Arama sonuçlarınız

1. H

Geçmiş Yıl Karının Sermayeyeye Eklenme İşlemleri

Forumda bununla ilgili bilgiler buldum fakat eski tarihli olduğu için güncel olarak bulamadım. Güncel olarak geçmiş yıl karlarımızı sermayeye eklemek istiyoruz bunun için neler yapmamız gerekiyor detaylı olarak aktarabilirseniz sevinirim?
  2. H

Diplomatik İstisna Kdv İadesi

diplomatik istisnadan dolayı satış yaptık ve iade talebinde bulunduk. Buna istinaden kdv borcumuzdan mahsup ettik bağlı bulunduğumuz vergi dairesine. Fakat vergi dairemiz bize diplomatik istisnadan dolayı yetkilerinin olmadığını en yakın yetkili vergi dairesine sistem üzerinden yada fiilen...
  3. H

E Fatura'ya İsteğe Bağlı Geçme Hakkında

Cirodan dolayı 1.1.2018 yılında e deftere geçeceğiz. Fakat 01.07.2017 de e faturaya geçelim daha sonra 2018 yılında da e deftere geçelim diye düşündük. Bunun bir mahsuru olur mu? Araştırdığım kadarıyla e faturaya geçmek konusunda tam bir netlik yok ama e defter ve e faturaya birlikte...
  4. H

İndirilecek ÖTV Hakkında

Herkese kolay gelsiin. Bizim kozmetik imalatı yaptığımızdan dolayı ötv mükellefiyetimiz var ve bundan dolayı her ay ötv beyannamesi veriyoruz. Yeni bir ticari taşıt satın almıştık bunun faturasındaki ötv yi indirilecek ötv olarak bu beyannamede beyan edebilirmiyiz edemezmiyiz. TEŞEKKÜRLER.
  5. H

Kıdem Tazminatında Esas Alınacak Gün

Herkese kolay gelsin arkadaşlar.Bizim şahıs firmamızda çalışan bir işçimiz 22 ekimde emekli olucak.Şahıs firmasına giriş tarihi 1995 yılı.Ama aynı şahsın değişik firmalarında 1987 yılından beri çalışmaktadır.Giriş cıkışlar olmuş fakat aralarda çok az boşluk var.Şimdi ben kıdem tazminztını 1995...
  6. H

Eski Fotokopi Cihazının Satış Kaydı

kullanma süresi bitmiş eski bir fotokopi cihazını % 18 kdv hesaplayarak sattık bunun muhasebe kaydını nasıl yapabiliriz. TEŞEKKÜR EDERİM İYİ BAYRAMLAR.
  7. H

Eski Demirbaş Satış Fatura Kaydı

Arkadaşlar kullanım süresi dolmuş bir fotokopi makinasını kdv li olarak sattık. Bunun muhasebeleştirilmesi ve kdv si konusunda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. ;)
  8. H

Gelmeyen Faturanın Muhasebeleştirilmesi

Türk telekomun ads faturaları 2 aydır gelmiyor ama ödemesini makbuzla yapıyoruz. Bunun muhasebeleştirilmesi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Bununla ilgili bir tebliğ varmıdır ? Kandiliniz mübarek olsun. Teşekkürler.