Arama sonuçlarınız

1. M

3 Aydır İş Arıyorum...

3 aydır işsizim. Bağımlı mali müşavir olarak başvurmadığım ilan kalmadı. Birkaç yer döndü defterlerini tutup veri girişi yapmam karşılığında 4 bin lira teklif ettiler. Bu rakamın üzerinde hiçbir yer para vermiyor. 10 seneye yakın tecrübem yüksek lisansım var. Ayrıca evliyim ve borçlarım var. Bu...
  2. M

Alınan Hammadde ile Satılan Mamül Arasındaki KDV Farkı Hakkında

Merhabalar, Dışarıdan hammadde olarak % 1 kdv ile un alıyoruz ve unlu mamül üretip % 8 kdv ile satıyoruz. % 1 ile alıp, % 8 ile sattığımızdan, daha fazla kdv ödemek durumunda kalıyoruz. Bununla ilgili indirimli orana tabi bir iade söz konusu olabilir mi?
  3. M

İş Başvurularında Yapılan Sınavlar

Merhaba, Diyelim ki tecrübeli bir smmm olarak bir firmaya bağımlı olarak çalışmak için başvurdunuz. Sonra birisi gelip sizin işi bilip bilmediğinizi test etmek için size muhasebe kayıtları yaptırıyor ve bilanço kalemleri nelerdir gibi sorular soruyor. Tepkiniz ne olurdu ?
  4. M

Bağımlı Smmm Şahıs Şirketi Açabilir mi ?

Bağımlı olarak çalışıyorum. Bir yandan kendime ait bir şahıs şirketi açmak istiyorum. Bu mümkün müdür?
  5. M

Mali Müşavir Reklamları

Arkadaşlar son zamanlarda Google'da Mali Müşavirlik bürolarının reklamlarını görüyorum. Bunlarla ilgili ne yapılabilir? Reklam yapmak Bu kadar basit mi? Yasak olduğu halde nasıl bu kadar kolay reklam yapabiliyorlar?
  6. M

2017 Bağımlı Smmm Maaşları Ne Durumda ???

Merhaba arkadaşlar, Bir maaş konusu vardı, ancak güncelliğini yitirmiş gözüküyor. An itibariyle bağımlı smmm olarak aldığımız maaşı ve bulunduğumuz ili yazalım. Maaşımı yetersiz bulduğumdan piyasada durum nedir öğrenmek istiyorum. Bu konu benim gibi düşünen arkadaşlara da yardımcı olacaktır...
  7. M

İzmir'de Maaşlar Nasıldır ?

Selamlar, İstanbul' da smmm olarak 3500 tl maaş alıyorum. Malum İstanbul oldukça pahalı bir şehir, bu paraya geçinmekte zorlanıyorum. Aklımda hep izmire yerleşmek vardı. Buraya taşınsam ortalama ne kadar maaş alırım bağımlı bir smmm olarak yada İstanbul' a göre daha rahat geçinebilir miyim? Bu...
  8. M

Ebeyanname Şifresi Alamıyorum

Merhaba Bağımlı smmm olarak bir firmadan başka bir firmaya geçtim. Oda kaydımıda guncelledim. Ancak vergi dairesine şifre başvurusu yaptığımda başka firmada çalışıyor gorunuyorsunuz diyorlar ne yapmalıyım. Beyanname zamanıda geldi şifre yok ortada daha 😩
  9. M

Bağımlı Smmm İşten Çıkış Hakkında !!!

Merhaba Arkadaşlar, Sorunum şu: 2 adet şirket var, bir a şirketi birde b şirketi olarak varsayalım. Bu şirketlerin ortağı aynı, ancak şirketlerin birbirleriyle tüzel kişilik anlamında ortaklıkları yok. Ben a şirketinde yaklaşık 4 sene çalıştım sonra smmm belgemi aldım. Bana b şirketine...
  10. M

Bağımlı Çalışan Meslek Mensuplarının Ceza Sorumluluğu...

