Arama sonuçlarınız

1. S

Yabancı Uyruklu Çalışanların Sigortalılığı- Belge Türü

sosyal güvenlik anlaşması olmayan ülke vatandaşı olan yabancı çalışanın durumunda hangi belge türü verilecektir. 13 nolu belge türü ile işsizlik primi hesaplanmayan türden mi yoksa 01 olan tüm sigorta kollarına tabi olanlar için kullanılan belge mi? 5510 sayılı kanunun 4 üncü maddesinin c...
  2. S

Demirbaş Kaydı Hakkında

merhaba, 30.06 tarihli fatura ile demirbaş alınmış olup,henüz fiilen firmaya ulaşmamış olduğundan acaba,demirbaşın kaydını 30.06 ya göre mi yoksa fiilen geldiği zamana göre mi yapmak gerekicektir. yardımlarınızı ve dayanağını çok rica ederim Not: yardım, acil, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar...
  3. S

Muhtasarda Hata Var Ama...!

dün verdiğim muhtasarda hata olduğunu fark ettim fakat vergi kaybı sözkonusu değil. ayın 20 sine kadar nasıl yapıpta bunu değiştirebilirm.e beyanname programı ayın 20 sine kadar düzeltme ye imkan veriyormu yoksa vergi dairesine mi gitmek gerekiyor elimizde yeni beyannme ile. not:vergi...
  4. S

SSK Primi Ödenmemiş Kişinin Durumu

merhaba önemli ve karmaşık bir konuda yardım istiyorum. 2 yıllık ssk primi ödenmemiş olan kişi bu durumu emeklilik isteminde bulununca ortaya çıkmıştır.işveren durumundan ne yapılmalı ki bu kişi emekli olsun yani işveren bu primleri toptan ödese olurmu.primler 2000 yılına ait.. işçi bu durumda...
  5. S

Aylık Muhtasara Dönmek

3 aylık beyanname veriyor olduğumuz bir yer için şimdi nisan mayıs haziranı 3 aylık verdik ama ağustosta 12 kişi olacakları için aylık şekilde vermek gerekecek .fakat temmuzda hala 10 kişiler temmuzu da aylık olarak vermek gerekecek dir bu durumda değimi. eğer temmuzda aylı verilecekse vergi...