zirve

Arama sonuçlarınız

1. 1

117 sayılı kdv kanunu

üstatlar selam, Reklam ajansı olarak hizmet vermekteyiz.Örneğin bir matbaada broşür bastırıp yada digital baskı yaptırıp bunu müşterimizin istediği kurulumlara hazırlıyoruz yada aktiviteler yaparak dağıtıyoruz.yada direk müşterimize yönlendiriyoruz bizim teckifat sorumluluğumuz olmakta mı ...
  2. 1

Doğum ücreti hakkında

üstatlar, Bir personelimiz doğum iznine çıktı 8+8 hafta olarak.bu durumda maaş ödemelerini yapacakmıyız yoksa raporu ile kendisimi alabilecek nasıl işliyor resmi prosüdür. teşekkürler
  3. 1

Zarar beyannamesi

merhaba zarar etmekte olan bir hizmet sektöründe faaliyet gosteren şirketimiz var. Ancak yetkililer banka tanımlı kmhları diğer krediler araç kirlamaları gibi finansa ulaşma yollarında sıkıntı çekmemek için kar edilmesinin daha olumlu olacağını söylüyor.Bu durumda nasıl bir yol izlenebilir.
  4. 1

Hizmet üretim maliyeti

Merhaba , Üstatlar şirketimiz hizmet sektöründe faaliyet göstermektedir ve zarar ediyor, Ancak kar ettirmek istiyoruz.Bu durmda ben afaki olarak hizmet üretim maliyetlerinden maliyet ayırarak kar sağlayabilirmiyim.Usul veya kaydı açıdan uygunluğu var mıdır bu durumun
  5. 1

Promosyon Ürün Satımı

Merhaba bir reklam ajansı yapmış olduğumu lansman ve aktivitelerde ürün tanıtımlarına göre promosyon malzemeleri dağıttı bunlar mutfak gereçleriydi. Bu promosyon ürünlerin dağıtımının hikayesi şöyle , Ajans tarafından promosyon ürünler dağıtıldı ama bu ürünlerin maliyeti adına dağıtılan...
  6. 1

Home ofis açılma koşulları ve k.k satışına aracılık

merhabalar home ofis denilen bir durum ile karşı karşıyayız, söyleki ... Tüm yasal sütatüye uygun olarak bitkisel ürünler satılacak.Ancak şöyle bir durum olduğunu öğrendim siz bu işi yaparken vergi kaydını kendi adınıza olmadan bir aracı ile çalışıyormusunuz oda şöyle ürün sattınız ve aracı...
  7. 1

Gelmeyen telefon fat.

merhabalar telefon faturalarımız otomatik ödemede, düzenli olarak banka kayıtlarından çıkışları yapılıyor.Ancak faturaların ulaşmasında sıkıntı oluyor ve hesap sürekli terte kalıyor. sene sonu kayıtlarında ödeme tutarı kadar rakam 689 ile kapatsam uygunmudur. Bakiye 3000-4000 civarlarında
  8. 1

Fatura Fotokopisi

Merhabalar Sistem gereği firmamıza gelen tüm faturalar öncelikle müşteri temsilcilerine ulaştırıyoruz.Onlar müşteriye fatura edene kadar ellerinde bulunduruyorlar.Ama bu arada KDV kayıtlarımızı oluşturmak için onlardan fotokopileri alıyoruz.Ama arada kaçanlarda oluyor diğer arkadaşlara konunun...
  9. 1

Defterlerın kaybolması

Merhaba 2006 yılı defterleri bir denetmen tarafından incelendi ve tutanak tutuldu, olay mahkemeye taşındı ve kazanan taraf biz olduk.Ancak şimdi 2006 yılı defterlerimizi bir başka denetmen daha incelemek istiyor.Ancak defterleri bulamıyoruz.Bu durumda ne yapabiliriz. Yardımlarınıza ihitayaçım...
  10. 1

Tasfiye işlemleri

Merhaba Üstatlar Tasfiye işemleri yaptım ve tasfiye bilançomu oluşturdum.Bu kapanış mizanını tasfiye halinde olan şirketime açılış olarak girerken 591 690 692 hesapları kullanılmayacak diye araştırdım.Bu durumda mizan tutarsızlık oluşuyor 591 borç rakamı kadar bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım...
  11. 1

Tasfiye halindeki şirket

merhabalar tasfiye halinde ki şirkete adres değişikliği yapılabilir mi ? işlemler aynımıdır farklılık gösteriri mi ?
  12. 1

İşyeri kapanışı

emekli sandığına bağlı olarak emekli olmuş bir mükellefimiz işyerini kapattı.maaşından kesilen paranın önlenmesi için emekli sandığı il müdürlüğüne mi dilekçe vermeliyim. teşekkürler
  13. 1

B formu hata !

Merhabalar B formunda bildirdiğim Firma ünvanı ile vergi nosu farklılık göstermiş.Vergi nosu ile unvan uyuşmazlıklarını bildirmiyor mu? sistem ve bu durumda düzeltme vermek zorundamıyım. teşekkürler
  14. 1

İdari tatil

Merhaba Bayram tatili 9 gün idari olarak açıklandı bu durumda bankalar çalışacak diye biliyorum doğrumudur. ?
  15. 1

Hizmet iadesi

Merhabalar Hizmet iadelerinde hangi kodu kullabiilirim.Örneğin araç kiraladım ve gün sayısı fazla ve geri iade kestim 700 hesabı alacaklandırmam dığrumudur yoksa başka bir hesap mı kullanmalıyım hangi hesap ?
  16. 1

Pert araç satışı

merhabalar binek pert araç satışında kdv oranı %1 midir?
  17. 1

Genel kurul yapma zorunluluğu?

merhaba genel kurulu süresi içinde yapmamanın cezası varmıdır.Yani mayıs ayında yapılması gereken genel kurul henuz yapılmamış olmaması gibi Forum?da konularınızı doğru kategorilere açınız.! Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!
  18. 1

17 yaşında personel çalıştırma

akşam lisesine giden 17 yaşında bir personeli haftada 2 gün kismi istihdam olarak iş başı vermeyi düşünüyoruz.Yapılcak iş dondurma satışı bu durumda personelin yaşından dolayı farklı prosüdürler izlememiz gereklimidir.? Çalışma saatleri gündüz 13:00-22:00 arası olacak
  19. 1

5510 iptali %5 indirim

merhaba 2010/05 döneminde sgk müfetişleri denetime geldi işyerimize tüm işçileri çağırarak aldıkları ücretleri ve beyan edilen ücretleri karşılartırmak amaçlı maaşlarını sordular. 3 arkadaşımız net ve brüt rakamlarını karıştırmışlar bunun neticesinde bize 09/05/2011b tarihinde bir bildirim...
  20. 1

264 nolu hesap işleyişi

merhabalar bir şirketimiz artık gayri faal durumda demirbaşları sattı.ancak 264 hesapta bakiye mevcut bunu da demirbaş gibi eritebiliyormuyuz eritmelimiyiz.şirket tasfiyeye girecek. Teşekkürler.