Arama sonuçlarınız

1. G

Banka Kartlarında Çekilen Avanslar

Merhaba; işletmemiz bi bankanın finansnakit kartı kullanıyor. Faizli para çekiyoruz ara ödeme yapıyoruz ara faizini ödüyoruz acaba bu işlemlerin muhasebe kaydı nasıl olucak.şuan hali hazırda yaptığım kayıt şöyle; 1-para çekimi 100 5000-B 102 5000-A 2-ödeme 102...
  2. G

Geri Gelen İhraç Malı

Arkadaşlar merhaba, ihraç ettiğimiz mal gümrükten çıkmadı eksik evraktan dolayı geri geldi.geri çekme işlemi yapıldı ithalat gibi gümrük beyannamesi düzenlendi.ben bu malı gümrük beyannamesi ile tekrar girişini yapıcam (iade) diye biliyorum.doğrumudur? Daha fazla detay var ise bilgi...
  3. G

Geri Gelen İhraç Malı

Arkadaşlar merhaba, ihraç ettiğimiz mal gümrükten çıkmadı eksik evraktan dolayı geri geldi.geri çekme işlemi yapıldı ithalat gibi gümrük beyannamesi düzenlendi.ben bu malı gümrük beyannamesi ile tekrar girişini yapıcam (iade) diye biliyorum.doğrumudur? Daha fazla detay var ise bilgi...
  4. G

Başka Firmanın Faturasını İşleme

Merhabalar; bünyemizde iki firma var (a-b) a firmasına kesilen faturalar b firmasına işlenmiş ve bankadan b firması adına satıcılara ödeme yapılmış.cari mutabakatı yapmaya başlayınca ortağa çıktı 2014 yılı ve 2015 yılında hemen hemen her ay bu durumda. Faturaları çıkardım kdvlere düzeltme...
  5. G

Kayıtlı Olmayan Demirbaşın Fatura Edilerek Satılması

arkadaşlar merhaba: yeni işe başladığım şirket hurda niyetine demirbaşını sattı (kdv siz) muhasebe kaydını yapmak için demirbaş listesine baktığımda sattıkları malın demirbaş kaydı olmadığını farkettim.Bu durumda ben bu hurda satış faturalarının muhasebe kaydını nasıl yapıcam ? teşekkürler.
  6. G

Fatura Tutarının Başka Firmaya Devredilmei

arkadaşlar merhaba bir fatura geldi. x firmasından aldığımız faturada *iş bu fatura tutarı y firması hesabına devredilmiştir.* bu ne demek.ben ödemeyi ve cariyi kime göre ayarlıyıcam.tşk
  7. G

Fai̇z Desteği̇

Arkadaşlar merhaba; çalışmış olduğum şirket 2015 yılının başında kredi kullanıyor.kredinin faizi ni ve ana parasını ödüyor.bir kaç ay sonra banka ödenen fazin bir kısmını iade ediyor. Banka faiz giderlerini 780 de takip ettim. ödemiş olduğum faizin iade edilen tutarlarını nasıl işleyeceğim. 780...
  8. G

Sgk İşveren Payı

arkadaşlar merhaba sgk işveren payı nasıl hesaplanır... yardımcı olurmusunuz
  9. G

İşten Çıkarılma Hakkında

İş hayatına yeni başlıyan genç bir insanım bu konular hakkında fazla bir bilgim yok ve bu gün işten çıkarıldım. İş yerinde yaşadığım bazı sorunlar oldu işten çıkmayı istediğimi patronuma söyledim oda fevri kararlar vermemem gerektiğini ama istersem bırakabilceğimi söyledi ve ardından...