Arama sonuçlarınız

1. M

A.Ş Ünvan Değişikliği

Kolay gelsin. Bir A.Ş firmamız için ünvan değişikliği yapmamız gerekiyor. Fakat firma 2 ortaklı olduğu için komiser atamamız gerekmekteymiş. 2020 yılında genel kurul yapmayı unutmuşuz. 1-2020 yılı genel kurulu 2022 yılında yapabilir miyiz? 2-2020 yılı genel kurulu yapamazsak eğer 2021 yılı...
  2. M

İstifada Yıllık İzin Kazanma Hk

Çok teşekkür ederim
  3. M

İstifada Yıllık İzin Kazanma Hk

Kolay gelsin. Ekim ayının 19unda 1 yıl doluyor. Yarın itibariyle istifa dilekçemi verip ihbar süremi başlatırsam kasımın 11inde işten çıkışım gerçekleşicek. Kasımın 11inde işten çıkışım gerçekleşeceği için yıllık izin hakkımı kazanır mıyım? Yoksa çıkış dilekçesinin verildiği tarihe mi bakılır...
  4. M

Kooperatif Şube Tescili Hakkında

Size çok teşekkür ederim. 2 kere yardım istedim hemen cevap verdiniz. İyi çalışmalar dilerim.
  5. M

Teşekkürler. Yeni bir şube açacağız bildirim yapmazsak herhangi bir cezası olmaz bu dediğinizden yoşa çıkarsak.
  6. M

Kolay gelsin. Yeni bir sınırlı sorumlu kooperatif defterimiz var. Önceki muhasebeci kooperatife 3 adet şube açmış fakat bunların hiç birini ticaret sicil müdürlüğüne kayıt yapılmayıp direkt alınan kararı noterde onaylatıp vergi dairesine açılış yaptırmışlar. Bilmediğim bir özellikli konu mu var...
  7. M

Limited Şirketi Ortak Vefatı ( Hazırun Cetveli )

Çok teşekkür ederim Ferhat Bey.
  8. M

Limited Şirketi Ortak Vefatı ( Hazırun Cetveli )

Kolay gelsin. 2 ortaklı limited şirketimiz var. 1 ortak vefat etti. Pay devirlerinde sorun yok. Ticaret odası geçmiş yıl genel kurulları da istiyor. Genel kurullar düzenlendi fakat hazirun cetvelinde vefat eden ortağın mirasçılarını mı belirtmem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.
  9. M

İşletme Defteri İsteğe Bağlı Bilançoya Geçiş

Kolay gelsin. 1 hafta önce işletme defteri açılışı yaptım. Fakat firma sahibi bana ticaret odasına kaydolmak istediğini belirtti. Ticaret odasıyla görüştüğümde bana işletme defterinin kayıt olamadığını bilançoya tabi defterin kayıt olabileceğini bildirdi. Bu şartlarda defteri bilançoya...
  10. M

İşten Çıkış Yasağı İnşaat Sektörü Hk.

Herkese kolay gelsin. Forumda araştırdım fakat bulamadım konu varsa affola. Soruma gelirsek inşaat sektöründe faaliyet veren firmamız var. Malum işçilerin işi bittiğinde 18 numaralı koddan işin sona ermesinden çıkış veriyoruz. Bu son gelen yasakla birlikte ne yapmamız gerekiyor. Aynen devam mı...