zirve

Arama sonuçlarınız

1. J

Genel Sağlık Sigortası Sorularını Buraya Yazınız?

İyi günler herkese. Sorum şu; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 4-D İşçi kadrosunda çalışıyorum. (696 KHK ile işçi kadrosuna geçtim) 02.08.2018 tarihinde iş akdim fesih edildi. Açtığım dava sonucu işe iade kararı çıktı ve 06.06.2020 tarihinde işe başladım. İdare mahkemesinin verdiği...
  2. J

Genel Sağlık Sigortası Sorularını Buraya Yazınız?

Merhaba. Yardımcı olursanız sevinirim. Sorum şu; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 4-D İşçi kadrosunda çalışıyorum. (696 KHK ile işçi kadrosuna geçtim) 02.08.2018 tarihinde iş akdim fesih edildi. Açtığım dava sonucu işe iade kararı çıktı ve 06.06.2020 tarihinde işe başladım. İdare...
  3. J

İşe İadem Yapıldı Ancak SGK Sadece 4 Ay Geriye Dönük Prim Ödenir Diyor.

İyi günler herkese. Sorum şu; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında 4-D İşçi kadrosunda çalışıyorum. (696 KHK ile işçi kadrosuna geçtim) 02.08.2018 tarihinde iş akdim fesih edildi. Açtığım dava sonucu işe iade kararı çıktı ve 06.06.2020 tarihinde işe başladım. İdare mahkemesinin verdiği...
  4. J

10 Yıl Kamuda Sözleşmeli Çalışanın Tazminat Hakkı Var Mı?

İyi günler 96 yılından bu yana çeşitli işlerde sigortalı olarak çalıştım. 2007 yılında bu yana da kamuda sözleşmeli personel olarak 10 yıldır kesintisiz olarak çalışmaktayım. sigorta pirim gün sayısı 4100 gün. Eşimin tayini sebebiyle istifa etmek istiyorum. İstifa ettiğim takdirde tazminat...
  5. J

Taşeronda Yıllık İzin Bitimi Rapor Alınır mı?

Kamuda özel hizmet alımı olarak çalışıyorum. Örneğin yıllık iznim 22.01.2017 de bitiyor 23'ü için rapor alırsam bir sıkıntı olur mu?
  6. J

Özel Hizmet Alımı Hizmet Özlük Hakları Devri

2007 tarihinden bu yana kamuda Öğretmen kadrosunda özel hizmet alımı(ihale usulu) şeklinde çalışıyorum. Başka bir ilde aynı bakanlığa bağlı başka bir kadroya geçmek(ihale usulü taşeron işçi olarak )istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam 2013 yılında bir arkadaş şu şekilde bir bilgi aktarmıştı...
  7. J

Doğum İznindeyken Erken Doğum Yapılırsa İzin Aktarılır mı?

İyi günler. Eşim 35.hafta doğum iznine ayrıldı. Eğer 36. hafta doğum yaparsa kalan izinler doğum sonrası izin olarak aktarılıyor mu? Acil cevap verirseniz sevinirim.
  8. J

Bayram Tatili Yıllık İzine Dahil mi ?

İyi günler. 20 günlük yıllık iznim var. 27.06.2016 tarihinde ayrılmayı düşünüyorum.04.07.2016-10.07.2016 tarihleri arasında 9 günlük bayram izni (pazartesi yarım gün ve cuma günü idari izinli sayılıyor) sayılıyor mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?
  9. J

Müdürün Argo Konuşması Ve Yapılacak İşlemler

Merhaba arkadaşlar. Kamu kurumunda 657'e tabi ve müdür olan zat, kadın erkek farketmeden argo kelimelerle konuşuyor. (Örn:Kullandığı kelimeler: pezevenk, şerefsiz ... bir kadın arkadaşa da aynen şu cümleyi kurmuş 'Kadın dediğin oruspuluğuda bilecek ama yapmayacak' ). Ben aynı kamu kurumunda...
  10. J

Görev Tanımının Altında İşte Çalıştırmak

İyi günler. Ben bir kamu kuruluşunda taşeron firmaya bağlı öğretmen kadrosunda çalışmaktayım. Normalde veri otomasyon(bilgisayar işletmeni) yapması gereken bir işi, meslek elemanlarına yaptırabilirler mi?
  11. J

Tazminatımı Alabilmem İçin Ne Yapmam Gerek ?

