Arama sonuçlarınız

1. O

Şirket Kredi Kartı İle Ödeme

Arkadaşlar merhaba, Şirket kredi kartından bi seyahatte ortak tarafından bi otelde harcamalar yapılmış ve faturasını ortak adına düzenlenmiş. Kayıtlara almamızda bi sıkıntı olur mu ? Yardımlarınızı rica ederim.
  2. O

Seyahat Acenteleri Kdv

Arkadaşlar firmamız ingiltere bi seyahat gerçekleştirdi.Konaklama içinde burda bir acente ile anlaşıldı.Acente bize faturayı keserken kdv li olarak mı kesicek ? hizmeti yurtdışında aldığımız için muaf mı olması gerekiyor ? Yardımlarınızı rica ederim.
  3. O

İade Faturası

Arkadaşlar merhaba 05.05.2011 tarihinde gelen bir faturaya 06.06.2011 tarihinde iade faturası kestik fatura dolar kuru üzerinden şimdi faturayı iade keserken 05.05.2011 tarihinin kuru üzerinden mi yoksa 06.06.2011 tarihi kuru üzerinden mi hesaplatcaz. 05.06.2011 tarihindeki kurdan kesersek...
  4. O

Demirbaş

Mrblar şirkete 936,24 tl lik bi demirbaş aldık aynı ay içerisindede satışı oldu 714,51 liraya yevmiye kaydı ne şekilde olur yardımcı olurmusunuz?? İYİ ÇALIŞMALAR.
  5. O

kiralık araç kaydı

Arkadaşlar merhaba.. Şirket üzerine kiralanan aracın yakıt giderleri gidere yazılırmı?? ayrıca personel kendi aracını şirketin faaliyetlerinde kullanmaktadır bu aracın yakıt ve diğer giderlerini şirket muhasebe kayıtları altına alabilirmiyiz neler yapmamız gerekir sözleşme felan mı???? bilgi...
  6. O

Demişbaş Kaydı

Arkadaşlar aldığımız bi demişbaşın kaydını yaptım ben şu şekilde 255a 191 a 320b bu ürünün iadesini yaptık şimdi iade faturası kestim onun kaydını nasıl yapmalıyım aynı kaydın tersinimi yapıcaz?
  7. O

Oda Kayıt Sureti Alındı makbuzu ve bireysel emek. mak. muhasebeleştirlmesi

İyi günler. oda kayıt sureti alındı makbuzu ve bireysel emeklilik makbuzunun muhasebe kayıtlarına alınırken kullanıldığı hesaplar ne olabilir yardım edermisiniz yeniyim.