Arama sonuçlarınız

1. S

Nevi Değişikliği HK.

Merhabalar arkadaşlar, İşletme esasına tabi oda kaydı olmayan gerçek kişi limited şirket olmak istiyor. Nasıl bir yol izlemem, nereden başlamam gerekiyor. Yakın zamanda yapan tecrübeli üstatlarımdan yol haritası rica ederim.
  2. S

İnteraktif Vergi Dairesinden Verilen İşyeri Açılışlarında E-Tebligat Durumu Hakkında

Uygulama ilk başladığından bu tarafa sadece işe başlama bildirimi yaptık. Ne ekstra bir evrak için bir dilekçe, ne evrak gönderimi gerçekleştirdik. Bu şekilde hareket etmemizi vergi dairesi sicil servisi beyan etmişti. Bazı üstatlarımız e tebligat için ekstra evrakta gönderiyor, yine sistem...
  3. S

İnteraktif Vergi Dairesinden Verilen İşyeri Açılışlarında E-Tebligat Durumu Hakkında

Merhabalar. İnteraktif vergi dairesinden verilen gerçek kişi işyeri açılışında elektronik tebligat için başvuru yapıyor musunuz, yapmaya gerek var mı ? Yapıyor iseniz hangi tarihe yapıyorsunuz? Değerli bilgileriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  4. S

E-bildirgede işten Çıkış Tarihinin Yazılmaması

Üstadlar merhaba Ayda 10 gün çalışan bir kişinin 31/07/2019 tarihinde işten çıkışı oldu. Ama e bildirgede çıkış tarihi yazılmamış. Nasıl düzeltebiliriz? Cezalık bir durumu var mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
  5. S

Kısmi Süreli Çalışma

Sözleşmenin noterden yapılması kısmına katılıyorum ama eksik gün bildirimleri kaldırıldıktan sonra sgk eksik gün sözleşmesini istedi mi hiç sizden? Bizde de var eksik günlü birçok dosya ama henüz hiç istemde bulunan bir sgk olmadı hatta ilk zamanlar elden vermek istememe rağmen almadılar...
  6. S

İşe Girişte Ayda 8 Gün Olarak Çalışacak Diye Bildirilen Personelin Ayda 30 Gün Çalışması Hk.

Üstatlar Merhaba, 10.12.2018 tarihinde ayda 8 gün çalışacak olarak işe giriş bildirgesi verilen personelin ayda 30 gün çalışacağı daha sonradan bildirilmiştir. Buna istinaden ilgili personeli 30 gün bildirirsek cezai bir durumla karşı karşıya kalır mıyız yada nasıl bir yol izlememiz gerekir...
  7. S

Dövizli Bankaları İşlerken Baz Alınacak Kur Hk.

Üstadlar Merhaba, Dövizli bankaları işlerken döviz alımında satımında, müşteriden gelen dövizli hareketlerde hangi kuru yada kurları baz alacağım hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum, şimdiden teşekkürler..
  8. S

Basit Usul Mükellefin Aynı Zamanda Kira Geliride Elde Etmesi, Defter Beyan Sistemi Ve Beyanı Hk.

Üstadlar merhaba, Basit usule tabi aynı zamanda da kira geliri de olan bir kişinin kira geliri defter beyan sistemine kayıt edilmeli diye düşünüyorum. Ama yıllık vergiyi verirken bu beyanı normal şartlarda mart ayında verecekken defter beyan sistemine bu nasıl mümkün olacak bu konuda bilgisi...
  9. S

Basit Usul Vergi Mükelleflerinin Defter Beyan Sistemine Girişi ve Diğer Yapması Gerekenler Hk.

Üstadlar Merhaba, Basit usul vergi mükellefkerinin defter beyan sistemine girişi Ve diğer yapılması gerekenler hakkında nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Süre olarak hangi sürelerde bilgi girişi yapacağız yardımcı olur musunuz? Teşekkürler..
  10. S

İnternetten Başvuru Yapılan İşyeri Tescilinin İptal Edilmesi Hk.

Üstadlar merhaba, İnternet üzerinden 31/08/2018 tarihinde 01/09/2018 tarihinde 1 kişi işçi çalıştırmaya başlayacağız diye düzenlenen sgk işyeri tescil evrağı sgk ya gidilip gerekli evraklar verilmeden sistemden 03/09/2018 tarihinde iptal edilirse cezalık bir durum ortaya çıkar mı? Teşekkürler.
  11. S

Limited Şirket Gider Sorunu Hk.

