Arama sonuçlarınız

1. G

Özel inşaatların sonucunda ilişiksizlik belgesi

Arkadaşlar, sitede bir miktar bilgi vardı ama tam olarak istediğim bilgi değildi. Bir özel inşaatımız var. Bunu taşerona vermiştik. Taşeron bizim SSK numaramız üzerinden işçi çalıştırdı ve su an ssk.da borcu yok. taşeronun bize kestiği faturalarda var. İnşaat tamamlanmak üzere biz iskan...
  2. G

Ünvan Değişikliği (LTD.den A.Ş.'ye) Sonrası Prosedür

Sevgili Meslektaşlarım LTD.Şti. olan bir firmamızı mahkeme kararı ile A.Ş.'ye geçirdik. 5 mayıs tarihinde A.Ş. olarak tescil edildi. Vergi dairesi bize vergi numaramızın değişeceğini söyledi. Böyle olunca kafam karıştı. O zaman biz mayıs ayında 2 tanemi beyanname vereceğiz. bu sorumu geçici...
  3. G

KDV Tevkifatı Yapılmış Bir Faturanın Muhasebe Kaydı Nasıl Olmalı?

KDV Kanunu 91.madde uyarında 1/3 KDV Tevkifatı yapılarak kesmiş olduğumuz faturamızı 1. nolu KDV beyannamesinde nerede yazacagımızı biliyoruz. Ancak kesilen bu tutar hangi hesapta işlenecek ve bu faturanın Kdv hesapları acısından muhasebe kaydı nasıl olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.
  4. G

Vergi İade Beyan Taahhütnamesi Hakkında

Sevgili Meslektaşlarım Bir mükellefim, yanında çalışan personelin vergi iade zarflarını alırken vergi iade beyan ve taahhütnamesi imzalattığını söyledi. Ben gerek vergi iadesi kanununda gerekse vergi usul kanununda bu konuyu bulmaya çalıştım ama rastlamadım. Bu uygulama firma içinde...
  5. G

Sigorta Acentesi "A Tipi" Hesap Planı....

Merhabalar, Ben bu foruma yeni üyeyim. 8 tane sigorta şirketinin acenteliğini yapan bir firmada uygulayabileceğim bir hesap planına ihtiyacım var. Bir kaynak kitap çok aradım ama bulamadım. Genelde Sigorta şirketleri Genel Müdürlük düzeinde tutulacak olan hesap planını içeren yayınlara...