zirve

Arama sonuçlarınız

1. P

Kıdem ve İhbar Tazminatı Hesaplaması

herkese merhaba geçen ay işten çıkarıldım.kıdem tazminatımı aldım ama bana eksik hesaplanmış gibi geliyor.part time çalıştığım için çalışma günlerim ve saatlerim belli değildi.işe giriş tarihi 22/06/2004 -işten çıkarılış tarihi 28/02/2007 -toplamda 542 gün çalışmışım.tazminatı hesaplarken son 1...
  2. P

İşsizlik Sigortası

merhaba iş akdim şubat 28 de işveren tarafından feshedildi.şu ana kadar toplamda 542 gün çalışmış gözüküyorum.yaklaşık 3 yıldır bu şirketteydim.işsizlik sigortasına başvurabilmek için 600 günü doldurmam gerektiğini biliyorum.60 gün başka bir yerde çalışıp ,iş akdim feshedilse işsizlik...
  3. P

Part-time Çalışanlara Kıdem Tazminatı

herkese merhabalar ;) 22/06/2004 te girdiğim işyerinden 28/02/2007 tarihinde çıkarıldım.toplamda 531 gün çalışmış olarak gözükmeme rağmen hiç izin kullanmadım.sormak istediğim kullanılmamış izinlerimi nasıl hesaplayacağım.bana verilen ibranamede kullanılmamış izin ücretinde yasal kesinti...
  4. P

İşyerinin Başka Bir Yere Taşınması

işyerinin başka bir şehre taşınması işçiye fesih hakkı verdiğini biliyorum ama istanbul da olan işyerinin avrupa yakasından anadolu yakasına taşınması yine aynı sonucu doğurur mu? ayrıca benim ikametgah adresimde anadolu yakasında ve servis aracı temin edileceği söyleniyor(gerçi servis kesin...
  5. P

Maaş Zammında Eşitsizlik

işveren maaşa yapılan zamda part time çalışana ayrı tam zamanlı çalışana ayrı uygulama yapabilirmi?ilk işe girdiğimizde part time çalışanların saat ücreti full çalışanlardan daha yüksekti. daha sonra tam zamanlı çalışanlara 2 kez zam yapıldı ama biz 2 yıldır zamsız çalışıyoruz.nedenini...
  6. P

İşyerinde İkramiye Kaldırılabilir mi?

İkramiye keyfi bir ödeme midir? yani işveren istemezse ikramiye ödemeyebilir mi? yoksa devamlı ödenen ikramiye işçiler açısından kazanılmış bir hak haline mi dönüşür? Ve giderek işveren ikramiye ödemezse bunun hukuksal bir yaptırımı söz konusu mudur...
  7. P

Performans Düşüklüğüne Bağlı İşten Çıkarılma

merhaba. işçinin işyerindeki performansının düşüklüğüne bağlı işten çıkarılmasında işçi tazminat almaya hak kazanırmı?
  8. P

Yıllık İzin Ücretinin Verilmemesi

merhaba 2,5 yıldır bir şirkette part-time olarak çalışıyorum.şirketten söylenilen şey part time olduğunuz için izne ücretsiz çıkarsınız ancak işyeriyle ilişkiniz kesildiğinde paranızı alabilirsiniz.ancak bir kaç ay önce yönetim değişti ve bu uygulamanın yanlış olduğunu bundan sonraki izinlerde...