Merhaba arkadaşlar Bir arkadaşım bana sordu, bilmediğimden dolayı size danışmak istiyorum. Arkadaş 9 yıldır bir kamu kurumunda taşerona bağlı öğretmen olarak çalışmaktadır. Özel sebeplerden dolayı işi bırakması gerekiyor ancak 9 yıllık emeğini bırakmak istemiyor. İstifa etse olmaz, nasıl bir...
  12. J

Ücretli Öğretmenlik Yapmış Biri Aday Memurluktan Muaf Mı ?

2 yıl ücretli öğretmenlik yapmış biri aday memurluktan muaf mı? Bunla ilgili bir danıştay kararı olduğunu duydum böyle bir gerçeklik var mı? Teşekkürler
  13. J

Ücretli Öğretmenlik Yapmış Biri Aday Memurluktan Muaf mı ?

2 yıl ücretli öğretmenlik yapmış biri aday memurluktan muaf mı? Bunla ilgili bir danıştay kararı olduğunu duydum böyle bir gerçeklik var mı? Teşekkürler
  14. J

657'ye Tabi Memurlara Ödenen Ek Ödemenin İstenmesi

657'e tabi çalışan birine, idarenin hatası nedeni ile ödenen ek ödemesi geri isteniyor. 1- Kaç yıla kadar geri ödeme isteyebilir? 2- Ödenen parayı geri isteme hakkı var mı?
  15. J

Taşeronda Sağlık Raporu İsteme ?

7 yıldır kamuda özel hizmet alımı yoluyla taşerona bağlı öğretmen kadrosunda çalışmaktayım. Her sene bizden Akciğer filmi, hemogram tahlili, solunum fonksiyonu testi, odio testi, idrar tahlili istiyorlar. 1- Bunları yapma zorunluluğumuz var mı? 2- Aynı kurumda beraber çalıştığımız memur...
  16. J

Dışarıdan Bağkur Primi Ödeyerek Emekli Olabilme Koşulları?

Merhaba 2005-2006 yılında toprak mahsülleri ofisi tarafından 1 yıllık bağkur sigortası ödenmiş. Yaş şuan 50. Yedi çocuğu var. Dışarıdan bağkur ödemesi yapılarak emekli olabilme şansı var mı? Vrasa ne kadar bir süre ödemesi gerek ve emekli olduğu takdirde alacağı emekli maaşı ne kadar olur...
  17. J

Emekli Olabilme Koşulları

2007 yılında sadece 90 günlük sigorta primi yatmış 2 çocuklu 40 yaşında bir kadın, şuandan itibaren dışarıdan(isteğe bağlı) sigortasını ödemesi durumunda kaç yılında emekli olur ve ne kadar maaş alır?
  18. J

Kamuda Taşeron İşçinin Emekliliği

Kamuda taşeron olarak çalışan bir kadının, primi dolduktan sonra tazminatını alabilir mi yoksa tazminatını alabilmek için 55 yaşını beklemek zorunda mı?
  19. J

657'ye Tabi Memurlarda Yarı Zamanlı Çalışma Ve 2.Bir İş Yapma Hakkı Var mı ?

Merhaba Arkadaş adına soru soracağım Arkadaş kamu kurumunda 657'ye tabi sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmakta. Sağlık iş kolunda görünüyor. Avrupa da uygulanan, yarı zamanlı çalışma ve buna bağlı olarak maaşının ve sigorta priminin de da aynı oranda düşmesi ile ilgili yeni KHK ya da...
  20. J

7 Yıllık Kıdem Tazminatını Alabilir miyim ?

Merhaba Bir arkadaşımın durumu ile ilgili sizden bilgi almak istiyorum. 7 yıldır kamu kurumunda taşeron firmaya bağlı olarak öğretmen kadrosunda çalışmakta. 2009 yılından başlayarak maaşlar düşmeye başlayınca, 2012 yılında maaşların düşmesi ve 2010 -2012 yılları arasındaki eski maaş üzerinden...