Arama sonuçlarınız

1. E

Kdv İndirim Konusu

Kolay gelsin sgk daki indirmler kdv konusu olablirimi?
  2. E

6111 Sayılı Kanun

611 sayılı kanundan faydalanıp hem de 5510 sayılı kanundan faydalanılır mı? yani diğelim ki bir sicil altında 20 kişi var bunlardan 2 kişi 6111 sayılı kanundan faydalanıyor. diğer 18 kişi de 5510 (5 puan) dan faydalanırmı? teşekkürler.
  3. E

Evlilik Tazminatı

kolay gelsin. bir işyerinde çalışan bayan personel 1 yılı dolmadan evleniyor. fakat çalışmaya devam ediyor. daha sonra yılı dolunca ayrılmak isterse kıdem tazminatı hak edermi?. örnek vermek gerekirse işe başladığında 2 ay oluyor. 2 ayın sonunda evleniyor. çalışmaya devam ediyor. sonra yılı...
  4. E

Yıllık İzin Hakkı

öncelikle kolay gelsin. Sorularımıza cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. Sorum: 1- 22.09.2012 tarihinde işe giren personel enson 12.09.2013 tarihinde çalışıp, 13.09.2013 tarihinden itibaren işe gelmedi. Bizde iş kanunua istinaden 13.09.2013, 14.09.2013, 15.09.2013 tarihlerine işe gelmeme...
  5. E

BES Hakkında

kolay gelsin. bireysel emeklilik hakkında bilgi almak istiyorum. teşekkürler. 01 ocak 2013 tarihinde yeni kanun çıkmış . 1- bireysel emeklisi olan bir personelin ücret bordrosunda gösterilmesi gerekir mi? 2- eğer gösterilmiş ise ne yapmalıyız?
  6. E

İcra Kesintisi

öncelikle teşekkür ederim. yardımlarınız için. sorum şu şekilde icrası olan bir personelimiz var. işten ayrıldı. sadece yıllık izin alacağı var. bunu da tatamını icraya yatıracağız. fakat agi yani asgari geçim indirimini de icrayamı yatırıcaz yoksa personelemi ödeyeceğiz.
  7. E

Ücret Hesaplaması

1- ay içinde ayrılan personele agi ödemesi tam mı ödenir ve gelir vergisinden tam mı mahsup edilir? 2- ay içinde ayrılan personelin puantajı 0 yani eksik gün nedeni devamsızlık olduğundan dolayı hiçbir alacağı yok sadece yıllık izin alacağı var. bu yıllık izin alacağından gelir vergisinden agi...
  8. E

Maaş GV Hesaplama

kolay gelsin aşağıdaki tabloda verdiğim aylık gv matrahları ve gv hesaplaması vardır. yalnız matrah 10.000 tl yi geçtiği için %20 den hesap ediliyor. buna göre son iki ayın neden gv leri aynı anlayamadık. yardımlarınız için teşekkürler. AYLAR AYLIK GVM 15% AGİ GV OCAK 1.148,87 172,33 99,73...
  9. E

Yönetim Kurulu Üyeliği Sigortalılığı

1- kolay gelsin. şirketimiz anonim şirketi. daha önce yönetim kuluru üyesi ni 2.000,00 tl brüt den sgk lı gösterdik. daha sonra sgk dan yazı geldi. a.ş. lerde yönetim kurulu üyesi olanlar 4/a lı sigorta olamaz dediler. 4/b yani bağkurlu olmak zorunda dediler. sgk sını iptal edip 4/b ye...
  10. E

Raporlu emekli çıkışı

kolay gelsin. 5-6 aydır raporlu personelimiz var. bu personel sgk ya emekli olmak için başvuru yapmış. sgk dan emekli olu yazısı geldi. bizde son rapor bitiş tarihi olan 05.07.2012 tarihine çıkış attık. aradan belli bir zaman geçtikten sonra sgk dan arandık çıkış tarihi aynı gün olamaz dediler...
  11. E

Emekli maaşları hakkında

öncelikle sorularla ilgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. 3 sorum olacak. 1- bayan kendi çalışıyor. eşinden ayrı babasının maaşını alır mı? 2- eşi ve kendisi emekli, eşi ölünce hem eşinin hemde kendisinin maaşını alabilir mi? 3- eşi ölmüş, babası da ölmü, eşinin maaşını alıyor ama...
  12. E

Rapor

personel rapor aldı başlangıç tarihi:30.12.2011 bitiş tarihi 29.12.2012 tek kağıtda iş görmezlik belgesi almış bunun geçerliliği varmı tek seferde 1 yıllık rapor alınabilirmi? teşekkür ederiz.
  13. E

Matrah arttırım hesabı

kolay gelsin bir konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. bunun için teşekkürler. bilgiler şöyle: ekim 2011 bordosuna göre toplam gv matrahı : 11.266,44 bu dönem gv matrahı : 1.203,44 agi : 94,16 bu dönem gv : 146,53 vergi dilimine girdiğim için benden ne kadar...
  14. E

İzin ve rapor

07.08.2011-17.08.2011 tarihleri arası yıllık izinli fakat izinli iken aynı tarihli de rapor almış. şimdi hangisi geçerli olacak? teşekkürler.
  15. E

Teşvik İndirimi Hk.

kolay gelsin. biz market sektörüyüz. bir şubemize kayıtlı 15 kişi var bunda 14 kişi normal kayıtlı 1 kişi özürlü personel. biz özürlü indiriminden faydalanmak istiyoruz. aynı sicilden hem %5 hem de özürlü indiriminden faydalanabilirmiyiz? çok teşekkür ederiz.
  16. E

Refakatçi Raporu nedir.?

kolay gelsin. bizde ssk li çalışan bir bayanın 3 yaşında ki çocuğu hastalanıp hastanede yatıyor. hastane tarafımıza annesini refakatçi olarak gösterir bir rapor yazmış. biz bu durumda çocuğun annesini raporlumu veya ücretsiz izinlimi göstericez. çok teşekkür ederim.
  17. E

Yurtdışı sigorta sözleşmesi

kolay gelsin bir şey öğrenmek istiyorum. türkiye ile güney afrika arasında sosyal sigorta ile ilgili bir sözleşme varmı. teşekkürler.
  18. E

sözleşme örneği

kolay gelsin hibe yolu ile ltd şti. şirket kurucam fakat sözleşme örneğini bulamadım. hibeli ltd. şti. sözleşme örneği bildirirseniz çok sevinirim.
  19. E

ssk lı olma

kolay gelsin. yeni kurulan bir şirkette sigortalı işçi gösterme zorunluluğu varmı? eğer varsa kaç gün içinde bildirilmeli?
  20. E

Şirket ortaklığı ve Ssk' lılık hakkında.?

şirkette 4/a ssk lı olarak çalışırken başka bir şirket kurarken sgk işlemi nasıl olmalı çıkış yapılmalımı? teşekkürler.