Üstadlar Merhaba. Bir doktora kendi dairesinde sağlık hizmetl vermek üzere tüzel kişilik kurduk. Tüzel kişilik olduğundan dolayı kendisinden tüzel kişiliğe ufak bir miktar kira gösterdik. Şimdi bu dairenin elektrik, su, doğalgaz giderlerininin tamamını indirebilir miyiz yoksa yarısını mı...
  12. S

Demirbaş Kodu Ve Oranı Hk.

Üstadlar Merhaba, Tesisatçı bir mükellefim kanal (tıkanık açma) makinesi almış 4000 TL'ye. Amortisman kodunu listede bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar..
  13. S

Muhtasar Hatası Hk.

Üstadlar Merhaba. Şuan bir muhtasar beyanname onaylamak istedim fakat bütün bilgileri doğru olduğu halde (işyerinde 1 işçi çalışıyor) şöyle bir hata veriyor luca muhasebe programında. ''Vergi bildiri bölümünde beyan ettiğiniz işçi sayıları ile işyeri bilgileri ekinde beyan ettiğiniz işçi...
  14. S

SMMM Staj Başlatma Sınavı Hakkında

Arkadaşlar Merhaba, Smmm staj başlatma sınavı Ekim ayı için ilk önce kendim çalışarak sınava girmeyi planlıyorum. Bunun için tecribeli arkadaşlardan kaynak önerisine ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar..
  15. S

Yanlış Yapılan İşten Çıkış Bildirgesi Hk.

Üstadlar merhaba, Ofiste çalışan bir arkadaş bir limited şirketten işçi çıkışı yapacakken yanlışlıkla şirket sahibinin çıkışını yapmış. (işten ayrılış verme ekranına kullanıcı adını girerken kullanıcı adını kopyalayıp işten ayrılış giriş ekranına aynı t.c. yi kopyalamasından kaynaklı bir hata)...
  16. S

E-birlik Sözleşmeleri Hk.

Arkadaşlar bu e- birlik sözleşmesi hakkında detaylı ne zaman ne yapılacağı hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim. Konu hakkında pek bir bilgim yok. Teşekkürler..
  17. S

Sanayi Sicil Üretim Konusu Değişikliği İşlemi Ve Vizesi Hk.

Üstadlar Merhaba. Üretim konusu polipropilen (pp) granül olan bir şirketin üretim konusunu tehlikesiz plastik geri dönüşüm olarak değiştirmek istiyorum. İlk defa yapacağım, ne yapmam gerekli? Bir de 26/11/2014 belge tarihli bir sanayi sicil belgesi var. 2 senede bir vizeletilmesi gerekiyormuş...
  18. S

2 Günlük Raporlar Hk.

İyi forumlar, Bir çalışanım ayda 2 gün 2 gün olmak üzere 3 kere rapor alıyor. Toplamda 6 gün raporlu ama sisteme baktığımda raporlar görünmüyor. 2 gün ve daha az olan raporların bildirilmediğini biliyorum ama toplamda 6 gün olunca nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Teşekkürler..
  19. S

Ki̇ra Kontratı Damga Vergi̇si̇ Hk.

üstadlar iyi forumlar.. 15/01/2017 tarihinde imzalanan 35.000 TL aylık, 420.000 TL yıllık olarak bedelli kontratta (1 yıl süreli ve 2 nüsha) 2 adette müteselsil kefil ve borçlu var. Buna göre; Bir ara sözleşme kaç nüsha olursa olsun tek nüsha damga vergisi alınacak diye bir yazı okumuştum ama...
  20. S

E-bildirge Damga Vergisi Hk.

Arkadaşlar Merhaba, 12/2016 dönemi e-bildirgeyi 27.12.2016 tarihinde işyeri 23.12.2016 tarihinde kapandığından dolayı yaptım ve damga vergisi 23,50 TL çıktı. Şuan yaptığım 12/2016 dönemine ait bildirgelerde damga vergisi 25,30 TL çıkıyor. Nedeni ne olabilir? Düzeltme yapmalı mıyım?