Arama sonuçlarınız

1. Esradzc

E-Arşiv Fatura Hakkında

Öncelikle tüm forum üyelerine iyi akşamlar diliyorum.Sorum şu ki adıma kesilmiş olan e arşiv faturaları gibden görebiliyorum sorgulayabiliyorum fakat fatura görüntüleyici program mi yüklemem gerekecek çıktı alabilmem icin yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
  2. Esradzc

SMMM Ofisi Açma ve Devir Hk.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun bende şuan yeni ofis açmış bulunmaktayım risk alarak bu duruma karar verdim eşim sağolsun destekcim maddi ve manevi olarak çok katkı sağladı şuan hiç mükellefim yok bu durum beni biraz korkutuyor ama zamanla olur diye düşünüyorum hayırlısı ile bakalım😊
  3. Esradzc

İşyeri kira gideri hk

Çok teşekkür ederim Tahsin Bey kolay gelsin.
  4. Esradzc

İşyeri kira gideri hk

Merhabalar, İşyeri kira giderimi her ay banka aracılığı ile ödüyorum.İşyeri kira ödemelerimin gider kaydedilebilmesi için banka dekontu yeterli midir?yoksa ayrıca gider pusulası düzenlenmesi mi gerekir?Teşekkürler.
  5. Esradzc

Serbest Meslek Makbuzu Düzenlerken

Anladım Tahsin Bey çok teşekkür ederim.
  6. Esradzc

Serbest Meslek Makbuzu Düzenlerken

Abim 3 yıl önce işyerine kayyum atanması sonucu işten toplu çıkış ile işten çıkarıldı.Akrabamiz olan avukat hanıma davayı vermisler 3 yıl sonra (geçen hafta)dava sonucu abimin e devletinde alacağı tutar 39000 TL iken hesabına 27000 geçmiş ve abim vergi mükellefi değil serbest meslek makbuzu da...
  7. Esradzc

Smmm Ofis Açma

Çok teşekkür ederim.
  8. Esradzc

Şahıs Şirketi Kurma

Merhaba şahıs şirketi açılışlarında işyeri çalışma ruhsatı ve tescil işlemleri yapılmıyor mu? Ya da bu işlemler ne zaman yapiliyor vergi levhası oluştuktan sonra siralama nasıl oluyor
  9. Esradzc

Smmm Ofisi Açmak

Merhaba iş yeri açılışında yapmış olduğum kira sözleşmesini aylık muhtasar beyannamesi ile mi yoksa yıllık beyannamemde mi bildirmem gerekecek. İşe başlama bildirimimde beyannameyi aylık işaretledim. Arkadaşım yıllık beyannamemde bildirmem gerektiğini söyledi kafama takıldı cevaplarsanız sevinirim.
  10. Esradzc

Smmm Ofis Açma

BİR DİĞER KONUDA DEFTER BEYAN SİSTEMİNE YOKLAMA TUTULDUKTAN SONRA VERGİ DAİRESİNE GİDİP E BEYANNAME ŞİFRESİ SONRA MI BAŞVURU YAPMAM GEREKİYORİŞ YERİ AÇILIŞINDAN 7 GÜN BİR SÜRESİ VARMIŞ
  11. Esradzc

Smmm Ofis Açma

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.BUNDAN SONRAKİ AŞAMALAR NELERDİR NELER YAPMAM GEREKTİĞİ KONUSUNDA ARAŞTIRMALAR YAPIYORUM AMA SİZ DENEYİMLİ MESLEKTAŞLARIMIN DA FİKRİNİ OLDUKÇA ÖNEMSİYOR BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ YOL GÖSTERİCİLİĞİNİZİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM.
  12. Esradzc

Smmm Ofis Açma

TAHSİN BEY MERHABA, BENDE YENİ OFİS AÇMA AŞAMASINDAYIM VERGİ LEVHAM ÇIKTI YOKLAMA MEMEURLARINI BEKLEMEKTEYİM.ÖNCELİKLE BİZLERİ BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.SİZE SORMAK İSTEDİĞİM GÖRÜMCEM ADINA BOŞ BİR OFİS VAR BEN İŞE BAŞLAMA BİLDİRİMİNDE ORAYI AYLIK 150 TL NET ÜCRET...