zirve

Arama sonuçlarınız

1. Ü

Serbest Meslek Makbuzunda Yapılan Tevkifatın İade Alınması

Arkadaşlar yeni büro açtım 1 yıllık falan.Adi ortaklık şeklinde 2 ortağız.Adi ortaklıklarda kdv, muhtasar yönünden ortak ; geçici ve gv yönünden ayrıyız ortağımla. Benim sorum şu: -Ortağım gelir vergisinde sm makbuzundan kesilen tevkifatları mahsup etti. fakat benim zararım var iade talep...
  2. Ü

İşletme defterinde sigorta gideri

işletme defteri tutarken işyeri sigorta gideri gider kaydedilir mi ?6 taksitte ödenecek.taksitler ödendikçemi giderleştirilecek poliçe tarihinde toplam tutarı gider mi yazılacak bana yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler
  3. Ü

Bağkurlu iken 3 aylığına ssk ya geçilebilir mi?

merhaba arkadaşlar. bir mimar kendi işini yapıyor ve bağkurlu. Büyük bir şirketin projesini çizmek için şirket bu arkadaşı bünyesinde çalıştırmak istiyor .proje için şirkette ssk lı görünmesi gerekiyormuş.Bu işi alabilmesi için nasıl bir çözüm önerirsiniz hem ssk lı hem bağkurlu olunamayacağına...
  4. Ü

Mükellefim bağkurdan emekli olacak ama !...

iyi günler mükellefim bağkurdan emekli olacak ayrıca yıllar önce ssk lı olarak libyada çalışmış bu libya çalışmasını da saydırmak istiyoruz ssk nın ihtiyarlıktan mı bağkurdan mı halledeceğiz bu meseleyi? bide emekli olması için ne gibi evraklar hazırlamalıyım?
  5. Ü

Hangi Muhasebe Programı.?

arkadaşlar hala muhasebe programına karar veremedim.eta pahalı geldi gms-net mi zirve mi sizce ikisi arasında kararsız kaldım gmss2 yi kullandım daha evvel pratik bi program etayıda biliyorum ama zirveyi ilk kez kullanacağım çok kişi önerdiği için zirveyide düşünüyorum konuyla ilgili...
  6. Ü

Adi ortaklıkta ortak faturalarının gider yazılması hk.

smmm adi ortaklığımız var . sizce benim ve ortağımın ayrı ayrı cep telefonu faturalarımızı ortaklık adına gider gösterebilirmiyiz? ikincisi ilan ve reklam vergi levhası ile çtv yi ortaklık adına değilde sadece benim adıma açtılar belediyeden. vergisel açıdan problem olur mu? ortaklık adına...
  7. Ü

Muhasebeciler demirbaşların ayrıntısını nerede gösterir

serbest meslek erbabları demirbaş aldıklarında, bunların ayrıntılı kayıtlarını hangi defterde gösterirler? demirbaş programında kayıt altına aldık ama benim merak ettiğim vergi dairesi bunun ayrıntılarını yasal defterde görmek istiyo mu?
  8. Ü

SMMM Ortaklık bürosu ünvanı

arkadaşlar yeni bir otaklık bürosu kuruyoruz bir arkadaşımla beraber. ben mali müşavirler odasına mesela "analiz smmm ortaklık bürosu" şeklinde isim koyup altına isim ve ünvanlarımızı yazsak olurmu diye sordum olmaz sadece isim ve ünvanlarınız yazacak dediler etrafımda da gördüm ünvan koymuş...
  9. Ü

Yeni büro açtım, hangi muhasebe programını alayım.?

arkadaşlar yeni büro açıyorum. gmss2,link ve eta 7 kullandım şimdiye kadar. içlerinde en kullanışlı eta 7 gibi geldi bana. bana hangi muhasebe programını öneririrsiniz ,neden? ilginiz için şimdiden teşekkürler
  10. Ü

Ssk' lı Mali Müşavirin ortaklıkdan dolayı bağkuru.?

ssk lı çalışan biri; mali müşavirlik ortaklık bürosuna ortak olursa bağkura geçmek zorundamı yoksa ssklılığı devam edermi?