zirve

Arama sonuçlarınız

1. Bintang

Varlık Barışından Faydalandım Özel Fonda Biriken Paranın Kullanılması

Merhaba biz varlık barışından zamanında faydalandım. Ancak şuanda da ortaklara borcum var, bu fondaki para ile ortaklara borcumu kapatabilirmiyim.
  2. Bintang

Lesaing'in Erken Kapatılması ve Muhasebe Kaydı

Merhaba; Yeni bir makine alımı için 50 ay taksitle lesing kullandık. Ancak bunun 22 taksidini ödedikten sonra Leasing firması ile anlaşarak kalan 28 taksidi erken ödeyerek leasing kapattık. Bu erken kapamadan dolayı (301,401,302,402) nolu hesapların ve peşin ödemeden dolayı muhasebe kayıtları...
  3. Bintang

Kullanılan kredinin faiz değişmesi hk.

Arkadaşlar merhaba ben şöyle bir örnek vermek istiyorum. Daha önce kullanmış olduğumuz bir kredi var ana para; 50.000,00.-, faiz;1.500,00.- yeni faiz oranlarına göre ana para;50.000,00.-, faiz;2.000,00.- oldu bu durumda nasıl bir muhasebe kaydı ile bu krediyi kayıt altına alacağım bana bu konuda...
  4. Bintang

Mesleki Uyum Eğitimi

>:(Arkadaşlar merhaba Mesleki Uyum Eğitim portalına girip hiç baktınızmı. zaten çalışan insanlarız birde kalkıp bilgisayar başında bu eğitime katılmamızı istiyorlar hangi biriniz bunu eve gidince yapabiliyor anlayamıyorum. Eskiden olduğu gibi aç kursunu gelen gelir gelmeyen gelmez birde bu...
  5. Bintang

2. El Demirbaşlara Amortisman Uygulanması

Arkadaşlar merhaba kısa ve öz bir soru soracağım "İKİNCİEL DEMİRBAŞLARA AMORTİSMAN AYRILIRMI" evet soru bu ben A şirketinden fatura karşılığı aldığım demirbaşlara 2009/02 geçici vergi döneminde amortsiman hesapladım ve geçici vergi beyannamesini buna göre yaptım. Ama başka bir meslek mensubu...