu açıp meslekle alakalı kafamdaki soruları sormuştum. Çok şükür 13 ekimdeki sgs sınavını ilk girişte 72 alarak kazandım. Ve başladı staj yeri arama telaşım.... Bulunduğum il memleketim olmayan bir doğu iliydi. Sırf işi büyük ilde öğreneyim diye,Memleketim...
  20. M

Staj Başlatma(Henüz Bu Yola Girmemişken Öneri)

Merhabalar, Benim merak ettiğim ve önerinizi almak istediğim bir kaç husus var.Bunun için önce biraz kendimden bahsedeyim. Ben Gazi Üniversitesi Ekonometri(lisans) mezunuyum,evliyim ve 4.5 yaşında da bir kızım var. yaşım 27.Özel hayatımı düzene sokup kızımı da biraz büyütünce KPSS A sürecine...