Arama sonuçlarınız

1. M

Doktor Muayenehane Açılış, Kdv, Stopaj, Yazarkasa İşlemler

Merhabalar; Doktor için muayenehane kuruluşu yapacağım. Tek doktor çalışacak personeli olmayacak. Muhasebe işleyişi hakkında hiç bilgi sahibi değilim. Öncelikle normal şahıs işletmesi gibi vergi dairesinden kuruluşunu verip Serbest Meslek defteri tasdik edeceğim. 1. Almamız gereken başka bir...
  2. M

Smmm 2. Araç Alımı

Merhabalar, 2017 yılbaşı itibariyle ofisini açmış, çalışanı olmayan mali müşavirim. Ofis açılışında aracım vardı ve vergi yoklamasında belirttim. Bu aracımın yakıt ve masraflarını giderleştiriyorum. Bağımlı çalışan olmaktan çıkınca araç kullanımım arttı ve kendi aracımın yıpranmasını...
  3. M

Kooperati̇f Hi̇sseli Arsa Alımı Ba Kaydı

Merhabalar, Bürosunu yeni açmış mali müşavirim. Bir kooperatifim var kuruluşunu ben yaptım 2016/12 de. Bu ay BA-BS vereceğim. Kooperatif 2016/12. ayda 50.000 tl değerinde arsa alımı yaptı. Alınan arsa miras yoluyla geçtiği için 6 hisseye bölünmüş ve 6 kişi tapuda imzasını atıp parasını aldı...
  4. M

Smmm Ofisi Açılışı Resmi İşlemler

Merhabalar; 2014 de hak kazandığım ruhsatımı 2 ay önce odadan teslim aldım. Ofis kiralama ve iç düzeni için gerekli herşeyi tamamladım. Zirve programı kullanmayı düşünüyorum. Hatta tabela siparişini de verdim. Niyet ettik bakalım ofis açılışına. 2009 da maliye mezunuyum. Bu zamana kadar hep A.Ş...