Arama sonuçlarınız

1. B

600.000 TL yi Aşan Ücretlerin Beyanında Agi İndirimi

Merhabalar, 600.000 TL yi aşan ücrete ait beyannameyi nihayet doldurdum fakat asgari geçim indirimi kadar vergi ödemesi çıkıyor asgari geçin indirimi satırına bu rakamı girmek istediğimde kabul etmiyor bu konuda yardıma ihtiyacım var teşekkürler
  2. B

Ticari Kazanç ve Konut Kira Gelirinde Gerçek Gider Yöntemi

Merhabalar Gelir vergisi beyanında ticari kazancın yanında konut kira gelirini yazarken gerçek gider usulünü seçtiğimizde konutu kiraya verenin ödediği kirayı düşüyorum hata veriyor bunda bir istisna mı var acaba Teşekkürler,
  3. B

Matrah Artışı İçin Bdp Güncellemesi Hk

Merhabalar Bdp henüz güncellenmemiş olarak görüyorum ne zaman güncelleneceği hk bilgisi olan var mı?
  4. B

Dernek İktisadi İşletmesi Hk

Merhabalar Öncelikle soracağım soruyu forumda arattım fakat zihnimdeki sorulara tam cevap bulamadığım için yazma gereği duydum. dernek aidatlarının hangi hesaba atılması ile ilgili bir çok yazı okudum 500 hs veya 600 hs kullanılabilir diye cevaplar okudum zihnimde netleşemediğim konu şu...
  5. B

Uygulamalı Muhasebe Eğitimi

Merhabalar Muhasebe ofisinde uygulamalı muhasebe eğitimi veriyorum. 0534 324 13 97
  6. B

Muhasebe Eğitimi

Ofisimizde hafta içi mesai saatleri içinde muhasebe eğitimi veriyorum. bilgi almak isteyenler 0212 320 76 83-84 arayabilirler BEYHAN
  7. B

Taşeron Firmanın Stopaj Karşısındaki Durumu Hk.

Merhabalar, Bir inşaat tahhüt firmasına tesisat işlerinde Taşeronluk yapan firmamız bulunmaktadır. İşlerini yaptığımız inşaat firması damga vergisi ve ödediği stopajı cari hesabımızdan düşüyor. Bizim adımıza stopaj ve damha vergisi ödüyormuş. Bunun muhasebe kaydını nasıl yapmamız gerekiyor...
  8. B

Özel fatura hk.

Yurtdışında ikamet edenlere yapılan satışlarımızda düzenleyeceğimiz özel faturayı normal faturamızdan kesmeyip tekrar bastırmamızmı gerekiyor?
  9. B

Kıst Amortisman Hk.

Merhabalar, kıst amortisman uygulaması binek otomotivler dışında diğer sabit kıymetlere uygulanmıyormu? Teşekkürler
  10. B

Bankadan Yatırılması Zorunlu Maaş Ödemeleri Hk.

Merhabalar, 10 ve üzeri işçi çalıştıran işverenler işçilerin maaşlarını bankaya yatırmak zorundalar. Bu rakam bir sonraki ay 10 kişinin altına düşerse ne yapmamız gerekir?
  11. B

Süresinden Sonra Verilen Beyannamelere Kesilen Cezalar Hk.

Merhabalar, Elektronik ortamda kanuni süresinden sonra verdiğimiz beyannamelere kesilen usulsüzlük cezalarına karşı vergi mahkemesinde dava açtık. Vergi mahkemesi davanın reddine karar verdi. Bunun üzerine bölge idare mahkemesine dava açmamız gerekiyormuş. Bölge müdürlüğüne verilecek dava...
  12. B

İşveren Tarafından SSK Primi Ödenmeyen İşçilerin Durumu Hk.

5510 Sayılı Kanun Gereğince Kendi Adına Ve Hesabına Bağımsız Çalışanlardan 5 Yılı Aşan Süreye İlişkin Prim Borcu Bulunanlar İçin Yapılacak İşlemler Hakkında Tebliğe göre işverenler tarafından sigorta primini ödemeyen işçiler 6 ay sonra sağlıktan faydalanamayacak ve sigortalılık süreleri...
  13. B

Yabancı Ortağa Kar Dağıtımı Hk.

Günaydın, Limited şirket ortaklarına kar dağıtımı yapacak. Ortaklar Alman vatandaşı. Böyle bir durumda sadece kar dağıtım kararı almak yeterlimidir. Başka bir kuruma başvurmak gerekir mi? Birde kar dağıtım ile ilgili karar örneğine ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
  14. B

Limited Şirket Ortaklarının 3. Şahıslara Karşı Sorumluluğu Hk.

Merhabalar, Limited şirket ortakları şirketin 3. şahıslara olan borçlarından kendi mal varlıkları ile sorumlumudur? TTk da bununla ilgili maddeyi bulamadım.
  15. B

Yapı Denetim Firmalarında Kdv Tevkifatı Hk.

Merhabalar, Yapı denetim firması arsa sahibi ile sözleşme yapıyor. Verdiği hizmet için arsa sahibine fatura kesiyor. Arsa sahibi fatura bedelini belediyenin hesabına yatırıyor. Denetim firması belediyenin hesabından parayı çekiyor. Bu durumda kdv tevkifatını kimin yapması gerekir?
  16. B

Bordrolama hizmeti veren firma hk.

Merhabalar, Bordrolama hizmeti yapan firma ile hizmeti alan karşı işyeri arasında sözleşme iptal edilmiş haklarıyla diğer bordrolama hizmeti veren firmaya geçmiştir. işten çıkış nedeni işin sona ermesimidir.
  17. B

İlk İşe Giriş Hk.

Merhabalar, İlk işe giriş bildirgeleride internettenmi verilecek?
  18. B

SSK dan Emekli Şirket Ortağı Hk.

Merhabalar, Ssk dan emekli şirket ortağının kendi işyerinde ssk lı olarak gösterilip sgdp ödemesi mi uygundur yoksa bağkurlu mu sayılacak ve maaşından belli bir kesintimi olacak? Teşekkürler.
  19. B

İAB Formu Hk.

Merhabalar, Yeni sgk ya göre her işten ayrılan için ssk ya e-işten ayrılma bildirgesimi vereceğiz? yoksa iab verilen durumlarda olanlar içinmi verilecek
  20. B

SSk dan Emekli Şirket Ortağı Hk.

Merhabalar, SSk dan emekli biri şirket ortağı olursa bağkura mı bildirmek gerekiyor? Kendi şirketinde işçi olarak gösterilebilirmi? Teşekkürler,