Merhaba arkadaşlar, Bildiğiniz gibi son dönemlerde meslek mensuplarına işverenle beraber müteselsil sorumluluklar eklendi. Bu sorumluluklar bağımlı çalışan smmm' ler için geçerli midir ?
  11. M

Şirket mi Yoksa Denetçilik mi ?

Merhaba, Bağımlı olarak bir şirkette çalışmaktayım. Şirket bünyesinde çalıştığımdan dolayı kafam hiç rahat değil. Patron kendi işimin haricinde bir dünya iş yıkıyor üzerime. Bu durumdan çok sıkıldım.Ben sadece muhasebe yapmak istiyorum. Vergi ne kadar, kar ne olmuş filan. Angarya ve muhasebe...
  12. M

Tabeladan Müşteri Gelir mi ???

Merhaba Arkadaşlar, Büro açmayı düşünüyorum. Birkaç ay kendimi idare ettirecek param var. 2 tanede müşterim olacak. İyi bir yerde büro açsam tabeladan da müşteri gelir mi acaba ? Teşekkürler...
  13. M

Beyannameyi Gönderen Kısmı Hakkında

Merhaba arkadaşlar, Bağımlı smmm olarak bir şirkette çalışmaya başladım. Beyanname gönderirken, beyannameyi düzenleyen ve gönderen kısımlarına kendi ismimi yazmalıyım değil mi?
  14. M

Mali Müşavir Olarak İş Bulamıyorum

Merhaba Arkadaşlar, Ruhsatımı alalı yaklaşık 7 ay oldu ancak iş bulamadım hala. Yüksek lisansım ve yaklaşık 7 sene iş tecrübem var. Umutlarım tükendi artık :(
  15. M

Smmm Ticari Faaliyet Yasağı Hakkında...

Merhaba, Yeni smmm oldum ancak henüz parasını yatırıpta ruhsatı odadan almadım. Yani oda aidatı ödemiyorum. Bu durumda kendi üzerime bir şirket açarak ticari faaliyet yapabilir miyim?
  16. M

Yanında Staj Yapılan Meslek Mensubunun Müşterisini Almak Hakkında.

Merhaba, Yeni mali müşavir oldum. Staj yaptığım firmada 3 tane şirket var. Birini ben almak istiyorum. Ancak şuanda yanında staj yaptığım smmm' nin alacağım şirketle mali müşavirlik sözleşmesi var. Almak için 2 sene beklemek zorunda mıyım? Yada aldım diyelim sanırım kınama cezası veriliyor...
  17. M

Smmm Olupta Halen Müdür Olmadan Çalışan Var mı ?

Merhaba arkadaşlar, Yeni ruhsat aldım ve staj yaptığım yerde halen eleman olarak çalışmaya devam ediyorum. Maalesef müdür olamadım. Aldığım maaş 2700 tl. İş ilanlarına bakıyorum "muhasebe müdürü olarak tecrübeli" ifadeleri var hep. Biz smmm' yiz ama müdür olarak tecrübemiz olamadı şu ana kadar...
  18. M

Yeni Ruhsat Alan Arkadaşlar İş Arama Sür

Merhaba Arkadaşlar, Ruhsatımı yeni aldım, halen stajerken çalıştığım işyerinde devam ediyorum. Birkaç yere başvurdum ancak dönüşte olmadı. Gittikçe umutsuzluğa kapılıyorum. Halen stajer pozisyonunda çalışmak çok ağırıma gidiyor. Borçlarım olduğu için buradan da çıkamıyorum maalesef. Büro açsam...
  19. M

Gözetim Altında Stajda Haksız Rekabet ???

Merhaba, Gözetim altında şirkette staj yaptım ve ruhsatımı aldım. Stajımı gözetiminde yaptığım kişi dışarıdan bu şirketin defterlerini tutuyor. Ben işverenle anlaşarak defterleri almak istiyorum. 2 yıl şartı burada da geçerli midir?
  20. M

Yurtdışında Smmm Ruhsatının Geçerliliği Hakkında....

Merhaba, Kazakistana gitmek istiyorum, orada smmm mesleğimi icra etme şansım var mıdır acaba? Bu konuda tecrübesi yada bilgisi olan var mı? Teşekkürler.