zirve

Arama sonuçlarınız

1. V

Bağkur Adres Değişikliği Bildirimi

Arkadaşlar merhaba, Amasya'dan İstanbul'a şahıs şirketi taşıdık. Vergi dairesi işlemleri bitti. Şirketin çalışanı yok. Bağkur'a adres değişikliği için dilekçe vermeye gerek var mı? Eğer gerek var ise dilekçe ekinde neler isterler?
  2. V

Müşterek Ve Müteselsil Sorumluluk

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık sigortası kanunun 12. maddesi gereği, işveren vekili de bu Kanunda belirtilen yükümlülüklerden dolayı işveren ile birlikte müştereken ve müteselsilen sorumludur. Ayrıca, ödemelerden de sorumludur deniliyor. Burada iş veren vekilinden kasıt imza...
  3. V

Geçmiş Dönem Verilmeyen Beyanlar.

Merhabalar, Bir müşteri var, 2013, 2014 gelir vergisi verilmemiş, 2015 gelir vergisi verilmiş. Bazı defterleri kayıp. Durum sorgulamasını vergi dairesinden yapacağız. Muhtemelen arada verilmeyen KDV, Muhtasar ve Geçici beyannameleri de çıkacaktır. Bu kişiyi temize çıkarmanın en kolay yolu...
  4. V

Smmm Sgk Durumu Hk.

...............
  5. V

28-29 Mayıs İsmmmo Olagan Genel Kurulu

Arkadaşlar merhaba, 29 Mayıs Pazar günü İSMMMO yönetimi için seçimler var bildiğiniz üzere mevcut başkan yasaların zorlamasıyla bu dönem aday olamıyor. Avrupa ve dünyada mesleki itibar sıramasında ilk 3'te olan mesleğimiz ne yazıkki Türkiyede 34. sırada. Özellikle bağımlı çalışan arkadaşların...
  6. V

Yeni Nesil Okc Hk

Selamlar, Bankalara ait elimizde 10 tane mobil pos cihazı var bunların yeni nesil OKC olma zorunluluğu var mıdır. Fatura kesildikten sonra POS cihazından tahsil ediliyor. Yeni nesil OKC olmak zorunda ise bu cihazların teminini banka mı yapıyor. Şirket mi?
  7. V

Kanser Hastası Sgk İşe Girişi Hk.

Merhaba bir müşterimiz bu ay içinde personel girişi yaptırdı. Ancak ilgili personel kanser hastası ve iş göremez raporu varmış? Bu durumu nasıl düzeltebiliriz.
  8. V

Muhasebe Bürosu Devri

Merhaba, İstanbul Avrupa yakasında özellikle Eyüp, Gaziosmanpaşa veya Alibeyköy civarında muhasebe bürosunu devretmek isteyenler bana ulaşabilir. Mail: [email protected]
  9. V

Gümrük Vergisi ve İthalat Hk.

Merhaba üstadlar, E-ticarat konulu şahıs şirketi; 1- İthalat yapabilir mi? 2- Yapabilirse nereye kayıt olması gerekir veya faaliyet konusunu değirtirmeli midir? 3- Aracı Gümrük müşavirliği firması olmadan işletme sahibi veya vekalet verdiği bir kişi gümrükten mal çekebilir mi? 3- Örneğin...
  10. V

Yeni Açılış Vergi Levhasında Adresimi Yanlış Yazmışlar

Merhaba yeni şirket açılılşında farkettimki Vergi levhasında kapı no yanlış yazılmış ve daires no yazılmamış. Bunu en erken nasıl düzeltebilirim. Vergi dairesine faks çeksem düzeltirler mi?
  11. V

Kargo Gönderisini İlave Edilecek İrsaliyeli Fatura Hk.

Merhaba; Kargo gönderilerinde 2 adet irsaliyeli fatura eklenme zorunluluğu var mı? 1 adet ilave edilmesi yeterli midir?
  12. V

Kıdem Tazminatı Alacağın Tahakkuk Etmesi Hk.

Merhaba; Şirketimiz bünyesinde personel iken çalışan bir kişinin iş akdi karşılıklı feshedilerek yine şirket bünyesinde acentelik faaliyetine başlamıştır. Acentelik faaliyetini kendi adına bağımsız tacir olarak sürdürmekteydi. Ancak bu kişi acentelik faaliyetinden dolayı şirketimize borçlu...
  13. V

Şirket Kurmak Hk.

Merhaba, Bağımlı olarak şirkette çalışmaktayım,. (SMMM ruhatımı kullanmıyorum.) Kendi adıma bir Limited Şirket kurmak istiyorum. 1- Bağkur dan muaf olabilir miyim? 2- Yanımda SGK lı çalıştırmak zorundamıyım? 3- Kurmuş olacağım Limited şirketin defterlerini kendim tutabilir miyim? Vereceğiniz...
  14. V

Ticari Taksi Plakası Hk

Merhaba, Yatırım amaçlı Ticari taksi plakası almayı düşünüyorum. -Hangi ilin gelişimi daha hızlı olur? -Alım yapılırken nelere dikkat edilmeli? -Plakanın askıda kalması veya askıdan inmesi nedir? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Kaliteli ayakkabı