Arama sonuçlarınız

1. A

Şirkete Kendi Aracımı Kiralama

meraba kendi firmami kurduktan sonra kapali kasa bir arac aldim. normalde sirket adina alacaktik ama noterde bi kac evragin fotokopisini kabul etmedi sehir disinda oldugumu icinde orjinallerini alamadan araci sahsim adina aldim ltd oldugum icin de sirket gideri olarak yakit vs gider...
  2. A

Sahte(naylon) Faturadan Korunmak

cevaplariniz icin tesekkur ederim oncelikle bi musabe isi icin mali musavir ile anlastik birazda o yonlendirir bizi ama gozunden kacan bi konu okursa benim dikkat etmem gereken bi durum olurmu diye bilgi almak istedim. cogu zaman malzemeleri pesin alma durumumuz olur kart cekmek istemeyen yerler...
  3. A

Ay Sonu Ödenecek Kdv

devlete ay sonunda odeyecegim vergiyi nasil hesaplari mesala 1000 tl +%18 kdv ile malzeme satisi yaptim toplam musteriden 1180 tl para aldim bu malzeme icin ben tedarikciye malzeme icin 600 tl+%18 kdv ile 708 tl para odedim bu durumda odedigim kdv 108 aldigim kdv 180 tl arada ki 72 tl yi...
  4. A

Sahte(naylon) Faturadan Korunmak

merhaba yeni bir firma aciyorum vergi isleri fatura islerinde tecrubem yok. benim tek dusuncem sahte fatura durumu yani ben elektrik elektronik isleriyle ugrasacagim haliyle surekli fatura almam fatura kesmem gerekecek. bi kac yerden uyari aldim sahte faturaya dikkat etmem konusunda. ben tek...