zirve

Arama sonuçlarınız

1. E

Serbest Meslek Faaliyeti ve Yatırım Teşvik Şirketinin Aynı Adreste Olması,

Değerli Meslektaşlarım, Mali Müşavir bir arkadaşım , iştigal konusu yatırım teşvik ve insan kaynakları danışmanlığı olan bir limited şirket ile aynı adreste mesleki faaliyetine devam etmeyi düşünüyor ; şirket odalarından bir tanesini kendisine tahsis edip aylık kira faturası kesecektir... -Bu...
  2. E

Aynı Adreste S.m.m.m. Ofisi ve Şirket Olabilir mi?

Sevgili Meslektaşlarım, 1-Mali Müşavirlik yapalırken aynı zamanda bir dış ticaret şirketinde % 50 hisseli kurucu ortak olunabilir mi? 2-Bu şirkette imza sirküsü sahibi şirket müdürü olunulabilir mi? 3-Mali Müşavirlik ofisi ie şirketin merkezi aynı yerde olabilir mi? 4-Smmm şirkete kira makbuzu...
  3. E

Taksitlendirmeye Giren Geçici V. Gelir V. Hesaplanırken Mahsup Edilebilecek mi?

Sevgili Mesleklaktaşlarım, Birçok mükellefimiz 18 aylık vergi taksitlendirmesinden yararlandı ve 2008 yılına ait geçici vergi tahhakkukları da bu taksitlendirmeye girdi.Acaba 2008 yılı gelir vergilerini hesaplanırken daha önce ödenmemiş taksitlendirmeye girmiş geçici vergileri mahsup etmeli...
  4. E

2008 Yılı Gelir Vergisinde Matrah Arttırmak İstiyorum.

Sevgili Meslektaşlarım, 2008 yılı son dönem geçici vergi beyannamesi itibari ile,yaklaşık 700,00 tl zarar eden bir 2.sınıf mükellefim var.Ve ben kar etmesini istiyorum.Yasal çerçeve içinde ne yapabilirim? Hesap özetine gelir kısmına,kanunen kabul edilmeyen gider yazılıp matrahı yükseltiliyor...
  5. E

Sigotalı İşe Girişini 02.01.2009 Yerine 02.01.2008 Tarihine Yapmak.

Sayın Meslektaşlarım, 31.12.2008 tarihinde,02.01.2009 taihinde işe başlayacak bir sigortalının işe girişini internetten yaparken hatalı olarak 02.01.2008 yaptım.Ve sistemden asgari ücret kadar ceza yediniz diye uyarı geldi.Şimdi ceza yememek için yada cezayı iptal ettirmek için ne...