Arama sonuçlarınız

1. E

Koca Bina 1,5 Aydır Elektriksiz

Merhaba, 2014/11. ayda bir daire aldım bir süre boş kaldı müteaahhit iskanı alamadı tüm daireleri satıp elini ayağını çekti nerdeyse binadan. Bina olarak şantiye elektriki kullanılıyordu iskan olmadığından ve müteaahit 2015/6.ayda şantiye sözleşmesini iptal ettirip kimseye haber vermemiş...
  2. E

Sgk 4447/10. Madde Teşviki Hk.

Arkadaşlar merhaba bi sorum olacaktı.Bayan bir personelimizin 01.01.17 tarihli işe girişi gerçekleştirdik 5510 sayılı kanundan yararlanıyor şuan.Fakat şuanda çıkan teşviklerden herhangi birinden yararlandırabilirmiyiz 4447/17. maddeden artık yararlanamaz diye biliyorum ama 4447/10 maddeden...
  3. E

İşe Giriş Bildirgesi İptal Süresi Esnetildi :)

Sosyal Güvenlik Kurumu 25.08.2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik ile ; İşe girişini yapmış olduğunuz personelinizin bildirgelerde belirtilen işe giriş tarihini takip eden günün gece yarısını geçmemek kaydıyla...
  4. E

İskanı Almayan Müteahhit

Arkadaşlar 2 yıl önce bir daire aldım ve kiraya verdim müteahhit 2-3 ay içerisinde iskanı alacağını belirtti açıkçası acemiliğime geldi.Kirada nasılsa deyip alır diyerek önemsemedim başta 2 yıl geçti aradan kiracıyı çıkarttım ben oturacağım aradan 2 yıl geçmesine rağmen halaa almadı iskanı...
  5. E

Teşvikli İşe Giriş

Arkadaşlar teşvikten yararlandıracağımız personelin girişini sehven normal yaptık :banghead: bunu düzeltebilirmiyiz ne yapabiliriz bunun için.Teşekkürler şimdiden.
  6. E

Ortaklık Hisse Devri Sözleşmesi Hk.

Arkadaşlar şirketin hisse devri için karar alındı onaylandı noterde ve hisse devri sözleşmesi çıktı. Fakat ortak sözleşmeyi yanında götürmüş il dışına çıktı kendisi elimde sadece alınan kararın noter onaylı sureti var sorum şu İTO hisse devrini devir sözleşmesi olmadan sadece kararla...
  7. E

Vergi Mükellefiyeti Açtırmama

Merhaba arkadaşlar, bir tanıdığım reklam tabela işi için 3 ay önce dükkan açtı fakat vergi dairesine herhangi bir mükellefiyet açtırmadı bi nevii kaçak sorduğumda gittiği yere kadar diyor bu bir suç değilmidir başka insanların hakkı yenmiyormu ? Ne gibi bir cezası var bunun güzellikle söyledim...
  8. E

Staj Başlatma

Arkadaşlar Merhaba, Şubat 23 sınavına gireceğim fakat herhangi bir kursa gitmedim pekte çalışamadım açıkçası fakat diğer sınav için bir kursa yazılmayı düşünüyorum araştırmalarım sonucu d e h a eğitim kurslarını duydum. Bu kursa giden bilgi sahibi olan bir arkadaş varmıdır acaba ? 2300 dediler...
  9. E

Defter Tastikin Unutulması :(

Arkadaşlar merhaba, sizlere bir sorum olacaktı 11. ayda açılışı olan bir mükellefimizin defterini tastik ettirmeyi unutmuşuz.Şahıs firması yeni açılış ve kdvde sadece 6 liralık noter makbuzu var. 2016da tastik ettirebiliyormuyuz bize ne gibi bir sıkıntılar doğurur ? Usulsüzlük cezası yersiniz...
  10. E

Tekrar Alınacak Olan İşsizlik Maaşı Hk

Merhaba arkadaşlar 2014 haziranında işsizlik maaş başvurusunda bulunmuştum ve başvurum kabul edilmişti. 2 ay süre ile maaş alıp iş bulduktan sonra kestirmiştim. Şimdiki işyerimden işveren tarafından iş haddime son verildi.Toplam 10 aydır çalışıyordum aralıksız ve sigortam yatıyordu.Şimdi ben...
  11. E

Rapor Cezası Hk.

Arkadaşlar herkeze merhaba, İşyerimizde çalışmakta olan bir personelimize ait çalışılmadığına dair bildirim girişi yapılmadığı gerekçesiyle 535TL ipc tebligatı ulaştı.Fakat biz personelimize ait gelen tüm raporları onayladık maille geleni ve manuel olanları falan.Ve sgk vizite giriş sisteminde...
  12. E

Ssk Girişi Yapıldı Ama Eczanede Yok Demişler

Merhabalar, bi sorum olacaktı.Bir sigortalının girişini 04.01.2013 Tarihli olarak yapmış olmamıza rağmen sigortalı Eczaneye ilaç almaya gittiğinde Eczacı sigortanız gözükmemektedir demiş bunun sebebi ne olabilir ? Teşekkürler şimdiden kolay gelsin.
  13. E

SMMM Belgesi Olmadan Kartvizit Çıkartma

Öncelikle merhabalar benim sizlere şöyle bir sorun olacaktı.Bir mali müşavir bürosunda çalışmaktayım, okuldan yeni mezun olduğum için iş hayatına yeni atılmam sebebiyle bu işte yeni sayılırım ve bu sebeple aylık gelirimde giderlerimi karşılayamamakta işe girerken SMMM ile anlaşmam gereği zamanla...
  14. E

Sigortasız İşçi Çalıştırma

Bir saunada uzun süredir çalışan bir yakınım var.İşveren çuvalla para kazanmasına rağmen çalıştrdığı işçilerin sigortalarını yapmıyor malesef :( Adamların orada çalıştıkları bile belli değil ne sigortaları yatıyor nede orada çalıştıklarına dair bi belge var (Herkez kendi sigortasını kendisi...