Arama sonuçlarınız

1. S

Kvkk - Verbis Kaydı Çalışan Sayısı Sorunu

Arkadaşlar Merhaba, Biliyorsunuz ki VKK’nin internet sitesinde yayınladığı duyuruya göre, yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon TL’den çok olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumluları ile yurtdışında yerleşik gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının VERBİS’e...
  2. S

Ba Formu Dövizli Poliçeler

Arkadaşlar Dövizli poliçelerin BA formunda bildirimini nasıl yapıyorsunuz. Ana poliçe var misal 10.03.2019 da yapıldı daha sonra 01.10.2019 da zeyil yapıldı poliçeye ilave oldu.aşağıdaki gibi. En son düzenlelen zeyil poliçedede ilk poliçedeki kur yazıyor. Örnek : zeyil poliçe net ( bsmv hariç)...
  3. S

Atık Ahşap-Kereste-Takoz vb. KDV si

Arkadaşlar , sorum şöyle firmamız çelik alımı yapmakta ve bu mallar bize gelirken altlarına koruyucu paletler konulmuş vaziyette gelmektedir.Diğerbir deyimle ambalaj malzemesi olarak düşünmek gerekir.Bu paletlerden çıkan ahşap-kereste-takoz artık ismine nedersniz bunları daha sonra çıkartıp...
  4. S

B formunda iade ve alımlar

arkadaşlar yardımınızı bekliyorum mesela 9.000 tl.lik alım yaptım 1.500 tl likte aynı firmadan iade aldım. şimdi ba formumda 10.500 tl.mi bildirecem yoksa 9.000 tl yimi bildirecem. teşekkürler.